HK vs. Glock

Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

siver
Co za G si si objednal? Aky model?
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

G17 4. Genarácia, lepšie mi sedí v mojej veľkej paprči ako 3. Gen.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

siver napísal:Tak som teda objednal to G-čko a za zvyšné korunky zobral príslušenstvo ...
Už sa neviem dočkať.

a toto das do temy HK?!
:roll:


:wink:


ostatni: prosim, toto (len o Glocku) je uz silno oftopik.

:P
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa siver »

To vieš - HK s pružnou spúšťou ..... :D

Ale nie, moja druhá striekačka bude HK P30L :wink: [/img]
Naposledy upravil/-a siver v 21 Apr 2010, 21:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:aris
Pozri si toto vlakno par prispevkov dozadu,zistis ze silver sa rozhodoval medzi HK a Glock (o to v tejto teme ide) a na zaklade tejto diskuzie sa rozhodol. Takze to,pre aku zbran sa nakoniec rozhodol sem podla mna patri a neni to mimo temu.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

Jááááj, šak neberte zas vsetko tak vazne. :)

ved aj preto som tam dal tie cinske ksichty. ;)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

S malým oneskorením, ale predsa ešte k tomu pruženiu.
Nebudem sa vyjadrovať k osobným invektívam nejakého panáčka, čo sa možno zle vyspal. Nestojí mi za to on ani jeho invektívy. To bez urážky. Takže k veci: kedy presne prichádzalo k tomu "pruženiu"? Lebo čítam tu čosi, že išlo o občasný jav. Zo zvedavosti som sa snažil zistiť, či aj mne nepruží spúšť, veď súčiastka je to asi rovnaká, jej rozmery sa zrejme nemenili. No nech sa snažím ako chcem, nič. Žiadne pruženie nebadám...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Panacik,
keby si dobre cital tak sa dozvies ze stara spust pruzila stale a obcas som mal koli tomu problem s resetom.
Mne skor pripada,ze nevies rozdychat ze aj tvoja oblubena zbran moze mat nejake nedokonalosti. Kedze uz sa to preberalo aj na inych forach,ako tu niekto pisal a aj niektori chalani odtialto maju taku skusenost,asi to az taky vymysel nebude.
Mne sa rozsypali dva Glocky po sebe a napriek tomu som si kupil dalsi a dalsi...
A co sa tyka reakcie,neni to koli zlemu spanku,ale koli slusnosti. Inym sposobom sa moze so mnou bavit kamarat,inym cudzi clovek. A kedze moj kamos niesi,ocakavam trocha slusnosti. HOWG! :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pán modrý, mne je sedem, čo si myslíš. Ak si myslíš, že nedám na HK dopustiť, tak je to tvoj problém, nie môj. Pravda je niekde inde. To, že HK USP bol môj prvý kvér, je jedna vec. Druhá vec je, že nebol posledným prírastkom do rodiny a tretia, že kade chodím, tade sa snažím skúšať iné kvéry. Keď potom porovnávam, viem, že USP je výborný, ale zďaleka nie najlepší a ani nie bezchybný. Toto píšem len preto, aby si sa upokojil. Viac sa k tvojim invektívam nemienim vracať.
Stále však nerozumiem ako je možné, že mi na USP nepruží spúšť. Ani pri dvojvýstreloch, ani pri sušení. Práve preto je pre mňa tento jav ťažko vysvetliteľný a práve preto som sa pred pár dňami čudoval, čo ti tam pruží. Od teba sa odpoveď žiaľ asi nedozviem. Napriek tomu verím, že sa možno nájde niekto, kto sem napíše, že "lebo súčiastka sa zmenila", alebo prípadne cvakne "starú" spúšť. Kurove vysvetlenie s oblými hranami síce beriem, ale tiahlo na mojom USP ich má tiež a... a nič.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Nakolko sa dostavame k vecnej debate,tak ti to popisem.
Je to uz par rokov,takze presne datumy uz neviem,ale mal som jeden z prvych HK USP co sa predavali v Cechach,na Slovensku tuto zbran poznali predajcovia len z prospektov. Bolo to USPcko v razi 40SW a doviezol som ho niekedy okolo roku 1999. Pri strelbe,ked som strielal dvojrany sa mi obcas stalo,ze som neurobil reset a druhu ranu som neodpalil,nemal som skratka taky cit na spusti,ako som chcel. Tesne pred HK som mal Astru 75 a CZ85,kde sa mi to nestalo nikdy. Pri HK USP som tento jav pripisal trosku horsiemu citu na spusti,lebo mierne pruzila. Spust bola v podstate plechovy vylisok,na ktory bol nastreknuty plastovy jazycek. Po tomto som si objednal spustovu sadu na USP Expert,neviem presne co vsetko obsahovala,ale viditelna bola spust,ktora mala doraz vymedzeny srobikom a aj kohut sa mi zdal troska iny. Po tejto uprave uz problem s dvojranou nikdy nebol. Celkovo ta spust z Experta posobila pevnejsie,bud to uz bol prepracovany novy model spuste,alebo tym ze bola zoslabena dierou na vymedzovak,tak ju robili masivnejsiu. Akurat cena za tuto sadu (4500,-) sa mi zdala dost vysoka.
Tak isto mi preslo cez ruky dost zbrani a vzdy som sa snazil z nich dostat to najlepsie a daval som im poriadne zabrat. A ked to mozem zhodnotit,tak HK USP stale patri v mojej pomyselnej pistolovej hitparade medzi to najlepsie,co mi preslo cez ruky. Z HK na Glok som nepresiel koli tomu ze by bol medzi nimi nejaky kvalitativny rozdiel,ale z ovela prozaickejsieho dovodu. Na Glocka bolo ovela viac prislusenstva,bol hned dostupny rychly servis a aj nahradne diely. Na HK aj ked si nieco zohnal(puzdro,zasobnik,mieridla,suciastky...),bolo to dvoj az trojnasobne drahsie a cakal si minimalne mesiac na dodanie.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...tak tak HKcko je uplna spica a spicovo ukazkovo jebu na svojich zakaznikov. Ja som za celych 5rokov nevedel zohnat tritiove mieridla. Chalani mi na Glockoch svietili do oci s tritiami a ja som iba behal medzi obchodmi a objednaval...co som dostal? Velky prd, az dva zasobniky som zohnal, inak nic a nic a len reci ci sluby...tak som si kupil Glocka a uz aj ja si svietim do oci s tritiami. :)
Este ze sa mi nepokazilo, vsakze...to by ma asi drblo. Ale inak super zbran...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kuro, na HK treba cez net. V kamenných obchodoch ani trt a ak náhodou, tak cena jak si písal. Vlastne, aj customer service jak si písal. Potreboval som blbú železnú muchu a... trvalo to "len" tri mesiace. Predajca sa usmieval, že si pohli a pribalili to k inej objednávke, lebo obvykle nemajú problém posieľať náhradné diely aj polroka.
:lol:
Blue, tiež mám jazýček spúšte vo vyhotovení plast nastreknutý na kove a príde mi to absolútne pevné, žiadne pruženie, nič podobné. Preto mi to bolo celé divné. Ale samozrejme nemám žiadny dôvod ťa upodozrievať, že kecáš, keď popisuješ tvoju skúsenosť. V každom prípade zaujímavé.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Jack, hej teraz je to tak, ale pred tymi styrmi rokmi o nete ani netusili v HK. Teraz si mozes cez net objednat trebars aj tie spicove hodinky od HK...a ine drobnosti a cacky. Tie hodinky ma seru musim si ich objednat, vyzeraju fakt dobre.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa floyd »

