Prerobenie ostrej na expanznu - postup

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Prerobenie ostrej na expanznu - postup

Príspevok od používateľa vanto »

Zdravim,
chcem si dat prerobit ostru zbran na expanznu a narazil som na problem. Zakon taketo nieco nepozna, resp. pozna iba znehodnotenie, znicenie a vyrobu rezu zbrane. Vie mi niekto povedat aky by mal byt postup resp. ci sa to vlastne da mne ako drzitelovi dat prerobit ostru zbran na expanznu. Konzultoval som to aj na policii a nevedeli mi na toto odpovedat, vraj sa s takym niecim este nestretli a v zakone takuto moznost nenasli.
Dik.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

Toto neriesi zakon, ale vyhlaska a technicka norma. Zakon pozna len druhy zbrani a skupiny. Kazdy puskar je tuto upravu schopny spravit, ak ma na to licenciu a ak sa do danej zbrane bude dat pouzit expanzny, plynovy naboj bezne dostupny na trhu. Teda nie ze ty sam si budes vyrabat z ostrych napr. 45ACP expanz.
Ved su bezne prerabane na expanz VZ26, VZ58, PPS a pod.
Skus oslovit DeasArms v BA.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No nie tak celkom, pretoze ja musim prist so ziadostou na PZ a musim predlozit zbran na expertizu az ked pride z expertizy stanovisko, ze nebola pouzita na trestny cin atd. tak ju mozem dat dalej znehodnotit atd. Aku ziadost mam teda predlozit na PZ ked zakon nepozna pojem prerobenie na expanznu iba ako som povedal, znicenie, znehodnotenie vyroba rezu zbrane.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Vanto to nechaj na puskarovi. Skus si najst niekoho v okoli.

Co mi vravel p. Matus, tak zbran ide na KEU a odtial si ju berie puskar na prerobenie/znehodnotenie. Ty dostanes potom do ruky protokol o zmene charakteru zbrane/znehodnoteni. Kartu zbrane odovzdavas myslim na svojom useku.
bordzozv
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa bordzozv »

- podas ziadost o znehodnotenie zbrane ( na kategoriu „D“ )
- zbran pojde na expertizu ( ci nebola pouzita pri TC )
- po expertize prevezme puskar s patricnou licenciou
- prerobenie na expanz + tlakovka
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

bordozozv: znehodnotenie je znehodnotenie, teda prerobenie na kus zeleza, toto som uz raz absolvoval v domneni ze sa to prerobi na expanz a puskar povedal ze znehodnotenie a preroebenie na expanz su dve rozdielne veci. Nepochodil som s tym ani na policii. Zbran kategorie D je stale funckna zbran. A preto sa nemoze jedna o znehodnotenie skor o zmenu charakteru zbrane, len v zakone nic take nie je.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

tzv. znehodnotenie zbrane = deaktivacia = znefunkcnenie /na pouzitie ostrej municie/ = prerabka na expanzne strelivo.
podla §35 zak.190/2003 a podla vyhlasky c.516/2004
Naposledy upravil/-a Black Powder v 08 Feb 2012, 14:03, upravené celkom 1 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Jasne Ok, dik
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

panstvo, ak sa môžem opýtať, ako to vychádza finančne? Myslím znehodnotenie, prípadne prerábka na expanz. Ďakujem.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No takze dal som si to zistit na zbraniach aky je oficialny postup: Treba podat ziadost o zmenu charakteru zbrane na kategoriu D prerobenim na expanz. takze na buduci tyzden frcim s puskou a ziadostou na policiu. Financne to vychada tusim 6.50 kolok a moj puskar to prerobi na exanz cca za 20 eur. Takze celkom v poho.
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

Vanto: ďakujem, za tie prachy to je v pohode. Ešte jedna otázka - tá zbraň vyzerá potom ako? Alebo inak - ja mám revolver, ktorý by som chcel zavesiť na stenu, vyzerá to aj po úprave stále ako revolver?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Prerobenie definuje vyhlaska, ono vlastne do hlavne sa navaria nejake prepazky, ktore znemoznia pouzit ostru municiu. Ostatna funkcnost zbrane by mala ostat zachovana, ale ja by som sa radsej poradil s puskarom podla konkretnej zbrane.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Oprava: staci dat len ziadost o zmenu charakteru a doniest zbran na expertizu. Ziadny kolok netreba. Po obdrzani rozhodnutia sa zbran odovzda ziadatelovi, ktory ju nasledne odnesie certifikovanej osobe na prerobenie.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

A keď sa odovzdá späť žiadateľovi a on ju sám nesie k puškárovi, to sa potom nekontroluje či sa cestou nezastaví niekde picnúť nepohodlného suseda ? Odnesie k puškárovi sa mi javí ako dosť široko popísané. Ja si viem celkom živo predstaviť ako niekto požiada o znehodnotenie zbrane, prejde expertízou na KEU, dostane papier, že je čistá, potom zabije suseda, dá zbraň znehodnotiť a už nikdy nikto neurobí expertízu, či projektil pochádza zo zbrane, ktorej hlaveň prešla rezom.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Bauer: je to zaujímavá myšlienka, ale kto by to takto riskoval? Ak chce čin utajiť, tak si skôr zaobstará zbraň nelegálnu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"