USP v kal .45 - skúsenosti

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Vsimol som si to, no priznam sa ze nerozumiem preco to tak je.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ani ja to nechápem. Nedávno som kúpil Siga a ten je zas nastrelený mierne hore, no a moja stará číza +/- na stred. Ti poviem, pekný chaos, keď vymením na strelnici zbrane (plus mám ich v rôznych kalibroch), kým si zvyknem, čo kam nesie a prispôsobím sa tomu.
:P
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Aj ked strielas z druhej zbrane rovnakej znacky a kalibru,aj tak sa s nou treba zoznamit. Preco ta to prekvapuje u zbrane od ineho vyrobcu a inej raze? :)
Na spodny okraj terca byvaju vacsinou nastrelene vojenske zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mr. Blue, jasne, že máš pravdu, dobre hovoríš. Ale na tvoju otázku som už nepriamo odpovedal v predošlom príspevku. Preto mi to príde divné, lebo sú to moje kvéry. Kaliber sem-kaliber tam. Značka sem-značka tam, sú moje tak sa majú podľa toho správať...
:lol: :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

MRBLUE a vies aj preco su tak nastrelene? Naozaj ma to zaujima a nikde som to nenasiel...
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

to:AGGER
Hmm,to teda neviem. Mozno koli tomu ze sa u vojenskej zbrane pocita so strelbou na vacsiu vzdialenost a ak by si strielal na 50m tak je na stred. Ale to je len moja domnienka. Mozno to suvisi aj s nejakymi vojenskymi predpismy,alebo je to nejaka tradicia ci zvyk. Len na vojne sa pri strelbe velilo: Zamierit-dolny okraj terca-jednotlivymi ranami-pal! :)
to:JACK
Strc kvery za trest na do mraznicky,mozni ich prejde chut neposluchat. :D Alebo daj na SIGa vyssiu muchu,tym sa znizi zamerny bod.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Jedna otazka na majitelov polygonalneho vyvrtu. Mam odstrielanych cca 500 ran a na zaciatku hlavne hned za nabojovou komorou je viditelne zdrsnenie v drazkach o dlzke cca 2-3 cm potom sa plynulo straca.
Pouzite strelivo boli zvacsa poplastovane Aresy, 150 TMJ a iba 50k FMJ opustilo hlaven. Po kazdej strelbe som spravil uplnu udrzbu olejom.
Mam podzrenie na usadene olovo z FMJcok a mam aj kupenu Roblu mil, ale skor nez pridem o stvrtinu tejto vzacnej tekutiny chcem si to potvrdit.

Takze usadene olovo (med...) alebo nejake ine poskodenie?
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

poriadne vycisti a "zdrsnenie" zmizne :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Drhol som to tak pilne az manzelka ponala podozrenie ze pod stolom robim daco ine... :roll:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

nejde o to ako dlho, ale cim...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

agger napísal:Jedna otazka na majitelov polygonalneho vyvrtu. Mam odstrielanych cca 500 ran a na zaciatku hlavne hned za nabojovou komorou je viditelne zdrsnenie v drazkach o dlzke cca 2-3 cm potom sa plynulo straca.
Pouzite strelivo boli zvacsa poplastovane Aresy, 150 TMJ a iba 50k FMJ opustilo hlaven.
taketo "zdrsnenie" mam v laufe vzdy po strelbe EPRX aresmi. staci nastriekat balistolom, pockat minutocku, strajchnut mosaznou kefkou, znova streknut balistolom (nesetrit) nechat par minut posobit, potom presudlat opat mosaznou kefkou, obycajnou kefkou, vyterakom s handrou a je to cistucke. cely proces je velmi nenarocny. mne vyhovuje ze po eprx zostane v hlavni len toto a nemusim sa drbat s mosaznym povlakom ktory v drazkach zanechavaju niektore fmj, nehovoriac o cistych olovacoch.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

na EPRX skuste obycajny aceton :wink:
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

pani uz aj ja mam doma H&K USP .45 a somozrejme aj si s nej par krat strelil :) a ostal som uplne prekvapeny ze ako krasne to striela prvych 5 ran 2x9 2x8 a 1x7 vsetko dole je to moja chyba ale vsetkych 5 ran bolo v jednej rovine taka pekna vertikalna ciara :) no maximalna spokojnost
Rozobratie a vycistenie zbrane je jedna krasna rozpravka :) uzasna zbran :) na to ze niesom nejaky strelec maximalne spokojny :)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Gratulujem :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vitaj medzi pravovernými.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"