HK P30 - prakticke skusenosti

friendly_gates

HK P30 - prakticke skusenosti

Príspevok od používateľa friendly_gates »

Máte niekto túto zbraň? Sedí mi v ruke a uvažujem o jej kúpe. Chcel by som ale počuť názory vlastníkov tejto zbrane. Hlavne spoľahlivosť pri streľbe s prebíjanými nábojmi. Ako vyhovuje pre skryté nosenie a pod.?
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa cmy »

Juti:

no P30 zatial bez akehokolvek problemu, vystrielanych cca 3000 nabojov
cca 200 prebijanych, 200 subsonicov a 300 starych a neznameho povodu, jeden znamy sa potreboval zbavit starych zasob. Tak sme boli v TT vsetko vystrielat, ani ja ani on (glock 17) ziaden problem. zvysok boli federaly, CCI, a S&B. ani najmensi naznak problemu, a tiez som si vsimol ze vacsina nabojnic lieta von na rovnake miesto...

Inak ten prstenec sa vola Stepped Chamber a sluzi na lepsie utesnenie plynov pri vystrele. je pravda ze zanechava trosku odtlacok na nabojnici,
ale oficialne vyjadrenie HK je ze tak to ma byt. nestazujem si . problemy to nerobi.

k noseniu, tazko mi je hodnotit, pretoze zatial je na trhu jedno jedine puzdro na p30tku vyrobca Falco, a moc mi nesadne... resp. zda sa mi priliz vysoko a mam dojem ze mi zbran v puzdre odstava... a urcite to nieje len pocit lebo som kupil puzdro od dasty na 1911tku a aj ked je ovela tazsia nosi sa mi lepsie a mam taky pocit vacsej istoty (istotu myslim teraz v tom ze ju nestratim, nie v kalibri Smile Smile )
kazdu chvilu ma byt v predaji fobus na p30tku a s tymi mam len tie najlepsie skusenosti, a hned ho aj kupim ked bude k mani...
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa cmy »

vyborna vec pri P30tke je este mozna vymena pazbiciek, a priamo v kufriku mas tri velkosti S,M,L pricom M je priamo na zbrani a ostatne mozes vymenit, a daju sa lubovolne kombinovat...
friendly_gates

Príspevok od používateľa friendly_gates »

cmy
dakujem za fundovanu a vecnu odpoved
inspiring_rhodes

Príspevok od používateľa inspiring_rhodes »

Aj ja mam tuto zbran a zatial ju mozem len a len chvalit. Co sa tyka fobus puzdra na nu neviem popravde odkial cmy ma info ze ma byt kazdu chvilu ale pisal som priamo izraelskemu vyrobcovy a bohuzial dosla odpoved ze puzdro nemaju a ani mat nebudu tj nezacnu vyrabat (neexistovalo ani na model P2000), neviem asi maju stale proti nemcom nejake vyhrady. Tiez som rozmyslal nad SiG ale som spokojny.
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Co by ste odporucili skor? HK P30 alebo SIG SAUER SPC2022? Skutocne je to len o tom, ktora sa lepsie drzi? Co sa tyka kvality, obe by mali byt spicka.
friendly_gates

Príspevok od používateľa friendly_gates »

Duri1
Áno, skutočne je to len o pocite z držania zbrane, pocite pri streľbe a či dočiahneš pohodlne na všetky "páčky" bez prehmatavanie zbrane. HK má polygonálny vývrt, takže teoreticky (aj prakticky) sa ľahšie čistí hlaveň. SIGi podľa mňa, čo som skúšal strieľať, majú dosť veľký zdvih pri výstrele. Určite sa to dá natrénovať, ale mne to nevyhovuje. A tiež majú široké pažby čo nemusí každému vyhovovať. Čo sa týka kvality, sú obe zbrane na vysokej úrovni, teda ktorá ti padne, tú zober a keď sa budeš o ňu starať, určite poslúži.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Djuri, kludne by som odporučil aj HK USP Compact. A tiež nový Sig P250. Pri týchto dvoch výrobcoch je to asi vždy dobrá investícia. Ide len o to, povedať si, čo všetko na tom kvéri chceš a potom vbehnúť do obchodu a pekne poobchytkávať.
Prajem šťastnú ruku!
:wink:
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Jack, djuri som ja, duri1 je dakto iny :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Sorráč páni, tesne vedľa. :oops:
duri1
občasný prispievateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa duri1 »

Vdaka za odpovede... z USP compact strielam dost casto... je to skvela zbran, no trosku zle sa mi drzi, preto poskulujem po P30, lebo tam sa da uchyt relativne nastavovat aspon co do sirky a hrubky. Hladam fakt kvalitnu a bezpecnu zbran na bezne nosenie s nabojom v komore. V tom sa mi paci USP, ze sa da jednoducho vybit.
friendly_gates

Príspevok od používateľa friendly_gates »

duri1
aj P30 sa dá jednoducho spustiť kohútik. Na ľavo vzadu vedľa kohútika je páčka, ktorú keď potlačíš vypustiš kohútik a náboj môže ostať v komore. Prvý výstrel je potom v DA. Je to verzia P30 V3
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jak hovorí Juti, bezpečné vypúšťanie kohúta máš aj na niektorých variantoch P30, P2000 a P2000SK. Príde mi to ako celkom fajn vec, skutočný príspevok k čo najväčšej bezpečnosti. Sám to využívam (na USP je to riešené cez páčku manuálnej poistky). Mínusom je tuhší chod spúšte (v režime DA) a risk, že prvú ranu strhneš.
Používateľov profilový obrázok
cmy
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa cmy »

vasia napísal:Aj ja mam tuto zbran a zatial ju mozem len a len chvalit. Co sa tyka fobus puzdra na nu neviem popravde odkial cmy ma info ze ma byt kazdu chvilu ale pisal som priamo izraelskemu vyrobcovy a bohuzial dosla odpoved ze puzdro nemaju a ani mat nebudu tj nezacnu vyrabat (neexistovalo ani na model P2000), neviem asi maju stale proti nemcom nejake vyhrady. Tiez som rozmyslal nad SiG ale som spokojny.
Fobus na P30tku urcite bude, dokonca mi prislubili aj pre lavaka.
btw. neviem odkial mas ze na p2000ku sa nevyraba. :-)
tu sa dokonca da objednat
http://www.opticsforyou.com/large-pic-12354-1.html

a tu je novsi model
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa add »

cmy napísal: a tu je novsi model
Hmm ... neviem coho je to novsi model, ale Fobus to rozhodne nie je :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"