Heckler & Koch VP9

omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

No, k tomu že 1100 musí zvládnuť každá zbraň len jedna skúsenosť. Známy vytiahol z kufrika novú zbraň, napáskoval a na jednom zásobníku mal sedem zadrziek. Strelivom to nebolo. Skoro j....l novú pištoľ do kriakov. Po mesiaci predal a kúpil si Glock. Výrobcu neuvediem, veľa ľudí na ňu nedá dopustiť.
Chlapi nedalo by sa niekde VPcko vyskúšať ?
infallible_montalcini

Príspevok od používateľa infallible_montalcini »

Caute sledujem tuto temu lebo tiez sa rozhodujem medzi tymto kuskom HK SFP9 a G17 gen.4
Z Glockov som co to uz vystrielal aj z 19 aj 17 aj gen.3 aj gen.4 ale tento SFP9 zohnat na skusku je takmer nemozne. V obchode sa da "ochytat" ale predsa vystrelit je nieco ine. Tiez by som velmi ocenil keby sa nasla nejaka dobra dusa co by bola ochotna v ramci mierenky pozicat na par vystrelov :-) BA MA PK prisposobim sa ;-)
rasto74
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 8 years 9 months

Príspevok od používateľa rasto74 »

Caute, kto si ju chce vyskusat v BA, piste PM.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Taktiež ponúkam možnosť vyskúšať - ZA, MT, TN - cez týždeň som pracovne v N.Dubnici...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak som si ju konecne vyskusal (vdaka miro8), velmi pekne strielanie… Stale je mi milsi SA/DA rezim a kladivo, ale ta spust u VP9 je paradna, dokonca sa mi este o kus lepsie drzi, rukovat aj ked podobna tej u P30ky je trosicku ina a ta troska ju robi subjektivne lepsou. Rozmerovo velmi podobne, o kusocek dlhsia, o kusocek nizsia. Keby som mal teraz kupovat, velmi by som rozmyslal ci P30 alebo VP9.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Zase pár stoviek včeličiek vystrieľaných... Niekto sa ma pýtal na vypúšťanie zásobníka a prebíjanie... Zásobník som si zvykol vypúšťať tak, že keď mi zostane záver vzadu a ukazovák dám dole zo spúšte a vystriem popri závere, mierne ho pritlačím k zbrani a potiahnem smerom nadol. Mám dosť dlhé prsty, takže aj s vystretým ukazovákom časťou bruška pri hornom kĺbe stlačím páčku. Po zdvihnutí ukazováka ho mám presne pri spúšti... Ale to som ja, niekomu to možno vyhovuje inak...
Rýchle prebíjanie - pri zasúvaní nového zásobníka stačí razantnejšie udrieť na zadnú spodnú hranu zásobníka a automaticky sa spustí záver. Uhol, pod akým držať dlaň je podľa mojich skúseností možné skúsiť tak, že pri zasunutom zásobníku sa dotýkam hrany zásobníka a súčasne spodnej hrany vymeniteľného chrbáta pažby. ja mám "L" ... Ide to aj pri údere zdola na plocho, ale to už musí byť taká rana, že ma trápi, že ubližujem svojej láske... Ten šikmý úder na hranu zásobníka zozadu tiež asi nie je to "pravé orechové" , asi to trošku nerobí dobre vedeniu zásobníka v šachte, ale nerobím to stále...
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa jesus667 »

Dneska zakupena a aj strielana len malo cca 60 nabojov SB vsetko bez problemov. po vymene chrbta za najmensi sa aj presnost zlepsila. spust je velmi prijemna aj reset. mieridla svietia v tme. zatial som spokojny piatok hej tam vacsi zahul uvidime. ale na prvy pohlad je to cukrik a aj na dotyk. ergonomina je velmi dobra.
jesus667
občasný prispievateľ
Príspevky: 38
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa jesus667 »

no po 1 tyzdny uz ma zasebou cez 500 ran zadrzka nebola ziadna.
strelivo SB , 50ks prebijanych a 20ks hornady +p,
puzdro som kupil fobus .
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ešte asi dlho budeš na nejakú čakať... :-) Ja som niekde na dvoch tisíckach a takisto bez problému, hoci som skúšal naozaj všetko, čo malo rozmer 9x19 mm, k čomu som sa dostal...
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Zdravím strelci,
som čerstvým majiteľom SFP9. Je ľahká, dobre sa nosí, zatiaľ mám z nej iba radosť aj keď mám z nej vystrelených len 400 rán, ale to sa časom navýši. Pri výbere som mal možnosť si ošahať viac druhov zbraní a táto mi sadla najlepšie. Jedine čo som zmenil bol chrbát a boky na rúčke, dal som teraz tie najväčšie, uvidím zajtra ako sa bude chovať pri streľbe, respektíve, čo nato moje ruky. Zatiaľ do nej dávam iba ZVS a SB a asi pri tom aj zostanem, prebíjané určite vidieť nebude, mám voči ním averziu.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Gratulujem ku kúpe, dúfam, že Ti bude robiť radosť, ako mne... Ja som niekde na 3000 ks bez zaváhania a verím tomu, že ich bude podstatne viac. Mne sa taktiež zdalo, že s väčším chrbátom sa mi drží lepšie, ale skúšal som meniť na strelnici a vrátil som sa k strednému, s veľkým som triafal horšie... Treba skúšať... ;-) Puzdro mám BP Holsters - som s ním spokojný...
vigorous_banach

Príspevok od používateľa vigorous_banach »

Dakujem Rastovi za moznost vystrelit si z nej. Presvedcila ma a bude "moja prva".
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Od dnes som aj ja majiteľom HK SFP9 :D
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Takže si sa predsa rozhodol? Tak nech Ti dobre slúži...
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Gratulujem ku kúpe, nech Ti dobre slúži a prajem veľa presných rán.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"