Heckler & Koch VP9

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

SD/Tactical je to to isté označenie pre rôzne trhy.
120mm hlaven je imho pre luger absolútne postačujúca, hmotnosť skoro totožná s G17 ktorú som mal doteraz takže nevidím problém. Hlavne vďaka vymeniteľným bočným panelom mám konečne pištoľ čo mi sadne do tých mojich lab.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Spust to ma ako bezne SFP?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pocitovo ju toto SD malo jemnejšiu ako obycajna SFP co som skusal súčasne s ňou alenue nejak zasadne. Zrejme je to len rozdiel v rozmedzí tých 20-25 N co uvadzaju oficialne.pre oba modely
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

A dobre tomu rozumiem, si už majiteľ? Nečítal som komunikáciu z predchádzajúcich strán, som myslel, že si porovnával v predajni niekde. Mňa tá zbraň zaujala skorej, keď ešte u nás nebola v predaji. Len som čakal na hlavni ozaj viac mm. Ale v princípe hej, na lugra 120 je dosť. G 17 som teraz predal, pri silných laboráciách pre mňa nedobre "drží" stopu a pri + p už vôbec nie - ľahké, uskákané. U HK to ale môže byť ináč. Hmotnosť pri výbornej ergonómii nemusí byť veľmi relevantná. No a samozrejme, keby to HK "pustili" v . 45 acp, to by bolo k zváženiu. V každom prípade, ak by si náhodou z rôznych dôvodov otestoval + p od Hornadyho, určite napíš dojmy. Zaujíma ma to už len pre porovnanie. Ja som testoval z G17 štandardné Geco 124 grainové a 124 gr. xtp + p od Hornadyho v jeden deň, Geco 330 m/s, išli 3 krabičky a keby som mal krabičiek 5, tak pôjde 5. A nič, nuda jak hovado, zábava začala až s Hornadym, kedy číselka lietali okolo 370 - ky a po pár zásobníkoch ma začínalo bolieť najprv zápästie a potom celé predlaktie. Až som to ukončil, lebo sa to začínalo meniť na tortúru, nie zábavu. Verdikt, G17 to zvládala bez problému, moja ruka nie. Jednoducho potrebujem niečo viac "tlmiace" a tento Heckler sa mi pozdával, teda kým som nepreštudoval technické dáta a kým som si to nechytil v predajni. Jednoducho mi to vychádza tak, že potrebujem "železo" asi železné, nie plastové...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Niekde som čítal, že SFP9 nie je vhodný na používanie +P streliva, na rozdiel od americkej verzie - VP9, ktorá má silnejší a ťažší záver. Možno nemám celkom pravdu, ale váha udávaná u SFP9 je 710g, u VP9 je 753g. Nejaký rozdiel tam určite bude...
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Tak vidíš a sme doma. Ja síce nedisponujem vedomosťami o tomto, ale celkom tomu verím, lebo pištoľ na mňa od začiatku pôsobí subtílne. Nemôžem si pomôcť. Treba poznamenať, že pri 120 mm dlhej hlavni budú rýchlosti 124 gr. striel pri + p munícii atakovať hranicu 370 m/s, teda 550 Jouloch bez problému, pri PF 150. A to sú "kapky" poriadne. Na druhú stranu, pri cene cca 0.87 €/kus sa toho zase vystrieľať veľa nedá, ale občasný tréning pre účeli turistiky musí byť. Ináč v manuály by to mohlo byť uvedené, možno Gewehr kukne a čo to prezradí.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

V original navode pre SFP9 je uvedene, ze pouzivanie +P+ municie vedie k strate zaruky. O +P sa nepise nic.
V navode pre VP9 je zasa klauzula "Do not fire ammunition through a pistol thats loaded specifically for use in submachine guns."
http://hkusa.s3.amazonaws.com/201406241 ... 122014.pdf

V principe nevidim dovod preco strielat z beznej sluzobnej pistole municiu +P a uz vobec nie +P+. Par krabiciek +P+ doma mam ale to je vyslovene zasoba do Strelingu na tuhe zimy :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Po dlhšej dobe ma napadlo zistiť rozdiel medzi VP9 a SFP9, okrem papierových údajov o váhe. SFP9 má odľahčený záver. Podľa priložených obrázkov je zrejmé kde a ako.
Prílohy
HK-VP9-Slide-Internals.jpg
DSCF4034.jpg
DSCF4029.jpg
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Dnes som objavil prvú závadu... Nijako sa to neprejavovalo, ale pri čistení som vybral aj zápalník a vratná pružinka zápalníka vypadla v dvoch kusoch... Mám vystrieľané cca 3200 nábojov, ale aj niečo "nasušené" a to má na tú pružinu tiež vplyv...
IMG_20180116_003231678.jpg
porucha.jpg
Prílohy
Záver1.jpg
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Našťastie som z BW Arms dostal takmer okamžitú odpoveď, že pružinku majú skladom a posielajú...
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Stať sa môže čokoľvek, ale 3200 je veľmi skoro na takéto poruchy...snáď len nedobrý kus, tú pružinu myslím.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Otázkou je, nakoľko je tá pružinka dôležitá pre bezproblémovú funkčnosť zbrane, či tam nie je napríklad "len" kvôli ochrane zápalníka.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Tiež to tak beriem... Pružiny väčšinou dodávajú externí dodávatelia, špecializovaní na ich výrobu. Každopádne však výrobca garantuje kvalitu výrobku ako celku. Možno sa to stalo ešte počas záruky, ktorá skončila pred pár mesiacmi, ale nevedel som o tom. Zápalník nevyberám pravidelne, okrem včerajška som ho mal vonku a čistil len raz... Tá pružinka zabezpečuje, aby sa zápalník vrátil po výstrele späť až za poistku zápalníka. Ale na bezpečnosť by nemala mať vplyv, pretože za poistku sa zápalník dostane vždy pri natiahnutí záveru.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ak to tu uz nebolo, v roku 2018 ma prist SPF v "subkompakte" - nieco ako p30sk.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

yarco napísal:Otázkou je, nakoľko je tá pružinka dôležitá pre bezproblémovú funkčnosť zbrane, či tam nie je napríklad "len" kvôli ochrane zápalníka.

Dobrý postreh, podľa mňa. V mojom PSM žiadna pružinka nie je a voľne uložený úderník plní svoju funkciu tak ako má. Aj keď si samozrejme uvedomujem, že každá konštrukcia má svoj význam a že Rusi sú v tom niekde inde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"