Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

uz si velmi nepamatam co som tam pisal, snad zas len to iste,
naboj v komore je rychlejsi ako naboj v zasobniku, nabitu zbran spustim rychlejsie a mensim poctom ukonov ako nenabitu, bud to vidis a akcpetujes, alebo nie.

ak ma niekto napadne s nabitou zbranou zo zalohy, tak moja vyhoda je tank v ktorom sedim a sniper, ktory mi kryje chrbat. ja naboj v komore porovnavam s nenabitou zbranou, o ktorej tvrdim, ze je menej vyhodna ako nabita a ty sa ma o opaku snazis presvedcit tym, ze ma stavias do no win situacie, kde mam s nabojom v komore zastavit postup japonskych lietadiel na pearl harbor.

nejak mi nie je jasne, z coho si pochopil co a ako ja cvicim a ze to cvicim zle a ze to cvicim zabetonovany na strelnici, a ze sa zameriavam len na technicke vyhody a nie na situaciu, a ze este nebodaj si meriam casy, ale budiz.

ja si zakladam na konzistentnosti, takze vonkajsie puzdra nenosim, lebo by som ich nevedel skryt.

priprava na situaciu? zhruba vidis hrozbu, vyhodnotis, podla potreby zahajsi unik plus minus sucasne s tasenim a strielas. aby to bolo jasne, tak je to jedna mozna situacia z miliardy a napisal som ti to len preto, aby si bol spokojny, ze som ti odpovedal, nie ze by sa to dalo akokolvek generalizovat a sablonovat.

co sa tyka auta, mozno si chcel povedat, ze ty sa k zbrani tazko dostanes, nakolko nevies kde ja tu svoju v aute mam. inak suhlasim, ze 2000 kil auta je lepsia zbran ako 7g naboja, ak samozrejme nestojis v kolone odkial sa nemas ako pohnut a tupon ti uz roztlkol okno a chce riesit ze 5km dozadu mal pocit, ze si mu nedal prednost.

tu vyhodu ti viem opisat lahko. predstav si situacie, a riesenia, ktore ty vela trenujes a si v nich dobry. a teraz si predstav, ze to vsetko vies bez ziadnej nevyhody urobit tak o 0.5s rychlejsie, zvlast ak sa bavime pri pohybe a uniku od hrozby.
to ze sa druhou rukou branis, lebo proste nestihas vcas uniknut mi tiez nepride nijak nepravdepodobne, a potom sa ten cas asi este zvysuje.
ja by som povedal, ze celkom vyhoda, nie?

na zaver nieco, co ta mozno nasere:
" In past decades, due to severe budget constraints, the IDF purchased and issued large quantities of antiquated side arms, the mechanical safety of which was questionable. In recent decades, as budget concerns are increasingly alleviated and more modern, standardized side arms are issued, this mode of carry is increasingly being phased out. It should also be noted that specialized personnel, such as police and special forces units, have typically carried newer and safer firearms, and have rarely used this mode of carry."
http://en.wikipedia.org/wiki/Point_shoo ... eli_method

a presne tak to je, vojaci zakladaci co nosia pusky v nich nemaju ani zasobniky a je to dobre, nebol som velmi nadseny ked ma ch** zacal znackovat hlavnou pusky, ktoru mal polozenu na krabici, ktoru mal na rukach akoby to bola metla.
Naposledy upravil/-a luke v 15 Mar 2011, 11:05, upravené celkom 1 krát.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

je to aj silný vplyv, aj nevyhnutnosť ktorú mám danú predpisom v práci, kde nemôžem nosiť s nábojom v komore a ani by som nechcel lebo 20x za deň podávam niekomu zbraň do uschovy a znovu si ju beriem, a tý ktorým ju dávam nie sú zrovna mega opatrný ako s ňou otáčajú atd... ešte tam mať aj náboj v komore....

preto nemôžem a ani nechcem cvičiť duálne pre civil in, a pracu out,
uznaj že to je nezmysel, nič menej skôsil som si nasimulovať s partiou 100vky situácií a nevidím tú výhodu, vždy je v tom viac faktorov ako len IN, to je môj názor. nevnucujem ho len vysvetlujem svoj postoj.

ten dátum som si nevšimol, to sa podarilo, ale už dlhšie mi toto forum boblne, nedostávam maily s upozornením na tému kde som prispel ani že mi prišla SS, ale myslím že o to tu nejde... :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

polucias logicky sa zamysli:

jedna ruka a potom vystrel

dve ruky, obtahovanie zaveru a potom vystrel


Uz aj ta druha veta je dlhsia, nieto este realny ukon :wink: .

Ked mas ale v praci takto castu "prebierku" zbrane tak osobne by som sa aj ja ucil bez naboja v komore, to zas by bola blbost to robit rozdielne v tvojom pripade.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

vdaka Poluciasovej nepozornosti sa zase rozhorel starý plamienok hádok.

Dajú sa uznať argumenty "gula IN"- ked vieš očakávať útok a robí ti to časovú výhodu
Ale treba uznať aj názor prečo mať zbraň nenabitú a , že sú aj ludia, ktorí vytrvalým tréningom preukázali schopnosť dorovnať časový handicap oproti "nabitým" útočníkom. (napríklad)
pokial si dobre pamätám- ked sem Polucias zavesil tie jeho videá, kde ukazoval reakcie na rôzne útoky- mnoho foristov uznalo, že je niečo aj na jeho tvrdeniach, že sa tréning vyplatí.
A tuším sa moc oponentov nenašlo, kto by išiel Poluciasovi prakticky konfrontáciou vyvracať jeho videá- včetne teba Tango :wink:

Sú skrátka dva tábory držiteľov zbraní, ktorí podla svojho uváženia nosia zbraň alebo nabitú alebo nie. Každý má svoje dôvody a tak sa rešpektujme.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Že som, ja blbec, túto tému opäť otvoril :D.

Pred rokom som napísal toto
Zhrnutie moderátora.

Dvanásť strán debaty prinieslo zásadné poznatky. Skupina strelcov nosí zbraň s nábojom v komore, druhá skupina bez neho.

Prvá skupina tvrdí, že zbraň s nábojom v komore je pohotovejšia pri prípadnom použití a nevzniká riziko zlého obtiahnutia, prípadne nemožnosti natiahnutia v dôsledku poranenia a pod.

Druhá skupina tvrdí, že to nie je tak, že pri dobrom nadrilovaní je možné obtiahnuť zbraň za krátky čas v akejkoľvek situácii. Navyše mať zbraň s nábojom v komore je riziko v prípade zmocnenia sa zbrane inou osobou, napr. útočníkom alebo dieťaťom doma.

Myslím si, že debata je vyčerpaná. Kto chce a vie, urobí si názor o vhodnosti tej ktorej kondície zbrane pre svoje potreby.

Tému nezamykám, ale upozorňujem obe strany debaty, že duplicitné príspevky (teda také, ktoré už v inej forme odozneli) bez upozornenia mažem.
Dnes na tom celom takmer v rovnakom rozsahu opäť trvám. Nech si každý urobí názor sám. Ja sám som zástancom nosenia náboja IN, ale nezatracujem ani nositeľov zbrane v kondícii prázdna zbraň na opasku a zásobníky o dúm dál.

Tému nerád, ale znova zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"