HK P30 - prakticke skusenosti

omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Veď toto, kvalita CZ. I keď na US fórach sa z nej idú po...ť. Mal som 75-ku, mám ešte do pondelka 97B, žiadny problém som s nimi nemal.
Zvykanie na zbraň... Keď som prvý raz chytil do ruky Gastona, hneď som si išiel pre nákupné.
To HK čko som prehadzoval z ľavej do pravej a naopak a nejak ma neoslnil. Ako som ale písal predným, úplne prvé chytenie do ruky je veľmi príjemné.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Tiez sa tento model dostal u mna do finale spolu so Sig 226 a Berettou Px4. keby mal HK normalne vypustanie zasobnika, tak mi hovori pane verzia P30l. Myslim, ak by HK robilo zbrane aj so standardnym vypustanim zasobnika zvysili by predajnost...
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Triarius »

HK P bola moja prva zbran a dodnes ju mam, od prveho uchopu mi presne sedela a vyhovovala...ked ju skusate, nezabudajte, ze grip sa da upravit 3 sadami vymennych dielov - nie len chrbat, ale ja bocne diely, co je podla mna super, takze sa da upravit pre dlhsie aj kratsie prsty...pri drzani obojruc vypustam zasobnik lavym palcom, pri jednorucnom pravym ukazovakom - obe bez zmeny uchopu, som pravak...

ad. upravy zbrane - P30 je sluzobna zbran a na to bola aj vytvorena so vsetkymi jej prvkami - nikdy to nebude zbran urcena na sutaze - takze ja osobne nechapem, naco si niekto kupi takto urcenu zbran a potom chce vyladovat nevyladitelne - naviac, ak z primarne vytvorenej bezpecnej zbrane tym idete robit zbran citlivu na kazde kychnutie - kto chce sutazit, tomu doporucujem od zaciatku pozerat po sportovom speciale a nie potom plakat, aka je ta sluzobna zbran neprivetiva...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Aj vam ostatnym sa tak rychlo osuchala farba z cielnika na P30ke? Osobne ma prekvapilo, ze to je len tak lahko farbou pretrete (vyzera ze rovnako je povrchovo upraveny aj extraktor a muska, ale na tych opotrebenie este nebadat) Dalo by sa to niecim takymto poriesit ked sa to zacne prilis lesknut? http://www.afg.sk/oleje-a-cistenie-na-z ... crin-18ml/ Alebo zas len farbou pretriet?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Triarius napísal:ad. upravy zbrane
... P30 je sluzobna zbran
... nikdy to nebude zbran urcena na sutaze
... naco si niekto kupi takto urcenu zbran a potom chce vyladovat nevyladitelne
... doporucujem od zaciatku pozerat po sportovom speciale a nie potom plakat
Napr. o IPSC divízii Production si už počul?
Ja nehovorím, že služobák má byť postavený ako športová zbraň.
Ale sú služobné zbrane, u ktorých je rozsah/dostupnosť príslušenstva a možnosti úprav oveľa širšie než u HK. A svojim majiteľom dobre slúžia v službe, civile a tiež aj na šport (nie vrcholový).
Je to skrátka jedna z nevýhod HK. Niekomu vadí, inému vôbec, ale netvárme sa, že neexistuje.

Inak 'vyladiť' a urobiť 'zbran citlivu na kazde kychnutie' nie je to isté...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, nehovoríš zle, ale stále si tuším nepochopil, že oni tam v Oberndorfe sú HK a ty si len obyčajný civil.
:lol:
Áno, mohli by prejavovať viac náklonnosti svojim zákazníkom z civilného sektora, ale oni nemusia, oni sú HK!
Áno, mohli by vypľuť na trh celú hŕbu doplnkov a serepetičiek, ale oni nemusia, oni sú HK!
Áno, mohli by nastaviť priaznivejšiu cenovú politiku a určite by neprerobili, ale oni nemusia, oni sú HK!
Áno, mohli by lákať nových zákazníkov lepším zákazníckym servisom (aj v EU), ale oni nemusia, oni sú...
:wink:
Netvárme sa, že imidž je nanič. A netvárme sa, že HK to všetko nerobí naschvál.
8)

