Ako by ste to riešili vy ?

Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Z horucej hlavy este nic dobre nevyslo. Budes robit so susedom prieky a raz prides z roboty a zistis, ze si vyhorel. Ludia vedia byt pekny hajzli.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

sando myslim si ze je to potom relativne jasne.
Dotycnemu lezie na nervy prechadzanie akehokolvek vozidla okolo neho (jeho domu) lebo viri prach a robi rachot.
Podla vsetkeho tvoj 14 rocny syn na 4 kolke bol najvhodnejsia obet pre ukojenie pocitu zadostucinenia a spravodlivosti pre dotycneho ktory bol nanestastie este pod vplyvom co jeho neracionalnu emotivnu reakciu este urychlilo.

V normalnom pripade keby si tam hned sedel ty, mal by si jasne navrch.
Ty ides legalne na 4 kolke a on ta zacne napity ohrozovat lopatou.

V tomto pripade ale minimalne aj tvoj syn porusil zakon a uz nebude taky nevinny resp. policajti nebudu mat taku chut riesit "dobry vs zly" lebo tvoj syn bude vystupovat hned ako cestny pirat a klamat pri tolkych svedkoch je blbost co ta rychlo pochova.

Na tvojom mieste by som tento konkretny konflikt zahral do out-u a pockal si na dalsi ak bude, aby si mohol hrat razne a s cistymi kartami.
V podstate sa nikomu nic nestalo a hlavne tvoje vitazstvo nie je zarucene takze by som to nechal plavat.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Erebos, už som ti išiel písať, ale všimol som si, že na to podstatné reagoval Lord. Ja mu len môžem dať za pravdu. S tými TO opatrne, lebo kto sa hrá so zápalkami...
:idea:
BKSL, ja chápem, čo chceš povedať, ale aj tak som principiálne proti tomu, aby sa ľudia správali k iným ako opičáci. Sám viem byť riadne kladivo, ale len keď som k tomu donútený okolnosťami a protistranou. To spomínam len preto, aby nevznikol mylný dojem, že som nejaký pacifista, alebo háre-krišnácky pošuk. Ale späť k veci: proste - okrem výnimočných situácií - proti tvojej vôli nikto nemá právo siahať na teba, nikto nemá právo siahať na tvojich blízkych, nikto nemá právo siahať na tvoj majetok. Je jedno, či je nasrdený, napitý, námesačný. Nemá právo!
:evil:
Ak to nejaký opičák nevie pochopiť, treba podľa okolností zvoliť náležité "výchovno-vzdelávacie" metódy a prostriedky. Myslím si, že pre opičáka bude v tomto prípade dostatočným poučením aj samotné popoťahovanie od polície. Skrátka, ak v tom nevie chodiť, alebo nie je celkom vypatlaný, tak účinne zapôsobí aj také predvolanie za účelom podania vysvetlenia.
:twisted:
Z môjho pohľadu, aj keby opičák zo Sandovho príbehu chcel práve vtedy riešiť nejaký dlhodobý konflikt, nič to nemení na fakte, že ho riešil neadekvátnym a neprípustným spôsobom. Keď toto pochopí, je to OK a vec by - pre mňa, keby som bol v Sandovej koži - bola uzavretá. Bez toho, aby som bažil po pomste, vymýšľal si nejaké pofidérne príbehy a podával TO.
:?
P.S.: Ja by som veru za opičákom na rozmluvy nešiel. Možno by som ešte uvažoval o tom, že za ním pošlem svojho právnika. Ak nemám, tak spoločného známeho. V najkrajnejšom prípade možno kamaráta aj s ďalším svedkom. Ale stretnutie by sa muselo uskutočniť niekde na verejne dobre prístupnom a frekventovanom mieste. Inak si môžete na seba upliesť bič a ak je opičák podlá sviňa, môže vám pekne zavariť.
Naposledy upravil/-a Jack v 20 Mar 2011, 20:17, upravené celkom 1 krát.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

To "Lord Summoner"

