Zbraň pre ženu

eloquent_robinson

Zbraň pre ženu

Príspevok od používateľa eloquent_robinson »

zakladam novu temu, lebo som ju tu nenasla. chcela by som si urobit zbrojny preukaz a nosit pri sebe zbran. mala by byt malicka, do kabelky. Viete mi poradit? otec o tom nechce ani pocut, tak sa s nim poradit nemozem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ponuky na "pod si vyskusat moju zbran" od clenov fora zacnu o 3...2...1...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5147
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Lokalita? :mrgreen: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

zbrnfn:
Úvod v skratke :wink:
- rátaj s hmotnosťou v kabelke v rozmedzí povedzme 400 až 750g (Ruger LCP/Glock26);
- ideálne by bolo najprv sa dostať do základov strieľania s "normálnou" (rozumej "nie maličkou") zbraňou pomocou kurzu alebo ochotného znalého kamoša, aby si potom vedela lepšie posúdiť správanie sa a možnosti toho krpca v tvojich rukách;
- počítaj s tým, že čím menšia a ľahšia zbraň to bude, tým ťažšie sa ti z nej bude strieľať;
- určite nekupuj nič bez toho, aby si si to predtým vyskúšala na strelnici;
- ak ti to nesúri, neponáhľaj sa s výberom.

P.S. Absolútne rady typu "kúp revolver", "kúp LCP" a pod. ignoruj :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

kup Glock 42 a Yarca ignoruj ! :D
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

veru, ponúkam pomocnú ruku 8)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pozeram,ze ste ma uz predbehli :twisted:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Vyber zbrane je na dlhsiu debatu a samozrejme najlepsie je si strelit z roznych zbrani. A ked uz tu zbran budes mat, hlavne ju nenos v kabelke, ale v kvalitnom puzdre. Kym by si ju totiz vytiahla z toho bordelu, co v tej kabelke zeny nosia, mohlo by byt uz neskoro.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

http://www.rda.sk/kurzy/aktualne/117/ku ... o-zbranou/ nemám na to referenciu, ale RDA by mala byť zárukou slušnej muziky za dané peniaze. Po absolvovaní zistíš, či budeš jedna z tých báb čo vôbec nemajú problém s manipuláciou pri pištoli alebo jedna z tých čo áno a možno bude pre teba vhodnejší nejaký revolver. Oboje má svoje výhody a nevýhody a je to veľmi komplexná problematika, ťažko radiť keď ťa nepoznáme. Nosenie zbrane v kabelke, ak nerátame kabelky ktoré už boli na tento účel navrhnuté je dosť zlá voľba, tú zbraň v kritikej situácii nenájdeš. Aj tie kabelky čo boli pre tento účel navrhnuté so špeciálnou kapsou na zbraň sú imho diskutabilné, keďže je možné že pri útoku pôjde napr. práve o odcudzenie kabelky alebo že útočník sa bude snažiť aby si ku kabelky nemala prístup lebo bude očakávať že sa chceš dostať k mobilu či kaséru či niečomu pravdepodobnejšiemu čo žena môže mať pri sebe. Yarco napísal dobre - fyzika nepustí a streľba z malých zbraní je nepríjemnejšia ako streľba zo zbraní veľkých, pri podobnom kalibri. Ovládanie je pri malých zbraniach takisto menej komfortné, mieridlá sú horšie atď.

Ak chceš aspoň trocha zúžiť výber potenciálny výber, tak sa orientuj na zbrane v kalibroch 9 Browning a 9 Luger v prípade pištole a .38 special v prípade revolveru.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Neviem pradit zbran, ale podla mojich skusenosti aj velmi krehke baby bez problemov zvladaju naboj 9luger z glock 19. Ak nie si speci vynimka, nemusis sa tohoto naboja bat a ziskas spolahlivy a lacny kaliber s neprebernym mnozstvom dostupnych modelov zbrani.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Keď do bežnej kabelky (rozumej nie takej, ktorá je na nosenie zbrane navrhnutá), potom Glock nemusí byť práve optimálna voľba. Už len šmátranie v kabelke po zbrani alebo inom predmete, ktorý sa tam nachádza, môže viesť k nechcenému výstrelu a prípadne aj vážnejšej nehode. To nie je strašenie, ale reálne nebezpečenstvo. Ak na takomto "štýle" nosenia zbrane trváš, oplatí sa zvažovať niečo s manuálnou poistkou alebo so spúšťovým mechanizmom SA/DA (čo to je, vysvetlí napríklad Peterson alebo Electron aj osobne 8) ), kde je pri DA vyšší odpor a aj dlhší chod spúšte.
:idea:
Celkovo si ale dovolím dať za pravdu Bus Driverovi a Zoidbergovi, že nosenie zbrane v dámskej kabelke (ktorá na to nie navrhnutá) nie je to pravé orechové. Zvlášť v dobe, keď sa dajú zohnať relatívne malé, no dosť výkonné kvéry a k nim kvantum rôznych puzdier, ktoré aj štíhlej žene dávajú možnosť nosiť skryte bez dramatických zmien garderóby.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Z G19 sa mojej zene trochu zle strielalo nie kvoli kopancom, ale je to gen 4 a tvrdila, ze je to priliz drsne a bolia ju dlane z toho. Ale fakt sa jej dobre strielalo z G42, to moc nekopalo, bolo to akurat do jej ruky a bola spokojna. Tolko trochu zenskeho pohladu, mna by to s drsnostou ani nenapadlo riesit. Este uvidim co povie na G43, ale uz dost tusim :)

Tak aj v kabelke sa da nosit v puzdre, upravit kabelku tak, aby bolo puzdro pripevnene a v nom zbran. Nemusi byt nutne pohodena v bordeli co tam bezne byva.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

mojej frajerke sa celkom pozdaval G26 , problem je ze neboli dobre terce takze nevieme nakolko presne s tym vedela strielat :D No inak si vobec nestazovala kopanie ani na nic, mozno by tam potrebovala (podla jej slov) zasobnik s patkou na lepsi uchop
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ja riesim podobnu otazku s pistolov pre zenu, ma ZP skupiny A. Strielala z mojho G19 4 gen a chvalila si to, aj presne strielala, preto zvazujem pre nu G43, samozrejme, ze aj ja by som ho niekedy nosil. Pohravam sa aj s myslienkou Ruger LC9(s?), lenze tu zbran nepozname a ani nikoho, kto ju ma a da nam si zastrielat
Používateľov profilový obrázok
dongo
prispievateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa dongo »

TomasARN napísal:zvazujem pre nu G43, samozrejme, ze aj ja by som ho niekedy nosil
Ako sa da nosit zbran niekoho ineho? Uslo mi nieco?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"