Vypustenie zaveru zasunutim zasobnika pri HK

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Vypustenie zaveru zasunutim zasobnika pri HK

Príspevok od používateľa agger »

Vcera som pozeral jedno (dost zname) instruktazne video na kratke a zarazila ma moznost vypustenia zaveru zarazenim zasobnika pod urcitym uhlom. Vraveli ze tuto vlastnost maju beretty a S&W MP serie a ide to na nich ovela lahsie. (A nase kacenky ;) )

Jedna sa o to ze klasickym zasunutim zasobnika sa nic nestane, no pri jeho zarazeni pod uhlom a vacsou silou sa zaroven vypusti zaver a zbran je hned pripravena na strelbu. Nedalo mi to a skusil som to na mojich nemcuroch a fungovalo to. Otestovane na HK USP, HK USP compact (dik Zoid), HK P2000. Podla tohto videa to bude tiez fungovat na P30/45.

Postup je ze zasobnik sa zarazi vo finalnej faze pod 45 stupnovym ulom. Vektor je od chrba rukovate smerom k ustiu hlavne.

Zjedodusene sa to da nacvicit ze do zbrane normalne vlozite zasobnik, chytite pistol volne do pravej ruky tak aby bola drzana len "Uckom" tvorenym pacom a ukazovakom silnej ruky. Pistol natocite tak aby bol palec pred ocami, prirodzene by mala pistol mierit hore a dolava pod 45 stupnovym uhlom. Teraz udrite druhou rukou smerom hore tak aby sa ruka suchla po patke zasobnika od konca po zaciatok. Vyzaduje to vacsiu silu a trochu treningu.

Disclaimer: Netvrdim, ze sa takto ma vypustat zaver, je to len moznost. Alebo ak sa vam to nahodu podari nebudete az tak prekvapeni :D
Dufam ze som priniesol nieco nove pre nas HK+ :roll:
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

P30 funguje
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Tak som to vyskúšal na M&P a funguje, ale ide to oveľa jednoduchšie ako je uvádzané v tom videu. A funguje to tak pri zasúvaní zásobníka ako aj keď už je zasunutý, dokonca aj keď v zbrani nie je. Treba len trochu silnejšie zo spodu udrieť dlaňou do zadnej časti rukoväte. Ide to úplne ľahko, ale musí to byť zadná časť, búchanie po zásobníku záver nevypustí.
Ixo
prispievateľ
Príspevky: 123
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Ixo »

Potvrdzujem tu P30, vyskusane.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ano na MPckach to ide jednoduchsie kedze to je feature (sucast, planovany prvok).

Na HKckach mam skor pocit ze je to bug, ktory sa stal feature. ;) Asi aj preto sa da vypustit uderom do uz zasunuteho zasobnika.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Áno, je to feature (slovíčko poznám ;)), aj preto som rád, že sa to tu objavilo, lebo som o tom nevedel. Moc to využívať nebudem, ale aspoň o tom viem. Ešte by ma zaujímalo, že ako to vlastne funguje.
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Ixo napísal:Potvrdzujem tu P30, vyskusane.
Ixo mam to brat ze si mi neveril????? :twisted: Ved pockaj, cakaju ta tazke casy :lol:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

neviem kolki z vas sa na to 100% spolahnu a zacnu to trenovat ako svoju rutinu pri prebijani...
druhou rukou potiahnut zaver mm dozadu stoji minimum casu a narozdiel od zarazania zasobnika to funguje stale.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Luke: páčka vypúšťania záveru je snáď ešte rýchlejšia, nie?
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 21 Nov 2013, 22:18, upravené celkom 1 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Reagujem na Lukov príspevok kde hovorí to "pár mm dozadu", to je alternatíva kde vzadu ostal, keď neostal tak je to v každom prípade rovnaké a tých pár mm sa mení na pár cm. :)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

lavou rukou? viem ze p30 je tusim dokonale obojrucna. ale aj pravou rukou na glocku mi pri od prebitia po zapichnutie pride rychlejsie druhou rukou potiahnut zaver ako hoci i jemne zmenit uchop a vypustat palcom.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

berserker napísal:Ešte by ma zaujímalo, že ako to vlastne funguje.
Neviem ako na M&P, no pri H&K predpokladam ze impulzom uderu sa dostava zbran do pohybu, pricom osovo uchyteny zachyt zaveru "zostava stat". Jeho spadnutie je podporovane predpatou pruzinkou. Pri rozborke zbrane je vidno jej hlavicku v mieste pod zachytom a tato hlavicka zapada do vyrezu v packe zachytu zaveru. Tato strunka tlaci packu zachytu dole Tlak tejto pruzinky je vsak mensi nez tlak pruziny v zasobniku, ktora podavacom nabojov dvihne zachyt po vystreleni posledneho naboja.

Teraz cakam kedy ma konecne nejaky strojar poriadne sprnde za pouzite vyrazy :roll:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Kurna Luke, neryp furt. :wink:

Ja som to sem dal najma koli tomu, aby ked sa to niekomu nahdou stane, aby nezostal cumet na kver ako Kleopatra z turca na metlu :D
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

Luke.

Na Glocku s tebou uplne suhlasim, potiahnutie zaveru vzad je vyhodnejsie a netreba menit ani o milimeter uchop. Ale na HK je packa ergonomicky tak, ze potiahnutie zaveru je nevyhodnejsie. Aspon pri mojich rukach.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"