Preco myslis, ze narabam s oznameniami nejak nestandardne?? Kazdy moze podat TO pokial sa "domnieva ze bol spachany TC". Nech si to policia preveruje alebo odmietne. Ak si precitas moje prispevky pozorne zistis, ze som upozornoval na moznost postihu pre krive svedectvo /comu sa da "vypilovanim" vypovede predist/ a na to, ze sa to LP samozrejme nepreukaze. Na druhej strane bola dana otazka "ako by ste reagovali". Nakolko ja nemam zaujem platit pokutu statu a pristup suseda povazujem za extremny tak sa budem branit. Predpokladam, ze policajti na mieste nezaistili ziadne stopy - max. spisali zaznam a cely pripad sa bude prejednavat pred spravnym organom pricom jedinym dokazom budu vypovede, ktore len pridu a na ktore sa treba pripravit. Ak to spravi tak ako hovorim ja tak to cele vyznie do stratena nakolko skutok nebude mozne preukazat ani jednej zo zucasnenych stran. Pokial to tak nespravi a prizna sa tak zaplati - to je vsetko.

Mne je uplne jasne co sa stalo aj ked som tam nebol. Chlap sa nastval ze mu mlady vrcal pod oknom a vypenil. Miesto toho aby isiel za rodicom a skusil to najprv vyriesit dohovorom sekal frajera a volal policajtov lebo si myslel, ze mu "ukaze". Policajti samozrejme radi vykazu pokutu za priestupok comu sa treba branit. Ked chce sused policiu tak mu ju treba dopriat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

preletel som príspevky a mám doplňujúce dotazy:

- hlavná otázka- aký obsah mala 4kolka? Dosť podstatné.
(ja vlastním homologizovanú 4kolku, ktorú mám riadne prihlásenú a poistenú. Svojmu synovi som kúpil malú 4kolku obsahu 50cm a využívame ju mimo pozemných komunikácií-LEGÁLNE!!!)
-akú skutočnosť namietal dotyčný opilec???
- je vaša ulica pozemná komunikácia alebo miesto ležiace mimo cesty v zmysle zák.8/2009?
- aký záver z preverenia oznámenia urobila hliadka PZ, podpisoval si niečo?
Kludne mi napíš PM
----------------------------

no a odpoveď na názov príspevku?
Ako by ste chránili svoje dieťa? Kto vám vyráti, že ste chránili svojho syna, ktorý vám strážil 4kolku a napadol ho niaky opilec?
Ten ujo by si ma dlho pamätal a úctivo ma zdravil :x
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

ulica je verej kom tam syn nemal jazdiť (tých 100m na polnú cestu doteraz nebol problém)
to že nemá 18+ mohol uj zistiť až keď ho zadržal a riešil podľa hlasu a toho že bol vyklepaný

štvorkolka "detská" honda trx 700

namietal jazdu maloletého, hliadka ho zobrala zo sebou lebo chcel podať oznámenie vzhľadom na jeho stav ani sám nevedel aké
ja som hliadke nič nepodpisoval len mi povedali že ma zrejme zavolajú na podanie vysvetlenia

ani ja nie som zrovna pacifista ale vždy sa snažím vyhýbať sa konfliktom prípadne ich riešiť v klude , väčšinov to nestojí za problém, ale pokiaľ by tam syna riešil aj "fyzicky" tak tu preberám asi iný prípad
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Asi by som volil SANDOv postup / pristup /.
Nasilie by v tomto pripade vela toho neriesilo. /a hlavne nie na verejnom priestranstve :twisted: /
Ked panacik nezvladol sam seba, to je jeho problem. Nech sa tam uz stalo hocico, urcite to nemal riesit s deckom, ale prist za rodicmi.
Kazdopadne by som sa minimalne poradil s pravnikom o podani TO.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Trochu iný názor na vec.

Sando mal si dať facku synovi, že keď nemá VP nemá čo jazdiť na štvorkolke, susedovi sa ako staršiemu pánovi v mene syna ospravedlniť.

Prečo?
Preto že benevolencia a nedomyslené možné následky niektorých rodičov nemajú hraníc.


Samozrejme ide o stav kedy fyzicky neublíži dieťaťu.

Čo sa týka prípadu BKLS tak takouto formou sa budovala úcta a rešpekt k starším, čo sa už dnes nemusí a nenosí.

