Hľadám zbraň len na športovú streľbu

elegant_jennings

Hľadám zbraň len na športovú streľbu

Príspevok od používateľa elegant_jennings »

Caute, prosim poradte mi.
Zhanam si zbran cisto na sportovu strelbu. Urcite chcem celokovovu - plastovym z nejakeho dovodu proste neverim a hmotnost mi nevadi...
Skusala som sig sauer, glock, walther, cz. SS mi mol najlepsi, lenze na sportovu strelbu pre zaciatocnika mi aj tak odporucali CZtu (dobry pomer ceny zbrane a streliva). CZ 75 D compact mi vazne vyhovovala, ale majitel mal zvacsenu pazbu a ja mam mensiu ruku a nedrzala sa mi dobre... Neviete mi povedat original vyrobne rozmery pazby?
Odporucate mi tiez CZ75 na zaciatok?? Poradte mi pripadne ine pistole.
Diky moc
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Ak chceš celokovovú zbraň na šport, kúp si Shadow.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

dex, skús ponavštevovať čo najviac strelníc, alebo napríklad súťaží, kde sa stretneš so športovcami a vyskúšať si ich zbrane omakať a rozhodni sa podľa toho na čo máš, koľko toho máš a čo sa ti dobre drží, z čoho sa ti dobre strieľa a hlavne čo sa ti najviac páči. Tu ti poradí každý niečo ale hodnota pre teba keď chceš kúpiť zbraň je o ničom, mne sa dobre drží to, a nie je pre mňa nič lepšie. To tu budeš počuť stále. Súťaží je teraz ozaj dosť a všade, takže sa tam vyber ako divák, a uvidíš.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Len podotknem ze v komise najdes dobre kusky CZ75,85 v 9x19. Ak niesu problem financie,tak chod do 40SW (na IPSC) alebo P30L v .357 SIG :-P
Inak ak 9x19 ,tak na sport by som ja osobne kupil K100.
Viem ze je to HK aj GP plast,no vyskusaj ich a uvidis ze sa zapacia.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

GP už robí aj iný kaliber ako 9L a taktiež ZVS bude už v dvoch kalibroch, ale diskusia sa zvrháva a onedlho tu bude 50 strán o ničom.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Radite chlapy radite a ani nevieme o akej sportovej strelbe sa bavime. :lol: Hovorime o IPSC ? A ked o IPSC, tak o jakej divizii ? Aky faktor ? Myslim, ze je teraz dolezite si hlavne povedat naco to chcem. Na ake sutaze a co s tym chcem robit.

Inak CZ Compakt by som na IPSC urcite nekupoval. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pozastavte prosím debatu, kým sa dex75 nevyjadrí, aký druh športovej streľby má na mysli. Nech tu nemáme 10 strán OT debaty.
elegant_jennings

Príspevok od používateľa elegant_jennings »

ano, dakujem za pozastavenie.. :)
zo zaciatku mam zaujem o mierenku, pekne v klude... ale casom URCITE URCITE dynamicku strelbu...
hlavne je - pokladam sa za zaciatocnika a to, co si vyberam, bude moja prva vlastna...
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Jedna kocka od nas to tiez chcela brat takto pekne po poriadku. Najprv mierenka potom nieco dynamicke. Po prvom treningu mierenky si strelila aj tri parkury z prveho kola Oravskej ligy IPSC a uz to nechce nechat. Samozrejme bude musiet strielat aj mierenku ale zaroven IPSC. S kratkou ma malo skusenosti a tak sa ma co ucit. Ako prvu vlastnu zbran sme jej vybrali nestrielaneho Arrowa za 210 €. Penazenka nedovolila nic lepsie. Za tu cenu sa to oplati. Ked sa nieco viac nauci a bude ju to este bavit tak pojde do nejakej inej zbrane ak bude treba.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Ak to chces takto mirenka aj IPSC a nechces kupovat drahsiu municiu, tak odporucam CZ75 Shadow / K100 X-trim s predlzenou hlavnou , alebo ak mas 900-1000 euro navysse tak X-CALIBUR od Grand Power.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

P226 X-FIVE Allround ma všestrannosť aj v názve :wink:
Len je to trocha drahšia pištolka pre začiatočníka ... ale bola by to veľmi veľká prvá láska :D

Ale samozrejme aj staršia CZ75 bude v pohode a za pár peňazí. Ja by som išiel na začiatok do 9mm Luger.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Ak ta nelimituje penazenka, tak STI Edge. Zbran na jednotku z hviezdickou. noacoak akurat jednu predava. :wink:
Ak ta penazenka predsa len limituje tak si kup v podstate hocico vo full size co je spolahlive. Shadovka neje zly napad, TS tiez, Glock 17, alebo 34, Jericho...

Dex75 je ale dolezite vediet, ktoru diviziu ides strielat. Zbrane roznych divizii sa navzajom odlisuju a mozu ta v inej divizii obmedzovat. Kedze este asi nevies, co chces strielat, tak typujem, ze pojdes bud do divizie Production, alebo Standard. Teraz je uz len jedna otazka. Rada upravujes a tuningujes zbran, alebo chces strielat s takou ako ju kupis ? Ked odpovies na tuto otazku, mozeme ti serozne odporucit dobru zbran na sportovu strelbu. :wink:
Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

Ja by som povedal kup si co ti sadne do ruky....
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Tým, že nechceš plastový rám sa veľmi výrazne obmedzuješ, ale ak na tom trváš, tak podporujem Vaquerov návrh kúpiť Shadowa. Veľká celokovová zbraň, nebude toľko kopať, nosiť to nebudeš aj tak, dobrá voľba. Zrovna jednu Madkiller predáva za dosť dobrú cenu: http://webforum.sk/viewtopic.php?t=7883
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

Vazeni pani. Dama uz je (co som pochopil z ineho vlakna) hrdou majitelkou CZ 75 D Compakt. Takze zial nedala si poradit. :wink: A zial uz ani tato debata nema nejaky velky vyznam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"