Skôr než vzniknú nedorozumenia, termín "HK pozitívny" som sem kedysi priniesol asi ja. Nedám dopustiť ani na moje staré dobré USP ani na P30. Sympatické sú mi aj iné výrobky z Oberndorfu. Takže nechcem tu rozdúchať flame a ani nikomu tvrdiť, že kupovať si HK je blbosť. Naopak, vrelo to odporúčam. Ale potom treba byť pripravený, že prístup k zákazníkom jak u Jara Kuracinu to nebude ani náhodou.
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa omega51 »

A v tomto sa mi páči napr. Glock. Kúpiš všetko čo chceš, s polovicou vecí nemusíš ísť k puskarovi, preložíš si doma. A to nehovoriac od puzdrach, doplnkoch, baterkach,...
A oni tiež nemusia, ale oni sú GLOCK!
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

yarco napísal:
Triarius napísal:ad. upravy zbrane
... P30 je sluzobna zbran
... nikdy to nebude zbran urcena na sutaze
... naco si niekto kupi takto urcenu zbran a potom chce vyladovat nevyladitelne
... doporucujem od zaciatku pozerat po sportovom speciale a nie potom plakat
Napr. o IPSC divízii Production si už počul?
Ja nehovorím, že služobák má byť postavený ako športová zbraň.
Ale sú služobné zbrane, u ktorých je rozsah/dostupnosť príslušenstva a možnosti úprav oveľa širšie než u HK. A svojim majiteľom dobre slúžia v službe, civile a tiež aj na šport (nie vrcholový).
Je to skrátka jedna z nevýhod HK. Niekomu vadí, inému vôbec, ale netvárme sa, že neexistuje.

Inak 'vyladiť' a urobiť 'zbran citlivu na kazde kychnutie' nie je to isté...
Jaro, dobre vies ze z hentakym kopytom nikdo na Sk,Cz, Hu, Pl, At atd sutaze nerobi...toboz nie v production...production je divizia chudobnych. Bez urazky.
Sportovemu pistolovemu svetu vladne Cz a jej klony, 1911 a jeho derivaty, glok, gp obcas sig
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jasné, veď ja nehovorím, že HK je na súťažiach často k videniu. Asi ani dve ruky by som nepotreboval na zrátanie všetkých, ktoré som doteraz u niekoho videl.
Ale ten princíp sa týka skôr výkonnostného športového sveta.

Ak niekto hľadá/kupuje univerzálnu zbraň na CCW/duty/relax a zvažuje aj občasný tréning niekde na súťaži, od začiatku ho odkazovať na športové špeciály je imho trocha mimo.
Obaja vieme, že užiť si IPSC či inú súťaž sa dá s čímkoľvek, či už je to CZ50-ka (ak by bola povolená), P30-ka alebo G34. Záleží len na strelcovi a jeho prioritách.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ale ano, vsetko jasne :)
HK su fajne buchacky... :wink:
elegant_heisenberg

Príspevok od používateľa elegant_heisenberg »

Caute, podarilo sa mi to vyladit na DA 3,6kg a SA 1,7kg
este nejako dlzku toho chodu a bude to dokonale...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Čo a ako si to urobil?
elegant_heisenberg

Príspevok od používateľa elegant_heisenberg »

Do tej novej VP9 som nasiel 19 ranovy zasobnik, a moja otazka je ci nahodou nepasuje do p30?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

P30 a VP9 by mali mat identicke zasobniky, original 15 ranovy sa predava rovnaky pre vsetky P30 (L,S) a VP9. Ale kedze asi nejde o original, radsej sa spytat predajcu?

Mne sa inak paci tento extension na 30 ran, ale ani som nezachytil, kedy sa stihol vypredat.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Tak som sa dnes stal majitelom tejto prijemnej zbrane. Kupil som jazdenu. Nevydrzal som a spravil som si cas na strelnicu. Vypustil som 150 ran a vsetko uplne ok. DA trochu tvrdsie, ale presnost obstojna, na SA uz uplne super. Ano, spust je trochu dlhsia, ale to som vedel uz vopred. Mne to nevadi. Lepsie som s tym strielal ako s G19. Uchop so strednym chrbatom perfektny. Seriove mieridla super.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"