Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

inspiring_kepler

Namerane casy tasenia, obtiahnutia, vystrelu zbrane pri NO.

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ak by niekoho zaujimalo, su tu casy co kolko trva - teda pre mna.

Podmienky:
G19, puzdro fobus GL2, skryte nosenie na pravej strane na opasku, trigovica vzdy zakryva celu zbran, strelivo SB FMJ, vzdialenost od terca 1,5 az 2 metre, kruhovy terc na formate A4, casovac CED 7000 s nahodnym startom, postava rovnobezne s tercom, pri cakani na signal ruky volne polozene vedla stehien.
Ratalo sa zasiahnutie listu A4, jedno kam.

Uvedene su priemerne hodnoty a najlepsie.

1.Tasenie, obtiahnutie, vystrel (prava tasi) - 1,35 s, min 1,27 s

2.Tasenie,vystrel (prava tasi) - 1,05 s, min 0,81 s (ale to neviem ani ako som to spravil, potom som ihned vychladol lebo to bolo velmi nebezpecne, bol to v podstate aj nechceny nahodny dvojstrel s rozdielom 0,16 s t.j. do sekundy som vystrelil 2 naboje na terc zo skryteho nosenia)

3.Tasenie, vystrel (vsetko robi iba lava ruka sama, puzdro stale na pravej strane kde aj predtym) - 1,9 s, min 1,75 s

4. Tasenie, obtiahnutie, vystrel (vsetko robi iba lava ruka sama, puzdro stale na pravej strane kde aj predtym, obtiahnutie prebehne pritlacenim zaveru stranou mieridiel o rifle po lavom stehne) - 2,30 s, min 2,05 s

Rychlopalba (viac nabojov za sebou) pri mojom G19 sa dal dosiahnut min cas 0,21 s medzi vystrelmi (zamerne rychle strielanie). V podstate sa daju zo samonabijacej G19 realne vystrelit za sekundu 4 naboje. To len tak na okraj :-)

Ak to budete skusat tak velky pozor, tasenie uz nabitej zbrane je velmi nebezpecne hlavne ked chcete byt pri tom aj rychli. Synchronizacia ukazovaka vzhladom na polohu ruky so zbranou musi byt 100 percentna.
S tym casovacom je to velka zabava len si nesmiete pri tom prestrelit nohu alebo ruku.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

v reale "ztvrdnes" bud si isty,Tasil si pri psychickej pohode v reale to bude ine,mozes mi verit,2x som tasil a mieril
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ved prave, ale to sa natrenovat neda :-(
Jedine co tym mozes ziskat je strojovost.

A povedz ak mozes o tvojich "pripadoch" nutneho tasenia.
Co sa vlastne udialo ?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tu na fore som to pisal,najdem topic a dam link
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Aj strojovosť pomaha :wink: myslim si že aj ten posledny strelec u nas na sutaži je lepši ako ten čo hovori že on striela na terč lepšie,lebo predsa je skušany pod časovím stresom,s Glocka sa mi podaril moj osobak čas medzi dvojranou 0.13s,dalej 5 ran za 0.95 samozrejme mal som pištol nabitu v ruke a pipnutie timera som začal palit.Tie časy od 1.30s vystrel s tasenim patria medzi velmi dobre,ked mame trening tak hudiem do niektorich, že podstatna je pri obrane aj IPSC prva rana,niektorí salamisti bežne robia 2.5s a potom bežia a uz to nestihaju dohnať,keby radšej každy trenoval to čo je podstatne :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

BALISTIK no tych tvojich 0,13 s medzi dvoma vystrelmi je ina pecka.
Co sa mne podarilo tych 0,16 s medzi vystrelmi to neviem ani ako som to urobil, lebo v podstate som to ani nechcel. Moj chceny najlepsi cas medzi vystrelmi bol 0,21 s. Ako stlacas a pustas spust ? Stlacis a uvolnis uplne tj. nejakych tych 12 mm alebo len tak "cukas" ze prst stale tlaci na spust pocas celeho strielania ?

A tych 5 ran do 0,95 sekundy tiez ina pecka.
Mne sa podarilo po pipnuti strelit prvu ranu az po 0,25 sec.
Asi som v tomto este trochu zabrzdeny ale natrenujem :-)
Ty mas aky cas na prvu ranu po pipnuti ?

Ak mas aj ine casy, napis, vyskusam, porovname :-)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Dátum registrácie: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Časy som si pri tasení zatiaľ nemeral, pretože som však strieľal rok-dva IPSC jedno viem isto. Je to vždy len čakanie na timer. Síce s adrenalínom, ale na timer. Nie je tam to priame ohrozenie, aj keď to má k nemu blízko.

Mne sa páčilo, keď ma pred pár rokmi môj inštruktor pred streľbou vždy úmyselne psychicky rozhádzal, resp nasr..štval! "Aký to máš postoj?! Toto má byť Weaver? Vytŕčaš riť ako buzík! Vyrovnaj sa!" A podobné milé pokriky. Prípadne som si urobil pár klikov, drepov a potom som tasil a strieľal. Najhoršie ale bolo, ak vás kamaráti pred streľbou obkolesia a sácajú do vás, nadávajú vám a sú k vám hrubý, či vulgárny. Keď cez takúto "sprostú" partiu prejdete, resp. sa prederiete k palebnej čiare, vtedy treba merať čas! 8) Prvýkrát som si skoro prsty na nohách odstrelil :D. Vrelo odporúčam!
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

