Kúpa veci z USA a clo

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

z mojej ksusenosti je itar castokrat vyhovorka predajcov, ktorym sa nechce riesit iny ako americky klient.
prikladom, na opticsplanet je na itare asi vsetko, vacsina tych tovarov sa da z inych obchodov poslat v pohode.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Dalsia vec je, ze international myslia vacsinou APO a podobne destinacie a nie krajiny mimo US "teritoria".

Fakt zalezi na predajcovi, s niektorimi sa da vpohode mailom dohodnut a ked im pridu peniazky radi poslu cokolvek ... len s poznamkou ze nerucia za ziadne straty alebo colnikov...
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Caute,
neviete náhodou, či v Brownellse platí ten limit max. 100,- USD na všetky tovary alebo to musí byť priamo uvedené pri tovare.
Chcel by som objenať jedny mieridlá Heinie http://www.brownells.com/.aspx/pid=2436 ... GHT-SIGHTS
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

100 USD plati iba pri oznacenych tovaroch a je to na zbrane a suciastky zbrani (bez ohladu na to ci su alebo nie su volnopredajne - spuste, crienky, poistky...) tieto su v US definovane ako sucasti zbrane a na ich export v hodnote nad 100 usd musi mat predajca vyvoznu licenciu. ak potrebujes vyssiu objednavku, u bruwnells ti licenciu vybavia, len stoji 250 usd. maju to uvedene vo FAQs, tusim. na chemikalie (tie ti zas vecsinou neposlu kvoli restrikciam dopravcov), naradie a pod. sa limit nevztahuje.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

Takže ak je pri tých mieridlách v kolonke Restrictions uvedené "We currently have no restrictions or notices available for this stock", tak by podľa všetkého nemali mať problém poslať tovar za 109,- USD.

Takže mieridlá nespadajú do toho 100,- USD obmedzenia - dnes ich odoslali :D
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Tak dnes mi dorazil DO DOMU Leatherman MUT BLACK, kúpený cez EBAY od obchodu menom gad-zooks, zaplatené 23.11.2011 prišlo dnes a to tou najlacnejšou USPS first Claas Mail Internationalal, ale nechápem ako že mi to prišlo domov a neplatil som ani clo (DPH chápem, neprevýšilo to tú hodnotu) cena aj s dopravou 119.28 USD na EUR to bolo 91 aj nejaké drobné.
Čiže maximálne spokojný mikuláš ako stvorený!!!
Asi to s St. Nicolausom aj oslávim :lol:
PS: Foto pri miláčikoch.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

tam by si mal platit dph a nie clo.
a skratka to neslo na colne konanie (na colnici to bolo, ako kazdy balik prichadzajuci zvonka eu) preto, ze colnik sa zrejme pozrel na rozmer predmetu a usudil, ze to bude prilis lacne na to, aby kvoli tomu zapocal colne konanie a teda to v sulade so zasadou hospodarnosti konania prepustil do volneho obehu.
nie je to neobvykle pri podobnych ciastkach, ale neda sa na to na 100% spoliehat.
inspiring_lalande

Príspevok od používateľa inspiring_lalande »

Lenze na krabici rozmerov 10x20x6 je nalepeny obsah zasielky aj so sumou 104 dolarov (bez dopravy)....cize mozno som mal stastie alebo neviem, ale nech majú aj druhý prehľad ako to občas v dobrom dopadne 8)
S tym clom som to prehodil, myslel som ovsem DPH...sry
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Napisal som par e-mailov do USA,ale odpoved s vynimkou dvoch predajcov bola,ze oni posielaju len v ramci USA.Mozte tu niekto hodit do pľacu nejake adresy e-shopov,ktori zasielaju tovar do Europy ?
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ja to riešim tak , že mi to tam známy objedná zabali a pošle cez jeho firmu takže, neriešim to že amici nestu polsat.. aj tak im prejdeme cez rozum.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

duros:
Otázkou je, či ten známy a jeho firma týmto konaním neporušujú niektoré z ich zákonov. Čo teba síce trápiť nemusí, ale známeho (a jeho firmu) by mohlo...
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

export import od spendliku po lokomotivy, nemyslim si, ze porušuje nejaký zákon je to jeho chleba :)
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Viem,ze pri obdrzani tovaru neobchodneho charakteru z krajin mimo EU sa plati DPH az ked je cena vyssia ako 22 Eur.Chcem sa opytat,ked je cena napr. 42 Eur, to DPH sa vypocita zo sumy 20 alebo 42 Eur ? Teda ci je stale zachovany ten bezdanovy limit 22 Eur.Snad uz to niekto platil,tak vie odpovedat.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

z celkovej sumy vratane postovneho
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vdaka za odpoved.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"