HK P30L

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Podla mna zbytocnost na tejto zbrani. Klad je, ze mozes noit natiahnute a zaistene. Takze sa v pripade prveho vystrelu vyvarujes DA spusti. Zapor je, ze tam mas dalsi ovladaci prvok a nemusi sa podarit odistit. Vlastne ani neviem, ci to planujes nosit. Ak nie, nad poistkovou verziou by som neuvazoval. Ono je to dost bezpecne samo o sebe. Mal som P30 bez poistky a aj som to obcas nosil. A cajk. Inak ak si mal vo vybere Glock, skus pozriet po HK SFP9. Tam mas v podstate “rovnaky” (myslim styl pouzivania a nie techniku) spustovy system ako na G a ergonomia P30. Sam som sa cez G a P30 dopracoval k SFP9. Ale inak P30 skvela zbran.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Riesil som tiez, ked som kupoval prvu zbran, vybral som P30 bez poistky a nelutujem. Mal som v ruke verziu aj s poistkou a strasne to tam trci/zavadzai na oboh stranach podla mna. Druha vec je, ze poistka je v pripadnej kritickej situacii dalsi krok, ktory musis riesit. Ja nosim P30 s nabojom v komore, takze len vytiahnem, namierim, potiahnem spust. Otazkou skor pre mna bolo ci V1 (LEM) alebo V3 (DA). Vybral som V3. Je to hodne o tom ako ju chces nosit, pouzivat. Nacvicit sa da vsetko, takze ak budes kludnejsi s poistkou...

Inak ak to planujes nosit (usudzujem podla tej poistky), P30L je uz celkom velka zbran na nosenie, aj ked najproblematickejsia cast na skrytie, rukovat, je rovnako velka ako u P30.
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

heisenberg napísal: ... Musím sa priznať, že som neodolal a išiel som si omakať 2 modely ktoré sa dostali do "finále" tj Glock 17 5. gen a HK P30L. po cca 10 sekundách som vedel, že víťazom je HK P30L.
ďakujem :)
Sig Sauery si pozrieť bol? P226 Mk25, resp. P226 Legion? Veľmi ľahko sa ti môže stať, že po cca 5 sekundách budeš vedieť, kto je porazeným ..., v obchode, na strelnici by bol "súboj" ešte kratší. Len ako ďalší typ to prosím ber, 8).
Používateľov profilový obrázok
s0m3body
prispievateľ
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 7 years 7 months

Príspevok od používateľa s0m3body »

Tak pridam aj svoju skusenost s HK P30SKS, co je v podstate len zmensena verzia P30. Kupil som ju s poistkou a decockerom.

Poistky som sa najskor bal, pretoze vzdy moze prist situacia, kedy kvoli nej nevystrelis, a chcel (by) si. Az do doby, kym som si zaobstaral kydexove puzdro, do ktoreho sa zaistena zbran jednoducho neda vlozit. Vlozenim do puzdra ju odistis. Takze mas istotu, ze ked vytasis, zbran je odistena. Puzdro zaroven prekryva lucik a to mi ako zabezpecnie zbrane, ktoru mam na pase, postacuje.

Poistku som niekolko krat ocenil v situacii, ked som bol na strelnici v pritomnosti niekoho, kto so zbranami nema skusenosti. A chcel si to vyskusat. Vela ludi si sama neuvedomuje, kde vsade zbran nechcene namieria. Je ovela jednoduchsie, resp. menej stresujucejsie, nechat cloveka manipulovat so zaistenou zbranou a az v poslednej chvili ju nechat odistit, resp. mu ju odistit sam.

Takisto ju mavam zaistenu ked zbran nie je v puzdre na opasku, ale napr. v tasticke, batohu, atd... V tychto situaciach aj tak ziadna rychla reakcia neprichadza do uvahy, a poistka je dalsia uroven ochrany pred nechcenym vystrelom.

A ako vsetcia velmi dobre vieme, potencial nebezpecenstva nechceneho vystrelu je ovela vyssi, nez len potencial nebezpecenstva nechcene vystrelenej gulky... :)
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na zbran s kladivkom ta poistka tak trosku patri..

