Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ja si nepotrebujem nic vsugerovat, pozrem a vidim.
vytasit a strielat je menej narocne na pocet ruk a vhodnych povrchov ako vytasit, obtiahnut a strielat. pri lubovolne dobrom treningu je to pravdepodobne rychlejsie na cas.
co tu treba sugerovat?

je mi uplne jedno co aky policajt a bachar robi. trenujem na situaciu, ktora v mojom zivote mozno nikdy nenastane, ak nastane chcem byt co najviac pripraveny.

ako som povedal, keby si povedal, ze to tak citis, ze naboj v komore ti sposobuje diskomfort bolo by to jasne a nic by som neriesil, ty vsak tvrdis, ze to je lepsie a podkladas to bud nicim alebo na hlavu postavenymi dovodmi, ze sa mi nezastreli dieta. bez urazky, to ze si to za 12 rokov tvojej sluzby nepotreboval taktiez nie je dostatocny argument, ze to je vyhodnejsie.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Luke nechajme to uz tak...,,My,, vieme preco to nosime s nabojom a nikto nam to tu nevyvratil a ani nevysvetlil, a tak to budeme nosit aj nadalej....,,ONI,, nech si nosia trebars aj bez nabojov v zasobniku, pretoze vlastne ani naboje nepotrebuju, vzdy to vykecaju alebo vyfackaju a mozu si nadrilovat ich rychle paskovanie a zasuvanie zasobnika...ale potom je lepsie zbran hadzat ako nabijat... :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

mal som takého kolegu- myslenie ako Luke

Trénoval pilne ako Bruce Lee, stále ozbrojený, všetko furt v pohotovosti (aby bol ready)

a už sa mu dva krát stalo, že dostal na p...u , dokonca aj zabudol, že má niečo na opasku

a stále nevie dojst nato, kde udelali súdruzi chybu

:D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

a co ako? to ze si sam uvedomoval ze nie je dobry a kvoli tomu trenoval z neho robi blbecka?
uz ma tvoje tlachanie prestava bavit, dalsi policajt co nevystupil zo sablony archetypu policajta.
kaslem na to, vyhravas.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Agger sa pýtal v inej téme:
agger napísal:Ake mate casy pri taseni zo skryteho nosenia? Najlepsie co sa mne zatial podarilo (za podmienky spravneho uchopu a zapichnutia na ciel) z vnutorneho falco puzdra je 1.46". Vela? Malo? Nemam sajn... :roll:
Veľa-málo neviem posúdiť, nikdy som si to pri tréningu zatiaľ nemeral.

Ale čisto pre zaujímavosť si môžeš pozrieť tabuľku z prvého tohtoročného kola IDPA v Žiline (http://www.idpa.szm.com, sekcia Preteky, podrobnosti):
- Stejdž č. 8 mal názov "Prvá rana", išlo o 1 ranu zo skrytého nosenia na popper na cca 5m;
- každý strelec mal len 1 pokus;
- strieľalo sa to až ku koncu, takže každý zo strelcov v tom čase už pár hodín mrzol vonku (vlhko, 0 až -2);
- z predchádajúceho bodu tiež vyplýva, že strelci boli síce mierne omrznutí, ale už rozostrieľaní;
- preteku sa podľa môjho odhadu zúčastnilo spektrum strelcov od viac či menej pravidelne trénujúcich amatérskych strelcov až po takmer úplných začiatočníkov (dúfam, že som sa nikoho nedotkol).

Záver z toho samozrejme neplynie žiadny, ber to len ako študijný materiál k danej téme. :wink:
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

len doplnim...tohto preteku som sa zucastnil a tak mozem k prvej rane nieco povedat.Podla mna vdaka zime a teplejsiemu obleceniu,urcitemu premrznutiu a skrehnutiu boli casy na prvej rane podla mna o cca 0,5-1sekundu horsie ako bezne dosahujeme v lete...samozrejme tiez zo skryteho nosenia.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

5 metrov uz vyzaduje poctive mierenie a na sutazi sa ide zvacsa na istotu, ziadna kovbojka pre "youtube" :) .
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

"Poctivé mierenie" na 5 metrov? Na 8" popper?

