Heckler & Koch VP9

Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Z amazon.com mi nechceli poslať ani okuliare - restricted.
Skúška amazon.de, alebo .co.uk
Používateľov profilový obrázok
SKobluda
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa SKobluda »

Steff napísal:Z amazon.com mi nechceli poslať ani okuliare - restricted.
Skúška amazon.de, alebo .co.uk
ď, skusim
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Ako som sľúbil dávam sem ďalšie postrehy na pištoľ SFP-9, zbraň nenosená iba strieľaná. Pri občasných stretnutiach u Fraňa prešla viacerými rukami bez zjavnej negatívnej odozvy. Tak má za sebou do 3000 kúskov, ktoré jej prešlo hlavňou bez problémov na zbrani, zatiaľ ani jedna zádržka. Náboje SB, ZVS a prebíjance s rôznymi hilzňami. Mal som takú predstavu, že prebíjance strieľať nebudem, ale nikdy nehovor nikdy, zopár som ich vystrelil a taktiež bez problémov, trošku viac špinia, ale to je tak všetko, pištoľ šľape ako hodinky. Čo sa týka povrchovej úpravy, záver bez známok opotrebenia, černenie stále bez zjavného ošúchania alebo vyblednutia. Mierne je ošúchaný domček hlavni (nábojovej komory) z hornej časti. Hlaveň nábojová komora a ďalšie časti zbrane bez zjavného poškodenia alebo opotrebenia. Zásobníky ošúchane na dosadacích plochách bez ďalšieho poškodenia so stále silnou pružinou na podávanie nábojov.
Jeden postreh, ktorý u tejto značky málo kto vie, zbraň je k tomu prispôsobená takže je to vlastnosť zbrane a nie chyba, ako som to už počul, pri prebíjaní po ráznejšom doraze zásobníka sa záver automaticky spustí, má veľmi ľahké spúšťanie. Taktiež treba dávať pozor pri vystrieľaní zásobníka stačí jemný dotyk alebo pridržanie páčky záchytu záveru pri vysokom úchope a záver nezostane v zadnej polohe. Uvádzam to hlavne pre začiatočníkov a potenciálnych majiteľov týchto zbraní, aby to nebrali ako chybu. U strelcov, ktorí nie sú zvyknutý na HK je aj vypúšťanie zásobníka trochu mätúce, ale u mňa veľká spokojnosť, po ďalšej tisícke dám vedieť ako si pištoľka vedie.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Morap, reporty pri HK nemá zmysel robiť po každej tisícke, ale skôr po desaťtisícoch.
8)
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Jack, ja sa polepším.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Morap, prepáč, kľudne píš ďalej. Veď uvidíš, postupne si vystačíš s copy + paste: stále spoľahlivá, stále bez problémov...
:D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

morap napísal:Jeden postreh, ktorý u tejto značky málo kto vie, zbraň je k tomu prispôsobená takže je to vlastnosť zbrane a nie chyba, ako som to už počul, pri prebíjaní po ráznejšom doraze zásobníka sa záver automaticky spustí, má veľmi ľahké spúšťanie.
A výrobca to niekde deklaruje ako vlastnosť resp. funkciu zbrane?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Myslim, ze v slovenskej verzii operator manualu (P30ky) to bolo spomenute. Nieco v style, ze to nie je porucha, ale normalna funkcnost zbrane.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

V slovenskej verzii manuálu k SFP9 som to nenašiel, preto som to tu 12.6.2016 spomenul. Je fakt, že k zhodeniu záveru potrebujem menej razantný úder do dna zásobníka, ako u niektorých iných zbraní, čo som mal možnosť skúsiť... Ale zase ich nebolo nejako moc a nie na každej som to skúšal.
Používateľov profilový obrázok
SKobluda
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa SKobluda »

mrzo napísal:Myslim, ze v slovenskej verzii operator manualu (P30ky) to bolo spomenute. Nieco v style, ze to nie je porucha, ale normalna funkcnost zbrane.
po vystrielani cca 500 nabojov mi to zacala robit tiez, pri standardnom zarazeni zasobnika, nemlatim do toho nejak silne....
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Pre ľavákov. Na VP9 pasuje púzdro zo SW MP40. Mýlim, že má označenie HK2 a kúpil som ho v Pyre.
Používateľov profilový obrázok
fusakel
občasný prispievateľ
Príspevky: 32
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa fusakel »

K tomu spusteniu zásobníka po tvrdšom "vrazení", je to tak, že všetky HK toto robia. Osobne si myslím, že to je nastavené schválne, pre rýchlejšie umožnenie streľby pri výmene zásobníkov, nakoľko sú to prevažne služobné zbrane.
Podobbnú skúsenosť mám s P30, P2000SK, MK23.
Zároveň však musím povedať, že napr. aj slovenská K100 je na tom podobne.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Aj Glock, aj CZ aj iné zbrane to robia. Nie je to porucha.
Emmezetta
občasný prispievateľ
Príspevky: 11
Registered for: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa Emmezetta »

Som taktiež spokojným majiteľom HK SFP9. Zatiaľ nemám pištoľke čo vytknúť. Je to všežravec , zhltne všetko 9×19, aj moje pokusy s prebíjaním. Jedine čo by som vytkol je páčka záchytu záveru, v začiatkoch som si ju pár krát pridržal a záver nezostal vzadu, chce to iný úchop, zvyk.
To že záver pri razantnom dorazení zhodí nepovažujem za nedostatok, stáva sa to i pri iných pištoliach.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

No tak som zas nieco dosral. Pri cisteni som omylom nastriekal olej na ram. Dostal sa mi medzi telo a zachyt zaveru na pravej strane - ten dlhy. A neslo mi to odtial vytriet, furt to mastilo. Tak som si povedal, ze ho zhodim dole. Stalo sa ale mam problem s montazou. Neviem tam nasadit spravne tu pruzinu, to je des taka montaz. Niekto nejaky tip ako na to? Asi to budem musiet zobrat k puskarovi :( ide o tuto pruzinu http://pics.sneezyfrog.com/ieKdPU.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"