HK P30 alebo HK P30L ???

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Niektori z majitelov Walthrov a HK by zase nemuseli chapat, ako je mozne mat na zbrani nieco tak neprakticke a nepohodlne ako bocne vypustanie zasobnika..... :twisted: .....nebodaj este vylepsene roznymi packami, nabublanymi zvacseniami a pod. nezmyslami..... :twisted:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Max11 »

lovec to krasne vystihol :lol: Ja som napriklad na sportovu strelbu pouzival prevazne znacku Walther (kat. D). Hoci som pouzival predtym aj ine modely a znacky (napr. Beretta M92F). Akonahle som som presiel na Walther velmi rychlo som si oblubil ich vypustanie zasobnika. Preto je to jedna z veci, ktora tiez nieco zavazi na vybere zbrane na ochranu.
A som rad ze HK taketo nieco ma pretoze po nej poskulujem uz dlhsiu dobu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale ja nemám problém s páčkou vypúšťania zásobníka na lučíku ako takou.
Ja mám problém s konkrétnym prevedením tejto páčky na P30-ke, o tom som aj písal. Napr. na Jackovom (?) USP-čku je tá páčka robená inak a nemal som s ňou problém.

Aby som bol konkrétnejší - na P30-ke sa spolu s hmatníkmi tej páčky hýbe aj celá taká platnička POD lučíkom. Čo konkrétne v mojom prípade znamenalo, že buď zachovám pevný úchop (t.j. prostredník na pažbe natlačený pod lučíkom) a logicky mi tá páčka nejde dobre stlačiť, alebo pred jej stlačením posuniem prostredník a tým povolím úchop.


Takže netreba tu začínať plamennú debatu HK/Walther vs. zvyšok sveta... :twisted:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Vaquero: to s plastovým rámom som nevedel, ja si to zas takto podrobne všetko nepamätám, ja si len niečo odminula ohľadne HK pamätám, že sa ti zle strieľalo.

Yarco: ale on už podrobil tú zbraň výberu, papierovému/srdcovému. A zbraň držal na predajni. Všetko čo sa tu snažím povedať, že tá "nutnosť" si zbraň vyskúšať na strelnici nie je až taká dôležitá, pretože podľa môjho názoru nebude vnímať rozdiel, nebude mať ešte vypestovanú tú svalovú pamäť na nejakú konkrétnu s ktorou by porovnával a všetko mu to príde viac menej rovnaké.

Inak k tomu ako si zvažoval P30 ako svoju prvú. Veď ty si už dávno predtým mal CZ50, tipujem že ešte predtým než vôbec P30 vyšla na trh. Viem že si s ňou nekropil ako teraz, ale určite si aspoň niečo vedel a od toho si sa odrážal pri kúpe ďalšej zbrane a zvolil Glock 26.

Predpokladám, že celý zmysel páčky je v tom, že je menšia šanca že človek s ňou nechcene zatlačí pri nosení a stratí zásobník (v niektorých nylónových púzdrach sa to stáva pri tlačidlách). Z hľadiska pohodlia je to určite horšie a pomalšie ako tlačidlo.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoid:
Nešlo o prvú zbraň, ale o "prvý výber".
CZ-tu som si nevyberal, tú som zdedil...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: ok, ale v podstate to nič nemení na tomto:
Zoidberg37 napísal:Veď ty si už dávno predtým mal CZ50, tipujem že ešte predtým než vôbec P30 vyšla na trh. Viem že si s ňou nekropil ako teraz, ale určite si aspoň niečo vedel a od toho si sa odrážal pri kúpe ďalšej zbrane a zvolil Glock 26.
Jednoducho nebol si prvostrelec, napríklad určite si už vedel ako nezmyselne je riešená poistka na CZ50 a zbraň s takýmto typom opačnej poistky (napr. Beretta) by si si už nekúpil, resp, že poistku nechceš vôbec.
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

Vaquero mne sa zase nepaci to ze sliepka zabudla ze aj ona bola kuratom preto som sem napisal aby som zistil naztory skusenych ludi a poradili mi a nikto uceny z neba nespadol ale podla tvojich reci asi ty ano :wink: a nikde som tu nenapisal ze skoncim na 100% pri tejto zbrani a ani ju nemam uz kupenu takze asi tak :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoid:
Áno, niečo som vedel, resp. som si myslel, že viem. To platí vždy.
Nič to ale nemení na fakte, že pred kúpou prvej, druhej aj desiatej zbrane kupcovi rozhodne odporúčam si zbraň vyskúšať.


Warrior21:
Skôr mám pocit, že sliepka si dobre pamätá vlastné kuracie časy a snaží sa ich teraz uľahčiť iným kuratám.
V šiestich príspevkoch sa ti snažil predostrieť tebou očakávané "názory skúsených ľudí" a poradiť s tvojou dilemou.
Ber alebo nechaj tak, je to zadarmo a je to na tebe.

Nech sa ti podarí vybrať si zbraň, s ktorou budeš dlho spokojný.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Warrior21 napísal:Vaquero mne sa zase nepaci to ze sliepka zabudla ze aj ona bola kuratom preto som sem napisal aby som zistil naztory skusenych ludi a poradili mi a nikto uceny z neba nespadol ale podla tvojich reci asi ty ano :wink:
UUUF ako si prisiel k tomuto zaveru :shock: ?

Niekedy mam z reakcii na tomto fore pocit, ze je lepsie nechat zelenacov aby sa poucili z vlastnych chyb. Naco plytvat snahou tam, kde clovek bude za to este nakoniec zdrbany :roll: .

A mozno Ti krivdim a mas len vrodeny problem porozumiet pisanemu textu.
inspiring_yonath

Príspevok od používateľa inspiring_yonath »

No mozno to vyznelo troska inak ako som to myslel a nechcel som ho tym urcite urazit a to ze treba zbrane vyskusat s tym uplne suhlasim, len styl akym mi to napisal stym ze sa mu to nepaci atd mi prislo ako to ze sa domna navaza koli tomu ze som ,,zelenac" a nie kazdy ma moznost a cas si vyskusat kopu zbrani no tym nechcem povedat ze som este s nicoho nesrielal :) a ako som uz napisal zbran chcem na nosenie nie na sportovu strelbu preto s tou zbranou neplanujem na 30m trafit komara do laveho oka :) a ako som spomynal ta zbran sa mi drzi velmi dobre a hadam po nejakom treningu s nou dosiahnem uspokojive vysledky a podotykam ze je to nazor podla mojho logickeho rozmyslania nie skusenosti aby zase nebolo ze som zelenac a vytahujem sa tu :evil:
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

No nic. Kazdy ma pravo byt obcas mimo. Ty si si to vybral to u kritikou cloveka, co tu na nikoho nerobi ramena a tebe sa snazil pomoct. Sme len ludia :? .
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"