Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

peterson napísal: mohli to byť kludne feťáci s černotami a u nich sa bavíme o rozdielných streleckých schopnostiach.
Jednu schopnost ale maju oproti nam perfektnu.
Reakcny cas ci budu a ako budu strielat je u nich velmi kratky lebo ludsky zivot ma vseobecne pre nich inu cenu ako pre nas :( .
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ponaučenie si možno vziať skoro z každej reálnej situácie- avšak každú treba brať individuálne.
Pri každej situácií je množstvo faktorov plusových a mínusových v prospech i neprospech útočníka i obrancu.

BKSL: prosím ťa, radšej nezáčínaj na tému "cena ľudského života" , lebo to rýchlo sklzne mimo
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Myslel som to, ako sa rychlo "prepnu" na to aby pouzili zbran oproti standardnym humanistom :-)
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

mne to video nejak nejde sputit, tak neviem ako tá situácia vyzerala,
ale pobavilo ma že sa tu kydá na ICS, a tá naivita že by to náboj in vyriešil,
neviem o čo tam išlo ale ak to už bolo tak natesno že mu zbraň dokázal zobrať,mohol sa brániť na chrbáte kopancami, ťahať zbraň a mal by dosť času aj natiahnuť aj páliť bez toho aby mu ju niekto vzal.

na túto vzdialenosť nerozhoduje "in" ale to ako sa človek dokáže brániť aj bez zbrane.

spoliehať sa na "in" je strašne naivné
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Polucias: do verejneho vestibulu vbehol chalan,ktorého prenasledovali ozbrojení 2útočníci. Už musel byť postrelený, lebo ako sa válal po zemi- zanechával značné krvavé šmuhy (už nasiaknutý odev)- to znamená, že situácia na videu zobrazovala už zraneného obrancu s x gulami v sebe a na videu ich následne nakúpil ešte aspoň 5. Vychádza mi z toho, že obranca bol v značnej nevýhode, kvôli dvom ozbrojeným útočníkom a svojmu zraneniu.
Vo vestibule by som jeho obranu už ani nenazýval obranou, nakoľko len krčovito niečo držal (asi zbraň) a útočník sa mu ju snažil vytrhnúť- zatial do neho ešte vypálil druhý útočník minimálne 2-3 rany.

Takže zosmiešňovanie hociktorého systému včetne ICS neni vôbec na mieste. (nebudem to rozvádzať, aby sa zase niekto nevyhecoval :wink: )
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Tango: trochu mi nie je jasné slovné spojenie " ale ho tam najskor prej***li"

zase píšeš konfrontačným tónom, rovnako tak ty zavádzaš tvojími domnienkami.
Z toho videa sa dá len tušiť, čo mohlo predchádzať konfliktu. Ak ti ušiel detail, že chlap, čo sa válal po zemi -okamžite zanechával krvavé šmuhy- popracuj trochu na kriminalistických základoch

Ja som video posudzoval z kriminalistického hladiska- t.j. vychádzal som z vecí, ktoré boli vidno. Ostatné je už len dedukcia a možné vyšetrovacie verzie útoku.

Ako som spomenul vyššie, nepoznáme aktérov z videa, kto bol kto a čo predchádzalo strelbe vonku a potom vnútri vestibulu.
To ako incident prebehol- bude zrejme obsahovať vyšetrovací spis tamojšej polície
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Drsne video :?, obranca sa zrejme pokusal tasit z vnutorneho puzdra, alebo mal zbran len tak zastrcenu "za gatami", nemal ju vo vacku, kazdopadne gula nebola "IN" (Utocnik, ktory sa zmocnil obrancovej zbrane, musel najskôr natiahnut zaver, aby vystrelil). Dost by ma zaujimalo co tomu utoku predchadzalo, ci to bolo nejake lupezne prepadnutie, alebo islo o "vyrovnavanie si uctov", kedy ty dvaja isli na isto, ho uz zlikvidovat, v takom pripade to ma aj ozbrojeny obranca, naozaj dost tazke.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

neviete to video sem upnúť? z nejakého iného linku alebo ak ho máte stiahnuté, upntut to niekam na uložo?

nepustím to a nikde to neviem nájsť

vopred dík
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

mám to
http://www.zvraceny.cz/video/30252-brut ... obchodaku/

myslím že toto je ono že?

to som už dávno videl, ale je tak to obranca, domrvil ak sa to dá tak povedať, keďže už letel do toho vestibulu s rozbitým ripákom alebo už strelený.

