H&K P7

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Akurát pozerám ceny a zisťujem, že dosť dôležité je, či je komplet aj s prislusenstvom. Súčasťou by mal byť napr. aj prípravok na čistenie valca.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

ta co som tam pozeral bola v krabicke original s prislusenstvom. ci tam bol prípravok ktory spominas, to neviem :-(
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

na egun.de ich je dost , ceny od 700 do 1100e
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Dnes som vyskusal tuto Gewerovu inkriminovanu HrKalku.
Aj napriek tomu, ze nie som na zlozitejsie pakove mechanizmi a ine exoticke vychytavky zatazeny, tak ma tato pistola zaujala hlavne z konst. hladiska hned ako ju popisal Gewehr.
Slovo dalo slovo, resp. a Gewehr na mna nezabudol a doniesol ju dnes. Dal som si z nej jeden zasobnik na skusku(13ran). Malo ale zberatelske raritky nehodno devastovat. :wink:
Nasledne doplnam par mojich subjektivnych postrehov:
Musim povedat, ze nizko polozena hlaven ma cosi do seba. Ta zbran sa vobec nedviha(flip up) tym typickym klopnym momentom: teda ze muska viditelne ide pri vystrele hore a spat. Samozrejme, ze zdvih tam je ale ja som ho subjektivne vnimal ako velmi zanedbatelny. Popri tom, spatny raz bol o cosi silnejsi, prenos do ruky ostrejsi ale nie neprijemny. Take to typicke deviatkove "kusanie" premenene brzdenim plynmi do kultivovaneho impulzu na strelcovu ruku.
Prijemne ma prekvapilo to, ze zbran pomerne elegantne zvladala dve rany rychlo po sebe bez toho aby na 7m boli zasahy daleko od seba.
Drzanie zbrane je fajn, akurat zaver dost kryje spodny dust cover(ta cast pred lucikom zbrane) takze v mojom pripade som "brzdil" palcom lavej ruky zaver. Je to moja chyba, resp. moj uchop vyhovujuci mojej zbrani.
Niekoho by mohlo zvadzat si mysliet, ze vpredu na cele pazby umiestnena napinacia paka je akasy poistka, ktoru zblazneni nemecki inzinieri inspirovani Coltom 1911 takto obratene umiestnili. Nie je to poistka ako by sa mohlo zdat ale po riadnom uchyteni pistole za pazbu plne napina tato paka udernik.
Napinacia paka(hmatnik) ide stlacit strednou silou(tazko definovat silu opisom, no rozhodne necakajte tvrdost ako mackaci gumovy kruzok, ci lahkost pierka) a povedal by som, ze aj pomaha strelcovi si uvedomit, ze zbran treba drzat silou. Samozrejme nie "vší silou" :) .
Charakteristika spuste je bohova cize bodova a la 1911. Lahka, bez drhnutia. Reset tak akurat aby nevysla druha nechcena rana.

Zaujimavostou je, ze ak skor ako napinaciu paku/hmatnik na pazbe stlacite spust, (samozrejme k vystrelu nema ako dojst pretoze az plne stlacena paka napina udernik ) nasledne stlacenim hmatniku prstami az padne vystrel, resp. sa uvolni priamotazny udernik.
Ak by som bol zberatel a mal na to, bol by to urcite kusok zaradeny do zbierky.
Diki Gewer
Asi tak vsetko.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Som rád že potešila, škoda že som bol rozlietany a nemohli sme ju poskusat viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"