HK P30 V3

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

No takto, už som to tuším niekde písal HK je v rukách inej investičnej skupiny (podľa indície z IWA) a výrazne mení cenovú politiku a dúfam že aj orientáciu zo sprosto obchodnej spoločnosti na solídnu zbrojovku. Dôkazom je pultovka HK45 za dákých 7 kíl. Rovnako MSRP na tú novú VP9 je s tritiovkami a 3 zásobníkmi $620.
S mladým pánom Fraňom sme pozerali katalóg a objednávali zásobníky na P 2000 a HK45 práve v takýchto cenových hladinách. Takže by malo stačiť počkať kým sa saturuje trh.
Pokiaľ ide o servis ten je rovnaký aj pre armádu (teda tú našu) podľa chalaňa z 5. pl. Takže žiadny zázrak. Očakával by som (rád by som) aby cenový posun mal za následok aj jednoduchšie predzásobenie predajcov ND. Uvidíme.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

mrzo napísal:viem z recencii na nete, ze kope o dost menej ako Glock
Za seba osobne toto nemôžem potvrdiť, porovnával som P30 s G19 Gen3.
Trocha iné do ruky, trocha iný pocit z výstrelu a zdvihu, ale nejaký "o dosť" rozdiel v spätnom ráze som nezaznamenal. Náboje boli rovnaké, samozrejme.
mrzo napísal:A k tomu kopaniu - to USP ma ozaj neprijemne prekvapilo, tiez to bolo "iba" 9mm a neviem ci by som si na to niekedy zvykol. Ale tak uz bolo povedane, ze u P30 by to nemal byt problem.
To čo teraz napíšem neber prosím osobne, len ako konštatovanie.
Ak dobre chápem, momentálne máš so streľbou skúsenosti malé až žiadne. Čiže nevieš presne ako na to ani čo presne hľadáš a čo ti vyhovuje. Nevieš, lebo to ty ani tvoje telo nemáte odkiaľ vedieť, to je normálne. Preto v tejto fáze odporúčam brať vlastné pocity z úchopu, spätného rázu či ovládania zbrane s dostatočným odstupom, behom krátkeho času môže byť zrazu pocitovo všetko inak.
9 Luger je pre priemerného muža obvykle bez problémov zvládnuteľný z akejkoľvek zbrane služobnej veľkosti, prípadné problémy súvisia skôr s individuálnymi predispozíciami dotyčného.

Otázkou je aj to či pri rôznych zbraniach porovnávaš jablká s jablkami, lebo nie je 9Luger ako 9Luger. Medzi takým 10 gramovým subsonikom a bežným 7,5 gramom (napr. MFS či SB) je pocitovo výrazný rozdiel. Ak si na toto človek nedá pozor, môže mu to značne skresliť celé porovnávanie.

Kľudne choď do P30-ky keď si sa zamiloval :wink: , je to príjemná a dobrá zbraň, jej hlavné nevýhody súvisia skôr vecami okolo než so samotnou zbraňou. Len aby si sa nerozhodoval na základe zaujatých či skreslených informácií, ktorých je plný web.
HK komunita vie byť minimálne tak nekritická a zaslepená ako tá Glockácka :twisted:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2 agger - myslis, ze je realna sanca ze by sa aj ta P30 dostala na rovnaku cenovy uroven ako VP9? Len pre zaujimavost, cakat sa mi asi aj tak nebude chciet, kym sa na SK prejavia akekolvek cenove zmeny to trva… A co sa tyka nasej armady - pochybujem, ze toho ma od HK nejako specialne vela, mozno nejake specialne jednotky? Myslim, ze keby malo HK poriadny kontrakt s ASR, tak by im asi inak lietali okolo zadku :-)

2 yarco - neviem, je to mozne, mozno aj ked sa ten Glock niekomu dobre drzi, ma aj z toho strielania iny pocit. Ja som z Glocku strielal hodne davno, este ked som studoval, tak si sam nedovolim porovnavat, tak som sa len na recenzie odvolal. Ale odkedy som si zacal robit ZP tak som aj Glock mal znovu v rukach a proste sa mi dobre nedrzi, nie - drzim sa mi uplne na hovno, takto :-) - tak som z neho ani neskusal strielat.

