Heckler & Koch VP9

Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Skús mrknúť na toto video okolo 5:00 min: https://www.youtube.com/watch?v=oUfhIjSgbyw Rozoberal a skladal som to podľa toho a nemal som s vratnou pružinou spúšte problém. Ale je pravda, že je lepšie mať tie kliešte vybrúsené do tvaru, ako na obrázku: https://www.hkparts.net/shop/pc/catalog ... 31%202.jpg . Ide to aj bez nich, len trošku horšie...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

No neviem či sa mi to len zdá z toho videa, alebo je to fakt, mne tá pružinka zviera podstatne menší uhol medzi nožičkami, takže to má ťažie. Tamto vyzerá celkom v pohode. Ja to radšej niekam vezmem, ani kliešte vybrúsené nemám.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Na tom videu tam vkladá pružinku "tuningovú", teda slabšiu, s menším odporom. Je možné, že ten uhol je iný. Neviem odkiaľ si, možno by som mohol pomôcť... JA som v ZA...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Aha no tak dovolím si tvrdiť, že s tamtou by som asi nemal problém. Ja z Ba. Skúsim sa dnes zastaviť v nejakom obchode tu, kde robia aj servis a uvidím.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Skús, ja som mal v BA veľmi dobrú skúsenosť s p. Vachálkom. http://www.opravazbrani.sk/
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Nešlo by si prichystať záchyt záveru ako vo videu a pružinu tam pritlačiť malým magnetom? Alebo na drievku spraviť poloblúk guľatým pilníkom. Prípadne ho ešťe rozštiepiť a dať dokopy gumičkou, aby z toho bola kvázy pinzeta.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Som to odniesol do obchodu, spravia to, ale že to nerobia na predajni ale na dielni. Tak ju odo mňa zobrali a keď to bude zavolajú. Vraj to takto podobne má aj USP.
Cyro18
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Cyro18 »

Poradi niekto, ako odstrániť drhnutie spúšte ? Robí to poistka úderníku, keď som ju podložil kartónikom a znefunkčnil spúšť po dokonalom vyleštení mechanizmu ide ako maslo aj bez mazania.
Už som mal rôzne zbrane aj služobé, ale tút spúšť HK totálne odflákli je to skrátka ZDRDODUCH.
Asi tú poistku vyhodím. Mali by sa učiť robiť spúšte u Kuracinu.

A to vypúšťanie záveru je tiež na super mieste, vymyslel to "génius" . Keď chcem poriadne chytiť zbraň zachytávam záchyt a je nefunkčný.
Celý dojem peknej zbrane tieto dve veci pokazili.
Cyro18
občasný prispievateľ
Príspevky: 8
Registered for: 7 years 2 months

Príspevok od používateľa Cyro18 »

K tej pružinke spúšte HORNET , dá sa vložiť s troškou trpezlivosti špicatými klieštikmi, ale po vybrúsení klieštikov, aby dobre obopli pružinku to ide rýchlo a pohodlne.

Ladeniu zdar. Čo by sme chceli za tých pár €.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ja som to dal vtedy do servisu na montaz a este stale to tam je.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ak to nie sú schopní za dva týždne urobiť, vezmi to odtiaľ, pošlem Ti poštou tie kliešte, za minútu to zložíš a pošleš mi ich späť...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

No skúsim im zavolať v akom je to stave. Ale obávam sa, že ani so správnymi kliešťami sa mi nezadarí. Neviem. Ako nechať si ich vybrúsiť mám kde to je otázka chvílky, uvidím.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Nemal by to byť problém, robil som to niekoľkokrát podľa toho videa s originálnou aj slabšou pružinou a šlo to...
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

hornet napísal:Vraj to takto podobne má aj USP.
sice som pri USP asi 20 min. potil krv, ale islo to. pouzil som pean na tu pruzinku
morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"