HK P2000, HK USP Compact, HK P8, HK P10

inspiring_joliot

HK P2000, HK USP Compact, HK P8, HK P10

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Ma niekto prakticke skusenosti s vyssie uvedenymi pistolami, resp. vie niekto porovnat dane pistole z hladiska ich spolahlivosti, nosenia, presnosti strelby apod. ?

Dakujem
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Ahoj schanim nejake informace a adresi na novou zbran USP 2000. Prosim pomozte. Strilel jsem z USP 9mm ,ale nebyl jsem spokojen s jeji presnosti lepe se mi srtili z Glocku 17 raze 40". Z nej mam polovicni rozptil. Chci si koupit novou zbran a rozhoduji se mezi Waltrem P-99 (tenifer, titanium) a novim USP 2000.

Dakujem[/quote]
vigorous_heyrovsky

Príspevok od používateľa vigorous_heyrovsky »

Som šťastným majiteľom HK P2000. Nemôžem podať nejké dlhosiahle skúsenosti (má za sebou ešte len 300 rán). Mal som iba jednu zle vyhodenú nábojnicu (hneď prvú), ale odvtedy je všetko OK (na nezabehnutú zbraň dobré :) . Presnosť (aj vzhľadom na moje strelecké "skúsenosti") je slušná. Ak máš nejaké financie naviac (asi tak 30.000,- Sk) vrelo ju doporučujem kúpiť. Pre mňa ako konštruktéra ŠT je rozborka tejto zbrane koncert. Polygonálnym vývrtom počnúc a uložením vratnej pružiny končiac. Keď sa do tej zbrane pozrieš, vidíš ten nemecký systém a poriadok v reále. Hold H&K je H&K (až na tú cenu to nemá žiadnu chybu).
Osobne som ľavák takže Glock ani CZ neprichádzal do úvahy (nechápem ako môže niekto spraviť zbraň pre ľaváka, oficiálne to deklarovať - napr. aj CZ- 85, ale zásobník musí vypustiť pravou rukou :evil:. Na úplnú "ľavorukosť" treba zabudnúť aj u glocka. Nosenie P2000 je výborné, rozmermi aj hmotnosťou je na to predurčená. Mám A a viem o čo hovorím :lol:
magical_lovelace

Príspevok od používateľa magical_lovelace »

Kto mi poradí, kde by som vedel zakúpit zameriavač pre HK USP Compact? Zbraň má od výrobcu vytvorenú koľajničku pre uchytenie zameriavača, tak by sa to hádam malo dať zohnať :) Stači mi aj www stránka alebo tel.čislo.

Ďakujem.
eager_moser

Príspevok od používateľa eager_moser »

Dodis napísal:Kto mi poradí, kde by som vedel zakúpit zameriavač pre HK USP Compact? Zbraň má od výrobcu vytvorenú koľajničku pre uchytenie zameriavača, tak by sa to hádam malo dať zohnať :) Stači mi aj www stránka alebo tel.čislo.

Ďakujem.
Ak myslis laserovy zameriavac, tak ide o zakazany doplnok zbrane. Je teda zakazane nadobudnut ho do vlastnictva, drzat, nosit atd. rovnako ako zakazanu zbran (kategoria A). Pochybujem, ze to niekto v SR legalne predava, maximalne na vynimku, co vidim ale tiez dost bledo.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Vie mi niekto poradit, kde sa da zohnat pozriadne puzdro na skryte nosenie priamo na P2000 (ziaden univerzal). Dik
eager_moser

Príspevok od používateľa eager_moser »

gewehr napísal:Vie mi niekto poradit, kde sa da zohnat pozriadne puzdro na skryte nosenie priamo na P2000 (ziaden univerzal). Dik
V obchode na strelnici v Dubravke http://www.tatstrelnica.sk/ som videl plastovy Fobus na USP Compact, mozno by to pasovalo aj na P2000.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Skusal som. P2000 je trochu tvarovo odlisna a nerobi to dobrotu. Inak dik.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

Dodis napísal:Kto mi poradí, kde by som vedel zakúpit zameriavač pre HK USP Compact? Zbraň má od výrobcu vytvorenú koľajničku pre uchytenie zameriavača, tak by sa to hádam malo dať zohnať :) Stači mi aj www stránka alebo tel.čislo.

Ďakujem.
Skús kontaktovať oficiálneho dovozcu do SR - kontakt nájdeľ na http://www.frano-zbrane.sk
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

<suvisiace prispevky boli presunute do ineho vlakna, tak som tento zmazal>
Naposledy upravil/-a yarco v 13 Feb 2008, 16:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

nehladiac na tvoje rozhorcenie nad nasimi zakonmi :D , chcem sa spytat na dojmi z USPcka, pretoze pomalicky zvazujem jeho kupu na nosenie.
takze by som rad vedel ako sa nosi, predsa len to nie je kompakt, pocit zo strelby, spolahlivost, proste co najviac informacii, ktore mozes poskytnut. (ak to nie je tajne, tak kde a za kolko si ho kupil?)
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

majac: USP v 9L mam aj ja, mozeme sa pripadne niekedy dohodnut do Coltu a tam si ho mozes nazivo vyskusat :wink: Mam s nim vystrielanych 10-15k, spolahlivost vyborna, zasobniky drzia, striela presnejsie ako ja. Som s nim celkovo velmi spokojny, len na pravidelne nosenie mi pripada trosku velke. Zalezi ale od postavy a od preferencii, ja nosim radsej mensie hracky.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

to mas pravdu, pokial musis zbran na sport aj nosit, tak niekde treba urobit kompromis. ja mam sportovu zbran uz poriesenu, takze kriterium pohodlneho nosenia je pre mna dolezite, ale podla toho co pises sa asi zacnem zaujimat o compacta. len ho musim niekde vyskusat...

inak dik za info
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

to MarekZ:

dik za ponuku, urcite vyuzijem. ponuknem na oplatku TSko. :)
kedy mas naplanovanu najblizsiu cestu do coltu? nech sa viem prisposobit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"