Normálne zrovnanie mieridiel počas zápichu a bum, či nie?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Casy na sutazi boli ako písu chalani slabe,mal som prvu ranu za 1,35 ale minul som tak som musel opravat za 1,76 alebo tak nejako.Na vzdialenost 5-8 metrov,je mierenie len letmo,vytasit a pudovo zacielit,cas na mierenie nieje.Mne osobne vyhovuje nestat uplne kolmo a mierit na poper,ale mierne vlavo od neho aby bol zarovno mojej pravej ruky :lol: Casy pod 1sek sa tazko daju robit bez predosleho zahriatia a skusenim aspon 10ran treningovo.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

yarco kazdy nie je taky dobry ako ty :wink: .
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

luke luke,
mám pocit že ty smeruješ svoju pripavenosť úplne zbytočným smerom, keď budeš mať nabité aj 4 zbrane nemusí ti to pomôcť,

peterson ti len chcel naznačiť aby si sa nedostal do falošnej sebaistoty z nejakej tvojej vymyslenej technickej výhody.

ak budeme stáť oproti sebe obaja vonkajšie púzdro, žiadne oblečenie a niekto nás pípne, ty bez naťahovania vyhráš, ak budeme v zimnej bunde a oblečený každý presne tak ako aj nosíme, a ja nebudem stáť na mieste počas tasenia a naťahovania tak si uvedomíš o čom tu hovorím, cvakneme prinajhoršom naraz, ty si zabetónovaný stále na strelnici, jediné čo robíš je že meriaš časy

zameriavaš sa na technické výhody, neriešiš situáciu, ak sa dá napíš prosím ako sa teda pripravuješ na situáciu ktorá môže nastať... nedajbože

terč, otvorený priestor, tasenie bum bum, paráda, mám to!

neber to v zlom, zhodnocujem len informácie ktoré si tu podal a ako si kritizoval policajta s dlhoročnými skúsenosťami z ulice
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

ešte jednu vec by som k tomu dodal,
ak budeš stáť voči strelcovi ktorý má IN, a ty rovnako, tak ak on je ten kto má tasiť prvý tak aj v prípade že o tom vieš bude pravdepodobne rýchlejší pretože tá myšlienka vznikla v jeho hlave a už tam ty strácaš,

z z toho vyplýva jednoducho že v reále ak ťa niekto napadne tak úplne zo zálohy s nabitou v ruke, kde je tu tá tvoja výhoda IN za opaskom????

kovbojské tasenia kto z koho sa nekonajú a aj tam by si mal malú šancu, útočník ma vždy psychologickú výhodu, nemusí dávať bacha kam to za teba poletí, jeho motivácia aby neboli svedkovia je vysoká

ak použije iný typ zbrane máš o niečo viac času zdrhať a tam tasiť ,alebo počas úteku, alebo pádom na zem a používať nohy,

v prípade že je niekde streľba a netýka sa priamo teba, aj tak budeš hľadať najprv úkryt a smer streľby a až potom zbraň.

v aute s k zbrani dostaneš ťažko, a tá najsilnejšia zbraň je aj tak plynový pedál alebo vypadnúť z auta a ťahať zbraň vonku,

opíš mi tú výhodu podľa teba a ako to cvičíš,

díky
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

polucias, vyhravas tohorocnu cenu za flame necropost :D
Reagujes na prispevky spred roka a okrem toho OT. Pozri si nazov temy, TVOJA tema o noseni s alebo bez je : http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... &start=120

Peace out
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Luke Zaslal: Ne marec 14, 2010 16:36
Polucias Zaslal: Po marec 14, 2011 20:41

Keby ta reakcia prišla o 4 hodiny a 5 minút skôr, bola by to aj cena za dokonalosť :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

polucias mas pravdu ze situaciu treba hlavne riesit a nie sa spoliehat ze ja to robim do sekundy a podobne.
Na druhej strane sa ale zbytocne drzis techniky bez naboja v komore, viem ze je to pri ICS nosna zalezitost ale toto konkretne je proste uz prekonane.
Techniky ktore prezentujes su slusne a vypadaju ze mozu v reale pomoct ale zbytocne sa obmedzujes tym obtahovanim zaveru. Kazdy kto sa chce do teba opriet ti to ako prve splechne do tvare. Urcite sa dokazes mnohym veciam prisposobit tak skutocne porozmyslaj ci bez naboja v komore je naozaj vyhoda alebo je to len silny vplyv ICS na tvoje posudenie.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"