Vodovaha (libela) na zbran

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Vodovaha (libela) na zbran

Príspevok od používateľa Adrian »

Pouzivate libely na svojich dlhych zbraniach?
Nasiel som par vyrobcov (BKL, Vortex, Hawke...) a niekolko roznych prevedeni. Od upnutia na listu pod montazami, na montaze, alebo na puskohlad. Ktora varianta sa Vam osvedcila najviac? Viem, ze je to prislusenstvo, ktore je diskutovane ci pomaha a ci je vôbec potrebne, ale nejako som si na tie vodovahy zvykol, tak sondujem, ci na trhu nemame nieco nove.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Diskusie či vôbec pomáha a podobne nechajme bokom a prípadne k štúdiu externej balistiky (to pre tých ktorí meditujú či a na čo je to dobré, kto chce presne strieľať 300+m vie že potrebuje). Všeobecne bublinka je vhodná pre ne-magnumové kalibre, kde spätný ráz nieje dramatický a neprichádza k povýsrelovej fragmentácii bublinky. Ono to nieje nič príjemné keď ti bublika fragmetuje pri výstrele na súťaži na viac malých a dať ju späť do jednej je celkom "funny", kto si pamätá staré ortuťové teplomery a ich "choroby" so striasaním mi dá za pravdu.
Pre magnum kalibre by som určite doporučil toto https://www.accuracy1stdg.com/store/ite ... prodID=530
Čo sa týka umiestnenia voľ pozíciu tebe vhodnú tak aby si pri prilícení ku pažbe (teda v streckej pozícii) nemusel túto pozíciu meniť keď budeš kontrolovať libelu. SPURH montáže ju majú integrovanú ale mne osobne to moc nesedí, keďže som pravák s pravým dominantným okom, libelu mám v ľavo, tak aby som pri oboch otvorených očiach, mal možnosť zaostriť na bublinku. Miesto montáže je len na tebe, dostať kúpiť také malé libely na kluce a podobne, skús si ju cvične prikladat na strelnici a pozoruj/hladaj správne umiestnenie.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Na ostatných puskach to mam dole vlavo pod montazou. Upevnene na weaver liste. Strielam pravym okom a vodovahu pozorujem lavym okom. Zatial mi to vyhovuje. Taketo riesenie aj preferujem. Urcite bude umiestnena na lavej strane.
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

nazdar ,
kde kupiť vodovahu na 34mm tubus ? vsade nachadzam len 1" alebo 30mm..
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 905
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa djuri »

Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Myslel som u nas.. nech to mam co najskor ... ale dakujem
Používateľov profilový obrázok
HADES
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa HADES »

Dakujem , kupil som nakoniec ten vortex .
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."