Ako by ste to riešili 2 ?

friendly_wu

Ako by ste to riešili 2 ?

Príspevok od používateľa friendly_wu »

Predstavte si, že vidím ako cez uzavretú bránu na môj pozemok preskakujú dvaja počerní mladíci, ďalší dvaja sú asi 30 m už na pozemku. Keď ma uvidia rozbehnú sa k bráne, zase dvaja preskočia bránu. Zakričím na nich Stojte, vytiahnem zbraň, namierim na nich, zvyšní dvaja zastanú, vyzvem ich aby si ľahli na zem, potom zavolám na políciu, oznámim im čo sa stalo a držím tých dvoch na zemi pod namierenou zbraňou až do príchodu polície.
Urobil som niečo nezákonné ?
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Myslim, ze je to ok, mozes docasne obmedzit osobnu slobodu do prichodu policie a taktiez pouzit hrozbu zbranou ak si svedkom pachania trestneho cinu inou osobou.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Dokonca by malo byt v poriadku, aj kebyze das varovny vystrel (napriklad do vzduchu)
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

OK a keď sa tí dvaja po chvíli spamätajú:

a) zdvihnú sa a utečú

b) zdvihnú sa a začnú ma biť

c) zdvihnú sa a začnú ma biť a vyhrážať sa mi zabitím

d) k bodu b) a c) si pridajte, že majú v ruke železné trubky.

V každom z tých prípadov na nich vystrelím, niekoho z nich zraním, prípadne zabijem. Chápem, že v prípade a) by som bol súdený za zabitie/vraždu. Ale čo v tých ostatných prípadoch?

Vážne ma to už nejaký čas zaujíma. Lebo ak na niekoho vytiahnem zbraň a on ma napriek tomu napadne, je dosť blbé ju skrývať do vrecka a začať sa biť rukami - hlavne ak by útočník bol silnejší/väčší/ťažší atď.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

nebolo to tu uz 3 miliardy razov prebrate?
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

komisar : pozri si video v sekcii ZAKONY,LEGISLATIVA-OSTATNE-Pro-Gun argumenty, strana 3, video pridal Vanto 22.8. o 4:02 p.m. Na 99% to dopadne tak ako na videu. Len nadrogovany magor pojde proti zbrani s trubkou v ruke. A ak sa to este stane na Tvojom oplotenom pozemku a pachatel je naozaj nadrogovany, tak to je len velke plus pre Teba.
friendly_wu

Príspevok od používateľa friendly_wu »

Ďakujem za odpovede, komisar bol aj ostatnými podotázkami zaujímavý. Presne túto otázku som položil našim ogánom a ich odpoveď bola ... prísambohu neviem ti odpovedaď, ale keď niečo zistíš tak daj vedieť...
Táto udalosť sa takmer naozaj stala a orgány boli veľmi alibistické.
Dúfam, že tí štyria sa naozaj vystrašili a už nebudú chcieť skákať tam kde by nemali.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa telra »

luke napísal:nebolo to tu uz 3 miliardy razov prebrate?
dovolim si povedat, ze ak to tu bude rozoberane aj 1 000 000 +1 krat, tak by to nikomu vadit nemuselo...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

peterwotan: položme si a zodpovedajme si základnú otázku bez ohľadu na farbu pleti. Čoho sa dopustili uvedení "narušitelia" na tvojom pozemku?

Od tvojej odpovede sa následne môžu odvíjať možné scenáre.
A nemusia byť také katastrofické aku tu načrtol Komisar
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Peter, blbá situácia, keďže za bránou sú dvaja smradi, ktorí tým smradom, ktorých držíš pod ranou, dosvedčia prakticky čokoľvek. To mi napadlo ao prvé.
:roll:
Navyše, čoho presne sa tí dvaja na tvojom pozemku vlastne dopustili? Čo otázka proporcionality? Klasika, priveľa premenných...
:P
Dnes som príliš unavený, aby som sa rozpisoval, ale verím, že sa nájdu iní, ktorí "rozpracujú" rôzne alternatívy, vrátane takých, ktoré by sa mohli skončiť tým, že teba postihnú a smradi budú vysmiati.
:evil:
Komisár, na to ako dlho (pod rôznymi nickmi) funguješ na webfore, si už mohol nájsť odpovede na tvoje otázky. Byť tebou, v prvom rade verím expertom, ktorí tvrdia, že kto tasí, musí byť aj odhodlaný vystreliť.
:arrow:
V krátkosti moja odpoveď na tvoje scenáre: a) vražda, b) NO, c) jednoznačne NO, d) jednoznačne NO. Hoci za istých okolností by pri možnostiach b) až d) mohlo teoreticky prísť aj k excesu z NO, za ktorý by si mohol byť stíhaný...
:?
Úplne iné by to bolo, ak by možnosť c) znela iba "zdvihnú sa a začnú sa mi vyhrážať zabitím". To by bolo na veľmi zaujímavú debatu. Inak, niečo podobné sa tu už preberalo.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

komisar: ked sa zdvihnu a zacnu ta bit, aj ked mas v ruke pistol, je nacase zacat strielat. Hrozi ze tiz zbran zoberu a pouziju proti tebe, tam by to na 99% aj sud vyhodnotil ako nutnu obranu.

pripady C D su hadam uplne jasne.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Predpokladám, že na tvojom pozemku stojí aj nejaký ten tvoj dom či iný obývateľný priestor a preto by som ďalej postupoval podľa tohto:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1084 (tretí príspevok od Panzera)
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

dakujem
Naposledy upravil/-a matus69 v 31 Okt 2014, 23:07, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Jack napísal: Komisár, na to ako dlho (pod rôznymi nickmi) funguješ na webfore, si už mohol nájsť odpovede na tvoje otázky.
:shock: ja ze nie som na azete, aha.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

komisar napísal:OK a keď sa tí dvaja po chvíli spamätajú:
a) zdvihnú sa a utečú
b) zdvihnú sa a začnú ma biť
c) zdvihnú sa a začnú ma biť a vyhrážať sa mi zabitím
d) k bodu b) a c) si pridajte, že majú v ruke železné trubky.
V každom z tých prípadov na nich vystrelím, niekoho z nich zraním, prípadne zabijem. Chápem, že v prípade a) by som bol súdený za zabitie/vraždu. Ale čo v tých ostatných prípadoch?
Vážne ma to už nejaký čas zaujíma. Lebo ak na niekoho vytiahnem zbraň a on ma napriek tomu napadne, je dosť blbé ju skrývať do vrecka a začať sa biť rukami - hlavne ak by útočník bol silnejší/väčší/ťažší atď.
Niekde som už dával , no dávnejšie bolo.

Stalo sa svojho času :
- k jednému na pozemok skočili 5 - ti
- majiteľ vbehol do domu , vzal guľovnicu ( poľovníkom bol )
- na výzvy nereagoval ani jeden , skôr opak bol , v rukách sa objavili papeky , či sekery
- majiteľ vystrelil 5 x
Štyria mali vstrelné rany na hrudi a jeden v chrbáte ( ten už zdrhal )
- majiteľ domu bol súdený iba za toho jedného , nejednalo sa už o NO a keďže mal dobrého advokáta , dostal iba podmienku ( uhralo sa to na psychiku v rozrušení ...alebo tak nejak )...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"