Akú zbraň "na nosenie"

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Ani jednu, lebo som si po precitani skusenosti majitelov (aj na tomto fore) povedal, ze taku zbran nechcem.
Jednu roztrhnutu som si obzeral v Kolarmse. Stacilo mi
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa ketchup »

ako dokazali roztrhnut zbran kratkou devinou by ma celkom zaujimalo... problemom tychto malych pistoli zvykne byt ze to ludia nosia vo vreckach kde nosia kvantum ineho bordelu ktory moc spolahlivosti nepomaha. ja ti samozrejme lcp ani nic ine nevnucujem - sam ho mam na leto kedy vsetko ostatne vratane lc9 je prilis velke. obavam sa ze keby clovek vyberal iba podla skusenosti na fore tak chodi bezo zbrane lebo nespokojenci sa najdu vsade (sam mam problemy s GP) a vecny flame s fan boys nikdy neskonci.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Minule som stretol známeho a ten nosi na opasku zbran v kalibri .22 LR. Celkom si to pochvaloval.
Aky mate nazor na nosenie zbrane s tymto kalibrom? Este som sa s tym nestretol. Vacsinou co poznam ludi, tak nosia bud 9mm, alebo .40 kaliber.

Zastavovaci ucinok bude vzhladom k razi zrejme minimalny, alebo to bude chciet vediet velmi presne strielat.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Osobne poznám troch, ktorý nosia maloražky. Nakoľko sú to výborní strelci, viac asi kladu dôraz na umiestnenie zásahu ako na veľkosť projektilu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Jediny problem s 22LR je podla mna spolahlivost. Z toho co som videl a cital je to pri pistolovych nabojoch o umiestneni rany.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

+ presnosť, veľkosť,hlučnosť
- nespoľahlivosť náboja 22lr ,v revolvery to nevadí
Neviem ja 22 neverím ,niektoré náboje mi šľapu ako hodinky a potom príde par kúskov čo odpáli na 2pokus a niekedy vôbec.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

V prípade zdravotného handicapu, keď 22LR je blízko maxima, čo strelec zvláda pri streľbe, túto voľbu chápem. Lepšia 22-ka než žiadna strelná zbraň, to bez debaty.

I iných prípadoch tej voľbe nerozumiem. Keď už sa mám ťahať so zbraňou na opasku, nevidím dôvod, prečo si vybrať to najslabšie a najnáchylnejšie na závadu.
Keď sa na túto tému občas bavím s ľuďmi, čo 22-ky nosia, obvykle je to zmes zvláštnych výhovoriek a urban legend á la Mossad a pod. Spolu s podivnými očakávaniami (vyplývajúcimi zo spôsobu tréningu), že v hraničnom strese bude dotyčný na 5-10 metrov pištoľou spoľahlivo zasahovať ciele veľkosti oka či kolena, čo mi príde slušne povedané "prehnane optimistické" :roll:
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Tá spoľahlivosť aj mne osobne vadí a veľkostne ako malorážky sú aj zbrane v 6,35 alebo 7,65. Len tá cena treningoveho streliva :(
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Tu 22ku nechapem ani ja. Co sa nosenia tyka, 9 mm kompakt nie je ziadny problem, ani 2 radovy s viditelnostou.

Ako sme sa s Yarcom bavili vo vlakne o puzdrach, je hodne o telesnych proporciach, vhodnom puzdre (pripadne s upravou) A najdeni spravnej pozicie - tu mal fakt Yarco pravdu, staci posun o 1 cm a je to rozdiel v komforte aj printovani a to riadny.

A samozrejme, zaklad je riadny, pevny opasok.

Momentalne cakam na Piranha puzdro od BP Holsters, inak momentalne nosim v Sharku na appendixe Glock 19 za prvym putkom na rifliach. Shark doladeny PE penou (napr izolacne penove rurky z Hornbachu), opasok Falco s .8 mm vnutornym plastom.

Napriek tomu, ze som postavy skor subtilnej s malickym bruskom (ale nic strasne) vahou 79 kil pri 175 cm, nemam problem to ukryt. Nemenil som dokonca ani oblecenie - bezne rifle a tricka. Vhodnejsie su samozrejme tmave alebo vzorkovane ci vyrazne farebne, seda moze printovat.

Takze ist do nejakeho dvojradoveho plastaku by som sa nebal ani trochu - XDM, P99, Glock 19 nie je problem ukryt. Subkompakt ani nehovoriac. Pidi modely typu Kevin ci Glock 43 musi ukryt hocikto do tenisky ;)

Skusal som aj letne oblecenie sandale, kratasy tricko a ziadny problem tiez.

Takze fakt by som neriesil nejake jednoradove mini buchacky - mala kapacita, grip zly, opakovane rychle vystrely tam su dost problem.

Poznam tipka, co nosi CZ 75 a tiez s tym nema problem
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vdaka za nazory. V podstate ste mi potvrdili moje uvahy.
Osobne pouzivam 9mm Luger.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Podla mna sa viacero strelcov printovanim zbrane vobec nemusi trapit. Printuju totiz ako celok - od bot (najlepsie nejake moderne zasahove bagance aka Bates), cez rozne militaristicke kapsace (UTP, 24 - 7 atd.), k bundam s kopou suchych zipsov, nasivkami a patchmi s krvnou skupinou a kadecim "taktickym" a siltovkam s tym istym. Niekedy sa prida aj spravna "kontraktorska" brada a slnecne bryle. Nesmie chybat folder vo vrecku, ktoreho sponu vidno na 20 metrov, a takticky batoh s kopou molle / taska cez rameno (falco / maxpedition) riadne nacpana vsetkym moznym. Minule predomnou typek platil v obchode a mal so moznost nahliadnut - od multitoolu, cez baterku, lekarnicku a rezervny zasobnik a tusim aj teleskop... Gun bol tipujem v druhej priehradke.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

:mrgreen: To je moderny mestsky kontraktor a.k.a "kooltraktor" :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa Hektor »

No co uz ked si to velkomesto doslova pyta aby sa clovek obliekol ako do divociny :D Co ak nastane mobilizacia ...
Osobne sa asi pohybujem v inej spolocnosti, lebo nasi pistolnici na vychode maju bezne oblecenie a par jedincov rozoznas podla chybajuceho krku.
Aby som nebol uplne OT, tak odporucam kazdemu zvazit mensiu pazbu, lebo hlaven strcis do gati, ale pazbicka ta prezradi pri prvom ohnuti nech uz mas akokolvek velke tukove polstrovanie.
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

S tou ruckou je to pravda, plastove kompakty (Walther 99c / XDM compact / SW MP c) do ktorych mozes vrazit kratky zasobnik sa schovaju pekne. Pistolovy nie som ale compact este planujem - zrejme skoncim pri SW MP9c. A su aj "strielatelnejsie" nez Shield / LCP / CCP a podobne. Do vrecka k tomu dlhy zasobnik s grip extenderom na nejakych 15+. Toboz ak mas k tomu full size verziu = rovnake zasobniky, pripadne nejake prislusenstvo / pruziny ...
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

dantes napísal:Podla mna sa viacero strelcov printovanim zbrane vobec nemusi trapit...
Takto tacticool skôr stretneš krutoprísnych-kriskosta-trevishejly-modernvarfer4-metrokoňtraktor airsofťákov, skutočných držiteľov ZP je ich len nízke percento. Aspoň tu na východe. Ale iný kraj - iný mrav...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"