A to, ze som bazant co sa tyka zbrani, okolo toho nemusis chodit ako okolo horucek kase :-D Som si toho vedomy. Neviem ale, ci sa zrovna pocit z uchopu nejako zasadne zmeni, aj ked zvyknut sa da na vsetko. Len ak som pochopil dobre vsetky stranky a videa kde sa radilo ako postupovat pri vybere zbrane, vyskusanie si ako "sadne do ruky" sa vsade povazovalo za jeden z nejdolezitejsich rozhodovacich faktorov. Tak by som ten pocit asi moc nezavrhoval. Ci sa ozaj mylim v tomto? Niekde tu na fore som cital aj nazor, kup co chces, nebude ti sediet, predas…

Co sa streliva tyka, strielal som len s tym, co som na danej strelnici vyfasoval, a to bolo vacsinou strelivo od ZVS (to bol aj pripad toho UPS). Ake, to som si zo zaciatku vobec nevsimal, lebo mi to vtedy nic nehovorilo. Ale myslim, ze to takmer urcite nebolo nikdy nad 8g/124grs

Do P30 som sa nezamiloval, ale nepopieram, ze sa mi paci aj vizualne (to aj Glock, nechapem, preco o nom vsade hovoria ako o strasne skaredej zbrani). Ani neviem ako som sa k nej ako k moznosti dostal. Povodne som chcel CZ P-07 Duty (neviem co mam s tymi sluzobnymi zbranami…) ale tu som nakoniec z roznych dovodov zavrhol.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Tak som sa nakoniec fakt nasral a dnes rano si zasiel po HK :-) Vecer odstrielanych prvych 200 nabojov, zatial spokojnost. P30ka uz aj vycistena (snad spravne) a ulozena…
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Inak ak by to tu zas preliezal aj nejaky Glock-ista, pri nakupe som dostal okrem nejakych reklamnych predmetov od HK zvysok nakupu zabaleny do igelitky Glock - ak by teda niekomu chybala ku stastiu prave igelitka od jeho milovanej firmy, velmi rad sa jej zbavim… :-D
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Len tak pre zaujimavost - predlzeny zasobnik pre P30 - http://www.hkparts.net/shop/pc/HK-P30-P ... Dvd_ee7OCQ
Prílohy
HK P30/P30L magazine extension
HK P30/P30L magazine extension
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Tak odo dnes, P30 vlastnim :-) je to moja prva zbran. Napriek tazkemu rozhodovaniu HK45 vs. P30, nakoniec P30 vyhrala. Jednoznacne pre skvely uchop, ziadny kver mi tak dobre nesadol do ruky. Hned som kupil 200ks fcelek FMJ a ked si pocasie prestane zo mna strielat, pojdem si zastrielat ja :-) potom uvidim ci si P30 vybrala aj mna ;-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Gratulujem k skvelemu vyberu :P Nech ti to dobre striela…
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

Caute,

vie mi niekto poradit, kde by sa dali vymenit mieridla na P30?
BWArms to vraj nerobi a v Hermese mi povedali, ze to by trvalo
pravdepodobne mesiac + nastrelenie
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Neporadim, len sa spytam, ake si kupil mieridla na P30ku, a kde?
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

poznac si povodne umiestnenie a urcite to zvladnes aj sam ja som mal mieridla na P30 L vonku minimalne 3 krat a nic nastrelovat nebolo treba. Staci kladivo a vyrazac idealne maksi material, zaver uchytit do zveraku medzi nejake kartony aby nedoslo k poskriabaniu a je to robota na 5 minut, nie sa dakomu doprosovat. Alebo kupit original pomocku na vymenu mieridiel.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ja proti nim nemam nic (okrem toho, ze sa mi z nich extremne rychlo zosuchala farba), mieri sa s nimi dobre, ale isto su aj lepsie :-) Osobne by som preferoval asi nejake svetlovodive, namiesto v noci svietiacich, pripadne kombinaciu tritia a svetlovodivych. Urcite ich nejdem menit zajtra, ale je dobre mat prehlad, co sa da u nas zohnat.
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

@mrzo - kupoval som Trijicon zelene.
chcel som nieco, co netreba v tme nasvietit.
kupovane mimo SR.

na P30 su standardne este ok, ale napriklad na P2000SK su biele a nesvietia vobec
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ano osuchala, po par mesiacoch ako keby popraskala a pouzivanim sa vacsina farby proste zotrela, alebo podlupovala. Pridal som aj foto, tie tmavsie casti su povodna farba. Bal som sa, ze aj ostane casti, ktore su rovnako osetrene sa zacnu lupat, ale tie drzia…

Viac ma ale nedavno prekvapili skrabance na zavere, hlavne ked neviem ako vznikli, kedze ta cast zbrane ja zakryta puzdrom pri noseni, ten som si myslel, ze je osetreny kvalitnejsie.

Ale fazu ochkania na tym ako pekne vyzera nova, mam za sebou, a som uz vo faze, ked ma tesi ako vyzera, ze je z nej ozaj aj pravidelne strielane :P
Prílohy
HK P30 - skrabance zaver
HK P30 - skrabance zaver
HK P30 - osuchane mieridla
HK P30 - osuchane mieridla
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

rado74 napísal:Alebo kupit original pomocku na vymenu mieridiel.
Tu treba dať pozor na to, že originál pomôcka bude najskôr dizajnovaná na originál mieridlá a pri alternatívnych môže ale nemusí fungovať. Pred kúpou by som určite trocha posurfoval po sieti, aby to neboli vyhodené peniaze.
Mne napr. Warreny určené na Glocka s originál Glock nástrojom nešli nahodiť, rozmerovo si nesedeli.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"