Trezor/Uschovna schranka

vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Na dlhe zbrane a trieda 0 sa da uz aj od nejakych 600 eur, napr. https://www.eurosafe.sk/trezory-na-zbra ... ics-IVETA/
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Co poviete na tento Sentry Safe:
https://www.youtube.com/watch?v=LLFUy0hzXQw
https://www.youtube.com/watch?v=6rVvfPBJWiI

Je to taka mala bezpecnostna schranka, otvara sa po zadani nastavitelneho PINu (4 tlacitka) + zalozny kluc. Dvierka sa po zadani kodu efektne otvoria :) . Vojdu sa tam 1-2 kratke zbrane. Rozmyslam nad niecim takym, kedze mi nejde ani tak o to kradez ako skor o zabraneniu tomu, ze by sa k tomu mohli dostat deti alebo niekto by sa chcel "pohrat".
Z hladiska nasich zakonov by som v tom asi nemohol drzat napaskovany zasobnik - aj ked teda podla mna toto je urcite lepsi "trezor" ako ten z baumaxu za 30 Euro, ktory sa da otvorit hned dvoma nedestruktivnymi sposobmi bez zadania PINnu :) (staci spravene pootocit tu rucku na otvaranie a buchnut po trezore rukou).
Teoreticky z USA by sa to dalo doviezt za 100-120 Euro.

Alebo je nieco porovnatelne z EU/SR, co nemusim objednavat az z USA? Hlavne to musi byt v cenovej hladine asi 100 Euro a musi to byt na PIN alebo odtlacok (kluce mozem kdekolvek zabudnut alebo by si ich mohli zobrat deti ak ich niekde doma najdu).
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Sympatickejsi je mi GunVault, princip odomykania rovnaky, az na to efektne otvaranie.
Daniel_sk
prispievateľ
Príspevky: 156
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Daniel_sk »

Pozeral som aj po GunVault, ale tie vychadzaju drahsie. A ten Sentry-Safe sa mi zda robustnejsi, tazsie vypacitelny - ale to je pri takych trezorch asi jedno :) .
Ten Sentry Safe sa da kupit z Amazon.com za 92.75 + 60 postovne :shock: a zlava 15%, cize 106 Euro bez DPH a cla (~20% naviac). Z ebay som nasiel novy zabaleny za 115 Euro vratane cla/dph. Hladam nejaky shop, kde by mali nejake normalnejsie postovne.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Mate niekto skusenost s tymito "trezormi"? Pripadne aspon nazor niekoho skuseneho… Chcem nieco v tejto velkosti, do 300€, s elektronickym zamkom. Povodne som chcel len malicky sejf na zbran a naboje zvlast v nejakej bednicke, ale tie cenove rozdiely medzi malym a vacsim, kde sa zmestia aj tie naboje, nie su az tak priepastne.

Safetronic ZSL 65 ME
Yale Safe Premium Professional

Povodne som mal vybrany uz ten Safetronic, ma aspon nejaky certifikat (viem, smiesny S1), schvaleny aj v cechach na zbrane (min 15RU) ale od zaciatku sa mi tam nepacil ten ciselnik, tusim, ze moc nevydrzi, a hlavne asi nebude dobre nahmatatelny … Inak fajn za tu cenu, 4 bodove uzamykanie, separatne uzamykatelna schranka, velkost… Predavaju ho v podstate ako jednoplastovy nabytkovy trezor, aj ked S1 asi skor hovori o tom, ze to je len taka lepsia ocelova skrinka (ako inak za tu cenu), ale asi by som si ho pred policajtami aj tak neobhajil ako "trezor" co?

Ten Yale ma ovela lepsi ciselnik, vyzera lepsie, hrubsie ocelove plechy, ale je asi uplne bez certifikatu, takze bohvie co to je v skutocnosti je. Cena cca rovnaka, je mensi ako Safetronic.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

číselník nečíselník- stále kupuješ šmejd- ohňovzdornú skriňu. 280eur za takú skrinku mi príde veľa.
Za tie peniaze už kúpiš niekde v inzercií seriozne ťažkú a pevnú skriňu /sejf , ktorý má lepšiu pasívnu odolnosť- zámok. Obidve tvoje možnosti skúsený zámočník otvára šrobovákom- bol som toho svedkom

Ak máš v byte trochu miesta na umiestnenie sejfu veľkosti malej chladničky- tak radšej investuj peniaze tam.
Ak ti ide len o zabezpečenie zbrane pred deťmi- stačí ti malá skrinka z Hornbachu za 30e.
(ale to sa už opakujem asi tisíci krát)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Dalsiu skrinu momentalne ozaj nemam kde dat… Tie co som dal je max rozmer co viem momentalne umiestnit, do uz existujucej skrine.

Co sa tyka otvorenia srobovakom, ozaj nie som expert, ale dost o tom pochybujem. Ako som pisal minimalne ten Safetronic ma certifikaciu na aspon 15RU (predava sa v CZ ako trezor schvaleny na ulozenie zbrani), takze presiel nejakou akreditovanou skusobnou a tam sa a s nim asi nehrali iba so srobovakom… Ale tak su vselijaki sikovni ludia, mozno by to niekto zvladol, neviem. Ten Yale som dnes videl osobne a vyzeral tiez velmi pevne, narozdiel prave od tych sejfikov do 100€, ktore v tom obchode mali tiez, tie by som asi "premohol" aj ja.

Ale radu beriem, poobzeram sa aj po niecom pouzitom, aj ked zastavam nazor, ze s pouzitymi vecami su len problemy a aj ked co som zatial rychlo prebehol online bazare, nic rozumne som nevidel.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

stranka 21/21
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa gereta »

Dnes som po nieco musel skocit do Lidla a mali tam take pekne pekne ledkove svietidla s pohybovym snimacom (rozne druhy - ja som bral tie obdlznikove so snimacom v strede) za nejakych 6-7 eur. Idealne do trezorov a skrin na zbrane. Otvorite dvere a uz sa svieti... Napajanie 4xAAA bateria (v cene). Po 30 sekundach vypinaju. Maximalna spokojnost.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

gereta ja ho mam na hajzli, lebo ma zaujala cena 5E vratane 8ks AAA baterii :lol:
Do trezoru mam dotiahnute 12V a tam to mam poriesene ako v chladnicke 8)
Vlado64
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa Vlado64 »

Mate niekto skusenosti s polskymi trezormi znacky bayer system? cena sa pohybuje do 40eur, zaruka je len 1rok...poradte vdaka.
Prílohy
trezor.jpg
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pokial myslis tuto plechovu skrinku, tak sa daju kupit i u nas za podobne peniaze ako pises.
Pokial mas doma deti, ktore este nevedia pouzivat google, tak si to kup pre pocit, ale pokial je odpoved ano, tak sa tomu vyhni, je to lahko otvoritelne a prekonatelne.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ak majú aj verziu na kľúč, tak to kľudne vezmi, ak ti to postačuje. Tieto elektronické však už vie otvoriť aj malé dieťa s kladivkom z detskej sady Malý majster. 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."