ten týpek nad nín sa hral so zbraňou a on nie aby sa plazil od neho preč ale ležal na mieste a snažil sa tu svoju zbraň vytiahnuť, ved to nemohlo dopadnúť inak.
ťažko povedať v akom stave bol ten človek na zemi, ale podla toho ako dlho sa ešte bránil tak ešte celkom slušne,
ďalšia vec ked už zapasili o tu zbraň, mohol kolenami dávať šupy tomu čo ho držal, ale to nenapadne človeka čo nikdy nič také nerobil.

a ešte pre tanga:
len tak z plezíru si niekedy vyskúšaj na vašom treningu sebaob. ľahnúť na chrbát a kopat nohami a pošli na seba 1, 2 chlapov, potom mi napíš či je to totálna blbosť.

nedávno v práci tomu tiež nikto neveril a ked som 2 chlapov jak hora skopal všade kam sa dalo a nikto sa kumne nedostal, tak len neveriac pozerali. z toho jeden 10r v zasahovke,
názor si urob sám

to je len na okraj, možno nie zrovna k tomuto prípadu, aj ked tu by to tiež mohlo veľa vecí zmeniť, ked už som na zemi bránim sa na zemi, nie že ostanem ležať nohy su vypnuté, lebo ved som na zemi, toto mi robia na treningu všetci nováčikovia a ked začnú používať kolená aj ked sú na zemi, objavia novú dimenziu toho čo všetko sa ešte dá.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

polucias: Ten obranca ked uz bol na zemi mal v sebe minimalne jednu gulu a mozno bol aj v soku z toho, vtedy budes sotva nejako ucinne kopat (Mne to skor pripadalo u neho ako take posledne krce uz z bezmocnosti, nez kopanie) a co by mu to pomohlo snazit sa odplazit o meter dalej (A pripravit sa o cas potrebny na tasenie), ked pachos nad tebou odstranuje zavadu na zbrani a zrejme by si ta nepustil od tela? Obranca ani nemohol tusit ako dlhu bude pachosovi trvat odstranit zavadu, tam islo o sekundu ak nie o stotiny. Obranca ak by mal gulu "IN" mozno by mu to aj naozaj zachranilo zivot
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa polucias »

mohol tu zbran tahat a zaroven sa plazit preč, to sa navzájom nevylučuje,

naozaj ťažko povedať čo tomu predchádzalo atd...
ťažko to celé súdiť, ja len ponúkam alternatívy, ktoré ma učili skúsený učitelia sebaobrany, ktoré som si aj sám vyskúšal a sú účinné.
jasné že so zranením sa všetko mení, záleží len na tom jak závažné je a zo šoku má človek niekedy viac sily aj zranený ako nezranený, techniky ktoré popisujem sú ale funkčné, len väčšina ľudí tomu neverí lebo sú až príliš jednoduché
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

xxl
Naposledy upravil/-a Miro389 v 23 Feb 2011, 22:13, upravené celkom 1 krát.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

xxl
Naposledy upravil/-a Miro389 v 23 Feb 2011, 22:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Miro: veľmi záleží aký orgán resp.časť tela s tým nábojom zasiahneš.

Bol som na vražde, kde albánec jedným zásahom do hlavy (kúsok nad okom) usmrtil svoju družku. A ten malý náboj spôsobil celkom slušný opuch lebky v mieste vstrelu (väčší ako som videl napr. od 7,65mm)

Zase ďalší zhodou okolností albaniše dostal 5 zásahov 6,35mm , všetko do okolia srdca( v čase strelby bol kvalitne nafúkaný kokaínom) a za 4 dni podpísal v NsP Ružinov reverz... !?

Raz sa potrelil jeden pytliak strelou 6,35mm tuším do nohy a v nemocnici zomrel.

Dá sa povedať, že súdny lekári z praxe poznajú, že vždy ide o individuálny prípad ako zareaguje telo človeka na konrétne strelné poranenie. Vôbec kaliber nemusí byť rozhodujúcim faktorom, ktorý určuje kedy si bližšie k smrti.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

peterson napísal:Raz sa potrelil jeden pytliak strelou 6,35mm tuším do nohy a v nemocnici zomrel.
:shock: :shock: :shock: To mu ten projektil musel upchat nejaku dolezitu zilu/tepnu, alebo otrava olovom? :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"