:D Som šťastným vlastníkom HK USP v .40 S&W a tiež Glocku 31c v .357 Sig, takže nemám dôvod prehnane chváliť, ani zatracovať jedného, ani druhého výrobcu plasťákov. Aby som to skrátil a zamedzil debatám, že porovnávam dva neporovnateľné kalibre, obmedzím sa iba na osobné pocity z týchto zbraní. Rozoberanie zastavovacieho účinku, dostupnosť a cena streliva, a ostatné siahodlhé špekulácie okolo kalibrov patria do iných tém...

Obe zbrane sú veľmi dobre spracované (zavádzajúce bludy o tom, že Glock treba odihliť, poodrezávať prelisy a pod. môže púšťať iba ten, kto nikdy nedržal v ruke Glock). Nositeľnosť je porovnateľná, presnosť tiež, zádržku som u týchto zbraní po vystrelení pár tisíc nábojov NIKDY NEZAŽIL. Kŕmené boli ako fabrickým, tak i mnou perbitým strelivom rôznych výrobcov a laborácií. Pri streĺbe sa obe pištole chovajú kultivovane, napriek tomu, že ich poväčšine ládujem hutnejšie laborovaným strelivom (nakoľko mi prešlo rukami dosť zbraní, dovolím si toto smelo tvrdiť). Servis je bez debaty pružnejší a lacnejší u Glocka (dostupnosť náhradných dielov, upgrade dielov a všetkej tej kozmetiky okolo ako napr. svetlovodné/trítiové mieridlá, zásobníky, spúšte, ...). Samotné G-čko je tiež zhruba o tretinu lacnejšie. HK má zas Lothar-Walther hlaveň, čo by som prirovnal asi k Rolls-Royce medzi hlavňami. G-čko má štandardne v zásobníku 15 kúskov, HK má 13 (dajú sa dokúpiť 16 ranové za cca 60 Eur). Výber spúšte je vecou osobnej preferencie a možno u niekoho aj zvyku. Mne bez problémov vyhovuje ako spúšť HK, tak aj Glocku (tú som ale rýchlo zamenil za spúšť s odporom 2 kg). Čo sa týka ergonómie, tak asi sklamem HK pozitívnych, pretože G-čko mne osobne sedí v ruke ergonomicky trochu lepšie. Nie je to žiaden výrazný rozdiel, každopádne to tak vnímam. Zároveň ale musím upozorniť, že väčšina mojich známych po odskúšaní G-čka a HK-čka dáva prednosť úchopu HK (mne paradoxne sedí Glock dokonca lepšie ako K-100, aj keď u väčšiny ľuďí je to naopak, takže možno mám trochu neštandardné dlane :lol: ). Čo sa týka výzoru, Glock má viac "služobný" tvar, HK sa mi zdá trochu viac "štýlovejšie" (opäť hodnotenie veľmi poznačené osobným vkusom).

Zhrnul by som to asi takto: rozhodovanie medzi HK a Glockom je čisto vecou osobného vkusu, podobne ako výber manželky :D, s tým rozdielom, že tu nemáte moc priestoru šliapnuť vedľa :lol:. Z môjho osobného pohľadu je snáď najväčším kritériom pri výbere pohodlný úchop, ktorý považujem za absolútne elementárny predpoklad pre úspešnú streľbu - takže je to len na osobnom vyskúšaní a priamom porovnaní každého kupujúceho. Nech už sa strelec rozhodne pre jednu, alebo druhú alternatívu, istotne nebude sklamaný, nakoľko praktické rozdiely sú podľa mňa malé.
Naposledy upravil/-a floyd v 26 Sep 2012, 11:32, upravené celkom 2 krát.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

nadherne nekonfliktne porovnanie - tlieskam :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"