Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ech, uz ma prestavaju bavit taki diskuteri.
ja respektujem tvoje rozhodnutie nosit naboj kdekolvek chces. len mi potom povedz, ze to tak nosis, lebo to tak citis a nie kvoli tomu, ze to ma racionalne vyhody oproti napr. naboju v komore. pretoze celkom zjavne to tu nikto nedokazal ci uz faktami, alebo aspon nazormi, ktore by davali zmysel.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

odpoviem ti takto:

za 12 rokov služby na ulici ako policajt som nemal potrebu uspokojovať svoju mysel s nabojom v komore.

Ked bolo treba, podla situácie som si včas nabil zbran a nikdy ma moja predvídavosť nesklamala. Kritických situácií som mal kopec, ale dobrou psychikou, taktickým chovaním a opatrnosťou som si doposial neprivodil žiaden fatálny omyl.

A neviem, či som to písal v tomto fore- mal som osobnú skúsenost s albáncom- veteránom z Kosova a všetko dobre dopadlo. Ja som živý, on tú zbran nestihol použiť a išiel sedieť.

Nebudem tu nikoho znevažovať, ale mnoho ludí má akčnejšie predstavy a myšlienky ako je skutočná realita na ulici.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:33, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Tak tomu verim... a pomalicky prichadzam na to ze nepotrebujem 15suplet v zasobniku, ale celkom mi postaci 5ranovy valcak...Realna obrana je ina ako to vidime v Americkych trhakoch, kde sa kazdy brani pred kalachmi.... :)
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Správne peterson. Pokial chce niekto niekoho skutočne dostať nedá mu šancu ani s nábojom v komore.Kolký mali so sebou aj obtiahnutú "58"a nestihli ju použiť. Nech si každý nosí čo uzná za vhodné načo sa tu zbytočne prieť 99% normálne žijúcich občanov sa do podobnej situácie možno v živote nedostane. Ja si sem tam vezmem na opasok G 19 včielky sú v zásobníku. Pokial na mňa niekto nebude tasiť zbraň viem sa s nim "dohovoriť" až ho to bude baviť aj ručne.Osobne by som sa nechcel dostať do situácie aby som bol nútený použiť zbraň.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

som rád, že sú tu aj normálny diskutéri.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

normalny diskuter je u mna ten- čo je tolerantný a nereaguje ako Luke

Chvílami som mal pocit, že diskutujem s nevybúrenými chalanmi.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ja som dost tolerantny, doteraz si sem nedal jediny hodnotny argument, preco v komore nenosit, ale si tu len splietal ako sa ti neodpali doma decko, ked nebudes mat v komore, co je vzhladom k tomu, ze sa bavime o naboji v komore pri pouziti zbrane v konfrontacii uplne irelevantne a maximalne zavadzajuce.
som nevybureny, mam na to vek, ale to nijak nezpochybnuje moju argumentaciu.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 11 Mar 2011, 15:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

konečne si mi to Luke objasnil

:D

vieš, ty si chceš vsugerovať dôvody niekoho, koho to naučili životné skúsenosti. Ale ten nebol určite z našich zemepisných šírok

Bežný civil sa ani z daleka nemože porovnávať s policajtom, bacharom či iným rizikovým povolaním. A napriek tomu v týchto povolaniach je skor zriedkavostou chodiť s nabitým gunom v práci či mimo nej

Nikto ti nejde vyvracat tvoje dovody, ale ty nechces porozumiet dovodom druhých.
Naposledy upravil/-a peterson v 14 Mar 2010, 16:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Zhrnutie moderátora.

Dvanásť strán debaty prinieslo zásadné poznatky. Skupina strelcov nosí zbraň s nábojom v komore, druhá skupina bez neho. :D

Prvá skupina tvrdí, že zbraň s nábojom v komore je pohotovejšia pri prípadnom použití a nevzniká riziko zlého obtiahnutia, prípadne nemožnosti natiahnutia v dôsledku poranenia a pod.

Druhá skupina tvrdí, že to nie je tak, že pri dobrom nadrilovaní je možné obtiahnuť zbraň za krátky čas v akejkoľvek situácii. Navyše mať zbraň s nábojom v komore je riziko v prípade zmocnenia sa zbrane inou osobou, napr. útočníkom alebo dieťaťom doma.

Myslím si, že debata je vyčerpaná. Kto chce a vie, urobí si názor o vhodnosti tej ktorej kondície zbrane pre svoje potreby.

Tému nezamykám, ale upozorňujem obe strany debaty, že duplicitné príspevky (teda také, ktoré už v inej forme odozneli) bez upozornenia mažem.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Panzer od obeda sledujem toto vlakno a prudko som ta ocakaval, alebo Elektrona kedy tuto hodnotnu debatu zrusite, pretoze je cela mimo... :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

plný súhlas panzer
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

kuro159
OT :ked ja som sa stale nemohol docitat do konca :D :D
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"