Pištoľ proti nožu - 21 stôp (7 metrov)

inspiring_grothendieck

Príspevok od používateľa inspiring_grothendieck »

tak tomu hovorim idealne vyuzitie pistole, podaj by sa to vzdy skoncilo len takto.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

BKSL, konkretne to bolo tak, ze som isiel autom po ceste a vzhladom nato, ze som isiel pomaly v kolone, tak som si stihol vsimnut muža, ako sa mota na parkovisku medzi autami, tak som zastavil na kraji a cakal som, co sa stane a v tom srobovakom vylomil zamok vo dverach, tak som ho ohlasil a vtedy sa rozbehol na mna so srobovakom. Kedze som bral do uvahy aj tuto moznost, tak som dodrzal odstup a pre nase stastie ho odstrasilo vybratie a namierenie pistole
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

TomasARN napísal:... tak som si stihol vsimnut muža, ako sa mota na parkovisku medzi autami, tak som zastavil na kraji a cakal som, co sa stane ...
V tomto vidím kus odvahy, klobúk dolu.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Čo znamená "som ho ohlásil"? On videl ako ty voláš policajtom alebo si na neho zakričal?
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ja som na neho zakrical. Ked vylomil dvere nebol cad volat 158, lebo islo o sekundy, vylomil zamok, otvoril dvere, zobral jednu vec z auta a hned chcel ist prec. Tu som ho ohlasil a asi mal skratove jednanie a namiesto uteku isiel do utoku. 158 som volal az ked to situacia dovolila a on v klude klacal
martinhej
občasný prispievateľ
Príspevky: 44
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa martinhej »

TomasARN: to mas velmi zaujimavu skusenost. Ako sa ti utocnika podarilo dostat na kolena? Stacilo iba vytiahnut zbran a vyzvat ho? Tiez by ma celkom zaujimala dohra toho celeho. Ako sa zachovali policati, co na vysluchu, bola ti bezprostredne po tom odobrana zbran, v ramci informacii co mas - co sa stalo s utocnikom, atd. Napr viem si celkom predstavit ze utocnik nasledne celu vec poprel. Boli tam aj ini svedkovia?

Mozno sa vela vypytujem. Stretol som sa s par ludmi co nosia zbran aj viac ako 10 rokov, ale zatial nikoho, kto by ju aj v ramci NO pouzil. Preto ma tak zaujima ako si dopadol :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Ked utocnik zistil, ze mam zbran, tak posluchal a isiel na kolena, potom prisla hliadka, ktora ho predviedla, ja som vypovedal ako on vylomil zamok, on sa priznal. Na odobratie zbrane nebol dovod, nakolko nebol vystrel. Ja som na neho nepodaval oznamenie za utok.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

TomasARN: diky za užitočné posty.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Iba taka mala otázka tomáš. Bol si ochotný vystreliť na človeka so srobovakom kvôli cudziemu autu? Stačí mi jednoduchá odpoveď :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Jednoducha odpoved na zle polozenu otazku?
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Nejak tak. Je to v podstate recnicka otázka na ktorú ani nepotrebujem počuť odpoveď. Odpoviem si sám. Kým to človek neurobí bude to len hypotéza. Ak to aj urobí, zaujíma ma či by to urobil aj desať rokov potom. Príklad ktorý má len tak narýchlo napadol a je ich určite viac. Co keby typek zabuchol kľúče, a tým srobovakom sa len snaží dostať do svojho auta, zrazu ty (typek č 2.) začneš hulakat a sermovat železom. Ja som sa na podobnej situácii zúčastnil, keď typek č 1. Prepichoval kolesá na autách. Moja reakcia volal som 158 a dovi dopo. Keď prišli už samozrejme nebol namieste, ale určite by som kvôli gumam netahal qwer na nejakého nestastnika. Takže kolem a kolem každý strujcem sveho stesti jest...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

canis lupus, kvoli autu nie, nebol, kvoli mojmu zivotu ano. /zbran mam hlavne z dovodu ochrany zivota a nie majetku, ten sa da nahradit/. Tam nebolo sermovanie zelezom a hulakanie, tam bola otazka preco ste vylomil zamok ? /videl som, ze nebral zabuchnute kluce/. Reakcia bola z jeho strany jednoznacna, kedze srobovakom sa rozbehol na mna a drzal ho tak, ze chce bodnut /keby toto nespravil, tak zbran nevyberiem/. Keby sa dal na utek, zbran je v puzdre a utekam za nim. Lepsia otazka by bola ci by som zvolil krajnu moznost strelit alebo uhol a inak ho odzbrojil, ale to sa uz nedozvieme. Ale jednoznacne mozem povedat, ze keby som tuto situaciu alebo podobnu stihol vyhodnotit tak, ze nie je ina moznost, iba strelit, tak to spravim. Nemam zbran, aby som nosil zavazie na opasku, ale na ochranu mojho zivota a mojej rodiny. Ako som vyssie pisal, majetok nie je dolezity, su to iba veci.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Myslel som ze ma necpochopis, lovec to trafil, zle som položil otázku. Opýtam sa inak, pretože samozrejme urobil by som to isté. Pýtam sa teda, ci ti to stálo za to, keby sa to dostalo až do krajnej situácie a zbraň by si musel použiť. Všetci dobre vieme ze hranica medzi NO je tenká... Vieme aké opletacky by si mal atď. A to všetko kvôli cudziemu autu. Nechcel som sa ťa dotknúť ani nič, pretože možno by som reagoval rovnako. Len ma to zaujíma. Takto za netom a v kľude, ti s čistým svedomím hovorím, že ja osobne by som to tak neriešil. Ak však nastane podobná situácia, možno by som reagoval rovnako... Snáď rozumieš čo mám na mysli :)
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Odpoviem asi tak, podobna situacia, tak to zopakujem. Keby sa kazdy otacal, ako by to tu vyzeralo
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Úplne rovnako. Niekedy je lepšie nehrat sa na hrdinu. Tých je plný cintorín. Načo mame policajtov? Ja končím k tejto téme. Posledná vec k téme. Videl som videa keď bol nôž proti pistoli atď a pokiaľ dobre netrafis budeš zasiahnutý ak je útočník odhodlaný to urobiť. Takže si riskoval svoj život kvôli cudziemu autu. Pekný deň
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"