HK USP Tactical vs. HK 45 Tactical

duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Registered for: 16 years 5 months

HK USP Tactical vs. HK 45 Tactical

Príspevok od používateľa duri1 »

Pani,

chcel by som si zadovazit fullsize HK v kalibri .45 ACP a rozhodujem sa medzi HK USP Tactical a HK 45 Tactical. Chcem sa opytat, ci neviete v com spociva rozdiel medzi nimi, lebo cenovy rozdiel je vyrazny. HK USP ma vacsiu kapacitu zasobniku (12ks), posobi robustnejsie. HK 45 ma zase lepsiu ergonomiu drzania ale mensiu kapacitu zasobniku (10ks). Zaujima ma hlavne preco je HK 45 o tolko lacnejsia zbran ako USP, hoci HK 45 je novsi model. Su rovnako kvalitne, presne a spolahlive? Maju oba modely pouzite rovnake materialy, napr. hlaven?

Vopred dakujem za vsetky postrehy a odpovede.
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

HK USP Tactical ma match trigger, vyssie mieridla pre pouzitie s tlmicom, dual spring guide rod, je to uz trocha aj legenda :wink:
Hlavne materialovo by mali byt identicke, polygonalne. Ostatne rozdiely si uz spomenul. U USP T je trocha inak riesene uzamykanie hlavne ako u HK45 - ci je lepsie-horsie to neviem posudit, pre "normalneho" strelca myslim nepodstatne. Neviem ci su tieto rozdiely az natolko ovplyvnujuce cenu, ale urcite najskor by som obe vyskusal, vystrelit z nich a potom samotny esteticky dojem, ktory na teba viac zaposobi, ak neriesis cenu, potom len co sa ti viac paci :wink: prihliadnuc na ergonomiu samozrejme.
Spolahlive rozhodne su, maju za sebou toho dost asi vo vsetkych ozbrojenych zlozkach aj medzi beznymi strelcami. O tomto by som nepochyboval. Ako sutazny kver asi nie, su to sluzobne zbrane, combat proven.
Kazda zbran je presnejsia ako strelec, toto si musis riesit so sebou :-)

Na mna osobne naj dojem spravilo HK USP Tactical, esteticky, aj moje osobne dojmy zo strelby v porovnani s HK45, ktore sa lepsie vdaka ergonomii drzi, ale USPT je kickass :)
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Dakujem za odpoved. Este jedna otazka, existuje vobec nejake komercne puzdro na HK45 Tactical? Lebo ako pozeram je s tym dost problem. Idealne nejaka kvalitna stehenna platforma ala Blackhawk Serpa. Dik
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Ano, je ich kopec, ale stehenna platforma je podla mna uplne mimo :-) skus kydex puzdra, ja som mal vsetky od BP Holsters a som spokojny. Pozri web.
Používateľov profilový obrázok
StrelnicaPodRoháčkou
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 9 years 6 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa StrelnicaPodRoháčkou »

duri1 : V našej požičovni máme USP Tactical .45 aj rôzdne púzdra k tomu na testy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"