Kúpa HK P30L

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

takže nosná otázka: kúpiť HK P30L ? :)
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

odpoved: ANO :D
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa dano »

revino:
vlastne som chcel len poukázať na to, že podľa môjho názoru by sa mali porovnávať zbrane rovnakého určenia a podobnej cenovej kategórie inak asi výsledok bude skreslený.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

peterson:
dobrá otázka !

bol som viac menej rozhodnutý, ale diskusia bola zaujímavá. Pár vecí som sa dozvedel. Ako som písal, v zbraniach nie som žiadny profík a ani sa nan nehrám. Dám na ľudí čo už majú odstrieľané.

Vo finále ... ešte si zastrielam z Xcalibru, klasickej kačenky aj z HK.
Ak máte ešte postrehy kľudne píšte, naďalej sledujem a beriem seriozne každy nazor.
Thx folks
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Snoopee napísal:ale ja ju na nosenie nechcem, aj ked mám A/E/F.
Snoopee napísal:Táto zbraň bude určená na 80% strelnicu a 20% na nosenie.
Toto by bolo dobré si ujasniť aj s tým, ako má byť počas tých 20% nosená (prostredie vonku/vnútri, spôsob obliekania, predpokladaný typ puzdra OWB/IWB/AIWB, ...).

Lebo obe tieto zbrane môžu byť za určitých okolnosti trocha komplikovane nositeľné. A Excalibur tuším nemá ani pádovú poistku, ak si dobre spomínam.

Navyše ak len začínaš so streľbou, nešiel by som zbytočne do športového modelu, obzvlášť ak zvažuješ aj nosenie tej zbrane. V začiatkoch schopnosti strelca zavážia oveľa viac než schopnosti zbrane.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 7 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

Čo znamena tých 20%? V preklade : sem-tam-možno? Tak som rozmýšľalaj ja, kúpilK100 a z nosenia po pár pokusoch nebolo nič. Obe sú to veľké pištole.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Miro, čo je to "veľká pištol"? Prosím ťa, skús to nabudúce naformulovať trocha inak, lebo toto je fakt zavádzajúce a nováčika to môže riadne zmiasť a ovyplyvniť pri rozhodovaní.
:wink:
Pre mňa služobný full-size nie je vôbec veľká zbraň. Pre mňa a milióny ďalších strelcov, je to normálna zbraň, ktorá sa dá bežne nosiť aj skryto. Samozrejme, závisí od telesných proporcií a štýlu oblečenia.
:idea:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Amen. Niekto bezproblemov schova HK mark23 a niekto neschova ani CZ45.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

A aby to nebolo jednoduché, definícia "veľkej pištole na nosenie" sa aj u jednotlivých strelcov s časom mení.

Niektorí po nejakej dobe a skúsenosti kvôli x dôvodom prechádzajú na nosenie menších zbraní, iní kvôli y dôvodom zase ku zbraniam väčším.
A teraz aby sa v tom jeden vyznal ... :twisted: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

toto sa mi páči. Vecná debata.

Na denno-denné nosenie si kúpim zbraň neskoršie. Túto zbraň chcem nosiť len výnimočne, používaná bude len na miestach na to určených zákonom 8) .
Veľkosť zbraní som si vyskúšal, nezdajú sa mi veľké (mám 195cm, 90 kg). Skryté nosenie pod bundou nie je problém, kým bude čas krátkych rukávov bude doma niečo menšie. Zas som sa vŕtal na zahraničných weboch, zisťoval skúsenosti a poruchy. Cez weekend si idem zastrielať z P30L, v utorok z X-calibru. Ak ma HK nijako nepríjemne neprekvapí, rozšírim rady HK pozitívnych.

Užitočné rady, ďakujem páni.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

do kelu, teraz sa mi dostala do ruk Beretta Px4 Storm a som tam kde som bol. Nemyslel som si že vybrať zbraň bude taký problém :cry:
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

to je jasne, musim strielat. Túto beretu asi nema vela ludi, idem skusiť napisať do fora bereťákom. Kúpa zbrane mi neponáhla, dobre si to rozmyslím. Každopádne HK zostáva najhorúcejším kandidátom. Neviete v ktorej strelnici v okolí BA ju majú na požičanie ? Chcem si ju ešte otestovať. (HK)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

myslim ze nikde, ale v okoli BA poznam aspon 3 majitelov P30 / P30L ktori aspon obcas zajdu budto do CC alebo do TaT
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"