Aj po ceste predo mnou sa sem tam chodia vyjazdiť puberťáci a par krát som ich už poslal do riti. Nech idú húkať rodičom pod okná. Keď tam niekoho sepália tak nech je to aspoň v rodine...
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

ricinr: moc, moc chory nazor
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ricinr, šikanovaním sa nebuduje rešpekt ale odpor. Preto mnohí z vás považovali generáciu vašich otcov za fotrov a páprdov a dosť si s nimi nerozumeli, kým ja (aj mnohí moji rovesníci) nemajú problém ísť s tatkom na pivo alebo zbehnúť na rockový koncert.
:P
To podstatné povedal Igoros, je to veľmi nešťastný názor, ale nik ti ho neberie. Svoje deti môžeš vychovávať ako uznáš za vhodné (iste, v medziach zákonov) , ale ja by som určite nedal synovi po papuli len za to, že nasrdil nejakého zamindrákovaného blbečka, ktorý sa rozhodol realizovať sa na 15-ročnom chlapcovi.
:evil:
A skutočne neviem, čo vyriešiš tým, že "puberťákov pošleš do riti, nech sa idú voziť rodičom pod okná". Určite si si všimol, že oni sa ti tam vrátia. Ak ťa tak štvú, treba zbehnúť na políciu, treba ísť na obecný úrad a trvať na tom, aby situáciu riešili. Ak neriešia, tak ísť možno aj cestou sklených črepín, či rozsypaných "pripináčikov". Ale samozrejme, v prvom rade zbehnúť za ich rodičmi a hodiť vážnu reč s nimi. To si myslím, že mal spraviť aj opičiak zo Sandovho prípadu.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

igoros napísal:ricinr: moc, moc chory nazor
Ako pre koho. Možno pre mňa ten tvoj.

Viac sa mi k tejto téme nechce vyjadrovať, nie preto že by som nenašiel podporu. Ale výchovné prostriedky mnohých otcov sú taktiež podľa mňa mnohé choré.

O tejto situácii nič neviem čo sa stala sandovi iba čo napísal on.
Ale 100 ľudí 100 názorov. Škoda prejaviť ten svoj.

Len aby teraz keď som neprejavil všeobecný súhlas s fórom Vám nebudú chodiť pm typu ten ricinr to je nejaký k...... Ako sa to stalo už mna.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ricinr, máš právo na svoj názor. Webforum toto právo rešpektuje, s výnimkou extrémnych situácií (viď pravidlá fóra).
Preto ti nik nebráni pokračovať v debate, ak máš záujem. Ak nemáš, je to v poriadku.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Rici : Sando to tu celkom nespresnil. Osobne mi doplnil, čo za kvietok je jeho sused. Ten pán uz dlhšie terorizuje celú ulicu a slušní ludia radšej trpia.

To, že Sandov mladý nemal jazdiť na 4kolke- beriem ako správny argument. Neberiem ale aroganciu starého opilca.
Sandova ulica je totálny okraj Blavy- ústí na polia a nezastavané územia.
Výchovný zásah rodičov by bol potrebnejší hlavne pri častejšej negatívnej činnosti mládeže, ktorej sme dennodenne svedkami
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

OT

ricinr ucta k starsim mi zostala a nehanbim sa za to. Mna rodicia nikdy nebili ale vsimol som si ako sa oni spravaju k starsim a ako mlady som uznal ze to tak je asi spravne i ked som to moc nechapal, teraz uz to aj chapem. A nikdy som nic nestratil tym ked som sa k starsim tak spraval, skor naopak.
Mam 33 rokov, ale niektori mladi sa do starych este navazaju lebo vedia ze im nic neurobia. Smutne ako sa niekedy doba meni :( .
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Ricinr:
celkom som nepochopil či si tu facku myslel ako výchovný prostriedok alebo ako divadlo pre suseda? ale každá alternatíva mi príde s prepáčením chorá a skutočne netuším prečo by som mal fackovať syna za hlúposť niekoho iného alebo za to čo som mu sám dovolil. toto nemá nič spoločné s úctou k staršiemu, snažim sa vychovávať k úcte ku každému slušnému človeku a k neúcte ku každému kto si ju nezaslúži bez ohľadu na vek a myslím, že sa mi to celkom darí aj bez fackovania
ospravedlniť sa mu? za čo? že sa obišiel bez tej facky on?

(tu skutočne nešlo o terorizovanie susedov jazdením hore dole po ulici -považoval by som to za neúctivé a neslušné voči všetkým susedom)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"