Používate ranu istoty?

Používate ranu istoty?

Vždy
62
43%
Nikdy
32
22%
Záleží od okolnosti
51
35%
 
Celkom hlasov: 145

inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

ondro nespoliehaj sa na pocet nabojov v zasobniku, mna to stalo jeden nechceny vystrel lebo som zabudol na jeden naboj co som pocas strelby dopaskoval. Namiesto 6 bolo spolu 7 nabojov a ten siedmy bola rana istoty, lebo na LCP nezostava zaver vzadu po poslednej strele tak nevies jednoducho ci je v komore naboj alebo nie.

Bezpecny smer je vzdy prvorady !!!
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Keď mám v daný deň so sebou nabitú zbraň, tak ju vždy nakoniec dňa vybijem, skontrolujem komoru a dám ranu istoty. V noci neočakávam nejaký útok, ale tieto veci mienim riešiť aj tak revolverom. Keďže na druhý deň si možno zoberiem inú zbraň, tak to robím každý deň, ako keby to bol prvý.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

možno mala anketová otázka tuto ľa hore znieť:

"stláčate spúšť po vybití zbrane?"

Táto formulácia mi príde jasnejšia a presnejšia. Ranu istoty dáva nájomný vrah do hlavy alebo strelec na povel pred vložením zbrane do púzdra.

Pojem "rana istoty" mnohých zvádza vsugerovať si, že raz niekto nechcene vystrelí.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

nie necvakam na prazdno .... vyberem zasobnik 2x obtiahnem ,opticky skontrolujem komru spustim zaver ...zalezi z akou zbranou manipuljem bud za pomoci palca spustim kladivko alebo za pomoci vypustaca .... na sutaze zatial nechodim takze to neriesim a v praci ma tento postup stal 2x premie ..... z mojho hladiska verim svojim ociam tak nevidim dovod cvakat na prazdno alebo vykonavat ine "smatrace" procedury :oops:

no a zatial za 12 rokov ziadny nahodny vystrel nebol .....

ale kazdy nech kontroluje svoju zbran podla seba.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Dal som dokopy svoj subjektívny pohľad na používanie rany istoty ako prvku bezpečnej manipulácie so zbraňou:

http://www.legistelum.sk/bezpecnost/255 ... ne-istotou
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Mne sa raz stalo este v mojich zaciatkoch, ze po dostrielani som dal pro forma ranu istoty a prekvapivo zbran urobila bum. Jak sa vravi, vtedy ma riadne stislo a hlavne toho co stal vtedy blizko mna. A odvtedy to robim stale tak, ze aj po obtahovani stlacim spust ak zbran nema kohut, pripadne vypustim kohut. Povazujem za dostatocne aj vypustit kohut, ale iba po optickej kontrole komory, inac iba vzdy stlacit spust.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Zoidberg37 napísal:Dal som dokopy svoj subjektívny pohľad na používanie rany istoty ako prvku bezpečnej manipulácie so zbraňou.
Krásne si to napísal a plne s tebou súhlasím. Keby sa to dalo, dal by som ti aj "like".
inspiring_rubin

Príspevok od používateľa inspiring_rubin »

vanto napísal:Mne sa raz stalo este v mojich zaciatkoch, ze po dostrielani som dal pro forma ranu istoty a prekvapivo zbran urobila bum. Jak sa vravi, vtedy ma riadne stislo a hlavne toho co stal vtedy blizko mna. A odvtedy to robim stale tak, ze aj po obtahovani stlacim spust ak zbran nema kohut, pripadne vypustim kohut. Povazujem za dostatocne aj vypustit kohut, ale iba po optickej kontrole komory, inac iba vzdy stlacit spust.
niekolko dni dozadu sa mi stalo podobne, s ludmi ktorych som poznal ale rozhodne im nedoveroval som bol na nekrytej strelnici a vzdy ked dostrielali som od nich pozadoval ranu istoty a odvtedy kver do ruky nebrat az zas pri tercoch, na co mi furt frflali ze sak vedia ze maju komoru prazdnu a co drzia v rukach atd, az som raz po jednom nezhukol nech stlaci ten debilny kohut kym od nas mieri do prec, chalan uz mal dole sluchatka a bryle, nieco mlel ze to ma pod palcom a zrazu j.eb.
osobne som si zvykol kontrolovat komoru plus ranu istoty vzdy ked zbran ide do trezoru alebo niekomu cudziemu do ruk a to iste aj ked mi ju niekto do ruk vrati alebo ju vyberem, neech som si 100 percent isty ze je vybita.
Pododykam ze som zaciatocnik, ale s o to vacsou raostou si idem precitat zoidov clanok
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Krupitch, neviem ale nerád ,lepšie povedané mechodil by som strieľať s ľudmi ns ktorých treba vrieskat. Nie to ešte im dať svoju zbraň... Zoid. Skvelá práca :!:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

na ktorych treba vrieskat... aby stlacili spust... po tom, ako si sundali vsetky ochranne prostriedky :?:
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Dnes na policii som isiel na prepis, ako som vyberal zbran tak som ako vzdy obtiahol, pozrel do komory spustil kohut a policajt sa na mna riadne vybliakal nech to uz viac nerobim. Vraj mam doniest uz vibitu a iba on ju bude kontrolovat ked som uz dnu.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ja tiez nedavam ranu istoty, prestanem strielat az ked ostane prazdny zasobnik okom pozriem komoru a spustim palcom kohut.
Kontrolu komory je nutne lebo P22 niekedy nevyhodila nabojnicu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

vanto: stačilo sa policajta opýtať- resp.informovať, že zbraň musíš vybiť alebo skontrolovať. Na ten účel sú oni povinní mať na Oddelení vybíjač.
Režim vstupov do strážených objektov MV SR je rôzny. Niekde si človeka zapíšu a kludne chodí v budove "nabitý" a pustia ho hoci aj k okresnému riaditeľovi a niekde človeka skontrolujú s ohľadom na bezpečnostné požiadavky.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Peterson: ved prave finta je v tom, ze vybijac tam nie je. A podla prislusnika to mam zabezpecit este pred vstupom do budovy, zrejme pred budovou (alebo asi kde ma napadne) a to este tak aby ma nikto nevidel. Raz som na skusku ohlasil zbran na vratnici, pytala sa kam idem, reku, ze na zbrane tak kyvla rukou. A to je tam este oznam, ze zbrane hlaste na vratnici. Celkovo mi to pripada dost suflikantsky pristup, lebo mne je vlastne znemoznene robit riadnu kontrolu zbrane tak ako to zvyknem trebars na strelnici.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

napíš list okresnému riaditeľovi, že sa porušujú bezpečnostné predpisy a ,že ťa nepriamo nútia manipulovať so zbraňou na ulici.

Vybíjače musia byť v každej policajnej budove vzhľadom na príslušné predpisy- tak nech ich pekne vytiahnu zo skladov a postavia tam kde majú byť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"