electron napísal:2x som tasil a mieril
Na jedno si pamatam, to si mi rozpraval. Tusim, si bol s manzelkou na stanovacke a prisli ku vam dvaja spratkovia, jedn si pobuchal pastou do dlane, a pytal sa ta, ci nechces dostat bitku... V hrubych ciarach, ako si to pamatam, z rozpravania. Ale druhy krat ???
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Panzer napísal:Najhoršie ale bolo, ak vás kamaráti pred streľbou obkolesia a sácajú do vás, nadávajú vám a sú k vám hrubý, či vulgárny.
Ono to moze trochu pomoct navodit emocie, ale stale su to kamarati.
Keby videli ze uz si psychicky alebo fyzicky na dne tak ta uz nechaju tak.
A ty s tym samozrejme ratas tak sa do toho tolko "nevkladas".
Ale pri realnom stretnuti s magorom ?! Ten ta bude chciet znicit aj psychicky aj fyzicky. A ked sa zastavi (niekedy sa zastavit musi) ty uz budes mozno minimalne v bezvedomi alebo budes "hero" a zastavovat sa budes musiet ty. Kazdopadne adrenalin, strach a agresia je neporovnatelna s treningom. V takychto relativne zriedkavych situaciach vacsinou byva prekvapeny clovek hlavne sam zo seba.
Je naivne si mysliet ze v konkretnych situaciach zareagujem presne tak ako som si "vysnival". Ked ta niekto zacne mlatit pastou do hlavy vela veci v tych momentoch prehodnotis a rychlo hladas dostupne riesenie.
Po konflikte to potom hodinu "rozdychavas" :-)
Radsej na to ani nemysliet.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale ved Panzer nepisal nic o tom, ze ta popisovany typ treningu 100% pripravi na realny stret. Len ta ovela-ovela lepsie predpripravi na real nez len suche "pip" timera.

Ked do teba zacne vaznym hlasom, surovo a posmesne bliakat a strkat skupina ludi, psychika skor ci neskor zareaguje instinktivne a spusti zakodovane obranne procesy, i ked su to tvoji znami a kamarati. Nebude to take intenzivne ako v skutocnom konflikte, ale bude toto dost.

A trenovat obranu zbranou az do stavu, ked si "psychicky alebo fyzicky na dne", je podla mna uz trocha nad ramec beznej obrany civila. Snahou je zacat ucinnu obranu prave v case, ked ta este nikto nestihol na to dno dostat.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

asterix
spoluobcan sa mi rozbehol na odpocivadle do auta
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

BKSL napísal:BALISTIK no tych tvojich 0,13 s medzi dvoma vystrelmi je ina pecka.
Co sa mne podarilo tych 0,16 s medzi vystrelmi to neviem ani ako som to urobil, lebo v podstate som to ani nechcel. Moj chceny najlepsi cas medzi vystrelmi bol 0,21 s. Ako stlacas a pustas spust ? Stlacis a uvolnis uplne tj. nejakych tych 12 mm alebo len tak "cukas" ze prst stale tlaci na spust pocas celeho strielania ?

A tych 5 ran do 0,95 sekundy tiez ina pecka.
Mne sa podarilo po pipnuti strelit prvu ranu az po 0,25 sec.
Asi som v tomto este trochu zabrzdeny ale natrenujem :-)
Ty mas aky cas na prvu ranu po pipnuti ?

Ak mas aj ine casy, napis, vyskusam, porovname :-)
Viem že to možno pripada ako nejaka samochvala,ale je to tak mam aj nejake video 16ran za 3sek,nejake videa zo sutaži len ja to tu neviem dať,ale ak chceš vediet viac napiš SS,možme to skusiť na strelnici :wink: Prva rana pospusteni timeru ced 7000 bola 0.35 skorej to asi nestiham a piata rana 0.95s,mam aj svedkou :lol: vola sa to syndrom rychleho prsta-diagnoza.Teraz ruky pozdlz tela zbran v kondicii 2,zasobnik v zbrani zbran nenabita ,po pipnuti strielat na poper ovšem nie vždy trafeny :roll: standart 1.05-1.50s,najlepsi tak do 1sek,ale rana len vynde :wink: dalej kondicia 1 zbran nabita moj osobak 0.89,da sa to zrychlit ze tasís jednou rukou a len od pása .Ale pokial chcem nieco trafit tak časy niečo nad sekundu,ale je to drina a dosť to unavý.Dalej spušt sa nauč pri sušeni pušťať len o 3-4mm pokial ti necvakne pod prstom a len a len trenovať,ak maš zaujem som s okolia Turca možme skusit,dokonca pripravujeme malu klubovku v IPSC.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Pre BALISTIK.

Dufam ze aj ku mne pride "syndrom rychleho prsta".
Teraz mam uz G26 tak si na nu musim zvyknut.
Dnes behnem na strelnicu a preverim moje schopnosti.
Dufam ze sa niekde neprederavym :-)
Musim ale najprv rozbehat nove puzdro Fobus GL26 BH lebo G26 som v niektorych pripadoch nemohol ani vytiahnut s puzdra.
A take tahanie z puzdra je pri merani s casovacom velmi dolezite.

A kedy mate taku sutaz kde ide skor o reakacny cas ako presnost.
Az by bol cas, prisiel by som sa pozriet. A miesto ?
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

BALISTIK take seriozne forum a ty tu bachnes ze 0,13 dvojstrel :P hmmm
a svíšť to potom balil do fólie... :D
58cka ma tusim 0,12 ale ako som uz spominal ty a este Chuck N. :P
Ak pridem na klubovku tak sa na to pozriem z blizka... :wink:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

noacoak ja som mal i ked nechcene 0,16 sekundy medzi vystrelmi, takze tych 0,13 sekundy z neviem kolko striel sa mohlo podarit.
Ide tu o najlepsi cas nie bezny :-)

Ozaj kto vie aky je cas medzi vystrelmi pri Glock 17 full auto ?
To by nam mohlo pomoct dokazat ze je to mozne :-)
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"