Ako by ste to riešili vy ?

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Udalost:

Do pivnice panelaku je volny pristup, a do jednej pivnice sa nastahovali bezdomovci.

Ja ich odtial vykazem, opravim dvere pivnice, zabezpecim ich petlicou a visiaciou zamkou.

Za par dni zistim ze bezdomovci vypacili petlicu a znovu sa tam nasackovali.

otazka:
- Berie sa tento cin ako vlamanie?
- Aky by bol spravny dalsi postup?
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Prakticka rada: Urob ocelovu konstrukciu na vstup, ktora sa neda jednoducho vypacit. Uvidis pomoze to. Na policiu ani nechod, len sa nas..... a nic ti to nepomoze.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Na políciu choď. Keď nič iné uľaví sa ti ako u farára.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

:lol:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

butvin: je to síce vlámanie, ale z toho si tí "voňavci" nič nerobia.

Poznám účinnejší spôsob, ako dosiahnuť, že sa tam už neobjavia. :D
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ak je legalny tak napis sem.
A k nie tak netreba :wink: .
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

odpovedal si si :wink:

/clovek musi byt rozumny a sikovny hlavne preto, aby sa neusmievali len ludia, co porusuju a nerespektuju pravidla/
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

§ 218 TZ, porusovanie prava k bytu, domu alebo nebytovemu priestoru, ide teda o utok na zaujem chraneny TZ, nutna obrana je pripustna... vystriekany kaser v miestnosti by im mohol zneprijemnit pobyt
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...len aby to nebrali ako dezodorant! :lol:
Máme predný vchod do paneláku na guľu a bzučiak zhora alebo jedno tlačidlo medzi zvončekmi, zainteresovaní vedia...+ ako-tak fungujúci zámok na kľúč, ďalšie prechodové dvere už za schránkami k výťahu inovované plastové, na guľu a kľúč + bzučiak zhora (behom leta sa toto celé má prestavať, bude čipový zámok miesto tlačidiel bzučiaka), zadné dvere zamykáme, lebo debil pri rekonštrukcii dodal nové plastové dvere s kľučkami - budeme to ešte doriešovať behom leta na guľu. Prechodové dvere do pivníc som pred 20 rokmi spravil obe na ten istý kľúč od vchodu a zamkol - a zamykajú sa dôsledne dodnes (zo traja susedia chodia na bicykloch do roboty a bicykle majú v pivnici, takže dbajú na zamykanie). Keď pred polnocou čivaviak obvykle ohlási, že chce ešte von označkovať terén, cestou skontrolujem priestory a prípadne zamknem aj to, čo bolo iba zaklapnuté (obvykle zadné dvere).
Nie je to ideál, ale funguje...
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa MisoTN »

opilci a ich vykyvy, neznasam to. Kedysi som jazdil na taxiku a nastupil mi borec, ze kolko bratmmm na hrabovku? Hovorim 6€. Naskocil a isli sme, po ceste sa pytal co nemam zapnuty taxameter. Ja ze ved sme sa dohodli na 6€, tak co? A on ze aha, ok, pod. Prideme na kopecek, pytam peniazky a blbecek ze, ale na taxametri mas nulu. Hovorim, ved sme sa dohodli na 6€ tak co raplujes? Trvkas vybral sluzobny preukaz PZ a ze chces problemy? Tak som bez odpovede zvrtol auto a sup ho spat do mesta. Vytiahol mobi a volal na policiu ze som ho UNIESOL a OBMEDZUJEM MU OSOBNU SLOBODU. tak ma napadlo ze ked uz im volal a postazoval sa na zmr.a taxikara tak ideme tam a nech im povieme obaja. Uz nas cakali, zdrbali ho ako maleho chalana, ze co sa vyvaza ked nema peniaze (nechapal som) a mna poslali prec. Asi o 2 dni mi volala daka policajtka ze debil dal na mna trestne oznamenie za vyssie spomenute, ale ze bol ozraty a evidentne debil, tak ze to zamieta.

Co z toho vyplyva? Ak bol aj opiciak ozraty, mozno ho tak isto poslu do velkej ciernej zubatej chlaptej a potom sa na neho treba pravidelne usmievat americkym usmevom cislo 3 :D
steniels
prispievateľ
Príspevky: 320
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa steniels »

potreboval by osm poradiť ,brat ma oslovil s problémom:

z fotbalového družstva vyhodili problémového člena čo sa s každým len hádal, a on sa im za to povyhrážal že nech si ho už nikdy nepraju stretnúť lebo že on má zbroják a že si to s nimi vyrieši. čo s takým trkvasom čo kazí slušným držitelom dobré meno.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

úplne jednoduchý recept- svedkovia, čo počuli slovné vyhrážky pána exota všetko uvedú v písomnom podnete, ktorý bude doručený na miestne príslušnú okresnú prokuratúru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"