Bezpečnostný zámok na zbrane

ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Bezpečnostný zámok na zbrane

Príspevok od používateľa ipa »

Dnes som narazil na bezpečnostný zámok na zbrane, možno to niekoho z vás zaujme:
http://topdesat.sk/technologicka-novink ... u-na-zbran
Video obsiahnuté v článku je v angličtine.

P.S.: Dúfam, že som príspevok zaradil do správnej kategórie, taktiež som hľadal, či sa to tu niekde už nerozoebralo a verím, že to je téma vhodná na toto fórum.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Na slovensku je to na "dve veci"....
Ináč video pre našu legislatívu navádzajúce na porušenie zákona...
A textová časť je tiež "o ničom".... citujem"V skutočnosti, ako píše Trace, batoľatá, ktoré sa dostali ku strelnej zbrani, strieľali priemerne na jednu osobu za týždeň počas roka 2015...." to je čo za štatistika...?
Je to čisto marketingová hlúposť...

Ale to je iba môj názor....
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Cena urcite obrovska. Zbran ma byt riadne uzamknuta v skrinke, v trezore a podobne a ak nie je, existuje ucinny zamok na spust, ktory je bud na kľúč alebo na ciselny kod a stoji 10 eur
ipa
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 8 years

Príspevok od používateľa ipa »

Cena bola na konci videa: 199 USD.
Súhlasím s tým, že jednoduchý mechanický zámok za 10 EUR je rovnako účinný, ale páči sa mi možnosť byť informovaný prostredníctvom smartfónu o tom, že so zbraňou niekto manipuluje (aj keď ju mám riadne zabezpečenú). Na druhej strane, vôbec sa mi nepozdáva možnosť odomknutia na diaľku cez smartfón, vždy existuje možnosť, ako by sa to dalo obísť a odomknúť aj inak, bez podnetu samotného majiteľa zbrane.

@Mabo: Aké navádzanie na porušenie zákona si videl vo videu? Jasné, že každý z nás si zabezpečí zbraň tak, ako mu to zákon prikazuje, nenechá ju voľne položenú na stole alebo podobne. Zmysel môjho príspevku bol v tom, že som informoval o "technologickej novinke", ale rozhodne nie o navádzaní na porušovanie zákona.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Registered for: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

Navádzanie na porušenie zákona (našej legislatívy) vidím v tom voľnom uložení zbrane, čo je vo videu prezentované ako hlavný dôvod výhody tohto zámku. Ale to je iba môj pohľad na vec.
V žiadnom prípade som tebe nevyčítal príspevok. Viem, že si iba informoval o novinke. Ja som prezentoval svoj názor na túto novinku, nie na tvoj príspevok.

Pekný deň.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nejako som v článku nezachytil, akou cestou ten zámok komunikuje so smartfónom.
Keďže BT aj WiFi moduly/verzie sa dokupujú extra, tak to tipujem na GSM/UMTS/LTE. Čo hneď otvára otázku výdrže batérie a reálnej použiteľnosti tej hračky.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Co som videl jedno video, tak mi to z toho vychadzalo tak, ze zamok s modulom je pripojeny na internet cez wifi a v smartphone je aplikacia, ktora cez internet komunikuje so zamkom
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

No proste kúúl vtákovina, čo si budeme hovoriť :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."