Spominal sa tu glock - ten ma len ciastocne predpaty spustovy mechanizmus = aby mala ihla udernika dostatocnu razanciu, musi sa oproti pruzine posunut este kusok vzad a az potom je po zhodeni z ozubu schopna spolahlivo napichnut zapalku (odpalit).
Na pistoliach s SA/DA spustovym mechanizmom (=kladivkovych) je v pripade ich nosenia v SA rezime kohut natiahnuty az do zadnej uvrate = ma dostatocnu zasobu energie aby v pripade ze je z ozubu zhodeny (umyselne alebo neumyselne) odpalil.

Bezpecnost pri noseni zbrane je jeden aspekt. Druhy a castokrat opominany je bezpecnost pri manipulacii (ako uz predo mnou spominal s0m3body), kedy sa v niektorych situaciach poistka moze hodit - ci uz sa jedna o prerusenie strelby na strelnici, nutnost docasneho zapuzdrenia, alebo v pripade nutnosti sa so zbranou presunut (najma behom).
- vsimnite si ako napriklad trenuju strelbu vojaci - zbran odistuju pocas nahadzovania do ramena a po jej zlozeni ju opat zaistuju (prave koli bezpecnemu presunu).

Mam niekolko zbrani s poistkou a i napriek faktu ze mam velke ruky sa mi zatial nepodarilo zbran pri strelbe/taseni nechcene zaistit (netvrdim vsak ze to nejde). Poistka mi na zbrani nezavadzia, naopak mi zvykne poskytovat dodatocnu oporu pre palec silnej ruky ktory si na nu vykladam.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

theplaky napísal:Mam niekolko zbrani s poistkou a i napriek faktu ze mam velke ruky sa mi zatial nepodarilo zbran pri strelbe/taseni nechcene zaistit...
Na pretekoch celkom bezne vidim strelcov, ktory v std. divizii po taseni, zmacknu spust, strhnu, potom zistia "aha poistka" a nasledne vystrelia. Myslim, ze skor hrozi tento problem. Zaistenie si zbrane som uz tiez videl, zhodou okolnosti u kamosa - ale to je ozaj raritka.

Vzdy treba najst spravny balanc medzi bezpecnostou a pripravenostou. Pre mna vhodnym kompromisom je nateraz SA/DA... ale to uz odbacame od temy o P30L
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Chalani dakujem, za info :D ZP bude A cko to som zabudol napisat, preto teda ta poistka ktora je plusom no zaroven minusom.Aj ked je to zrejme vsetko o skusenostiach, ktore mimo ZVS so zbranami nemam.Neviete ako je to s puzdrom od falca ked je na zbrani ta poistka?Ci to tam proste nezavadzia, kedze to puzdro by malo byt vyrobene podla "kopyta"

A na margo Sig sauer no pozeral som nejake modely ale cena je niekde inde ktoru som aktualne ochotny zaplatit.Ale dakujem za tip :D
Este taka mala prosba, nemate niekto manual v pdf na P30 ku v SK alebo CZ mutacii?
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

heisenberg napísal:Ahojte, fandovia HK :) mám na Vás otázku aj keď možno hlúpu, risknem to a opýtam sa :)
Som v štádiu príprav na ZP. Takže, som teda trošku blúdil po internete a našiel Vás tu.
Nejaké obdobie lúskam témy výberu správnej zbrane.Musím sa priznať, že som neodolal a išiel som si omakať 2 modely ktoré sa dostali do "finále" tj Glock 17 5. gen a HK P30L. po cca 10 sekundách som vedel, že víťazom je HK P30L. oproti G mi neskutočne sadla do ruky, ako keby ju súdruhovia v NDR vyrobili pre mňa na mieru.Celkom ma zarazilo ako mi ta G17 ka nesadla do paprč :) Ale k téme, trošku som sa rozpísal a temer pozabudol, že čo som chcel.
Dnes som zistil, že je k dispozícii varianta P30 vo verzii LS ak sa nemýlim je to model s manuálnou poistkou.Zaujíma ma teda, aké sú klady a samozrejme zápory tohto bezpečnostného prvku.

ďakujem :)
Dovolím si to napísať takto:
1. poistka je poistkou nad ne/vyhratým tendrom
2. ser na ňu, pokiaľ ti to neprikazuje viera alebo nadriadený/á
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"