Informácie o púzdrach Fobus

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

dik blade za tie orazky, teraz sa mi paci este viac. mam ho v kosiku, takze za 2 tyzdne dam report ako to dopadlo, alebo ho zavesim do bazaru.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zaujimave puzdro, uz davnejsie som si ho e-obzeral v ponuke Fobusu.
Som zvedavy na tvoj pocit z jeho hrubky a na ten trocha netradicny sposob uchytenia. Ci to drzi stabilne a nie je nachylne na vytrhnutie zbrane z gati aj s puzdrom.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pridávam informáciu o púzdre HK2 pre HK USP.
Do tohto púzdra mi krásne sadla aj K100 Mk6. Stačilo len trochu viac dotiahnuť skrutku regulujúcu "stisk" lúčika fobusu
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

zdravim. mam opaskove puzdro Fobus (P) - padlo http://www.fobus.com/Holsters-Order/spr ... XD-/SP-11/. mechanicky ziaden problem, ale pri treningu sa mi stava, ze ak si nedam pozor na absolutne presny uchop, tak mi puzdro nic neodpusti, trochu uhne a uchop je tahu...suchy trening mam 4-6 krat za tyzden, sem tam nejaka sutaz a kurzy obrannej strelby.

otazka - ma zmysel si prikupit opaskove (Fobus resp. BP Holsters), alebo sa nevyhovarat a dalej trenovat? :?

dik za radu.

P.S. tak teraz neviem, ci som to nemal dat do sekcie "Trening"... :roll:
Naposledy upravil/-a calvin v 05 Jún 2015, 10:59, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Asi vec osobneho vkusu, ja nedoverujem tymto padlam nasuvackovym, pretoze som ich videl par vytasenych nastoknutych na pistoli. :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo sa týka toho vytasenia aj s puzdrom, dosť závisí od toho, či človek nosí pádlo medzi opaskom a nohavicami alebo vnútri v nohaviciach. A samozrejme od typu/kvality opasku a tiež miery jeho utiahnutia.

Mám nejaké Fobus pádla a tiež Bladetech. Keď ich porovnám, Bladetech mi vychádza lepšie. Má podľa mňa lepšie spravený ten úchyt na opasku (z pohľadu toho čo písal Abakan) a nekladie pri tasení tak výrazný odpor ako bežne Fobus.
calvin napísal:ak si nedam pozor na absolutne presny uchop, tak mi puzdro nic neodpusti
Trénuješ primárne na súťaž alebo skôr na spomínanú obrannú streľbu?
Predpokladám súťaž, lebo v tom druhom prípade asi nie je moc dôvod sa fixovať na 'absolútne presný úchop'.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

primarne obranna strelba, zo sutazi LOSka...ale technika je pre mna dolezita, snazim sa na nej pracovat. preto rozmyslam aj nad opaskovym puzdrom, vyrobcu si necham poradit. neuvazoval som nad ziadnym "sutaznym", skor nejaka OWB klasika s uhlom.

abakan: dobry argument, aj ked sa mi to zatial nestalo. mam nastavitelnu retenciu, zatial som problem s vytiahnutim puzdra nemal. len ma trochen rusi, ze pri padle je nejaka vola upevnenia (co je v zasade logicke).
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Naco mat take puzdro kde je uz len ta moznost?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak je pre teba dôležitá stabilita puzdra na opasku, hľadaj medzi puzdrami uchytenými v dvoch bodoch, je ich kopa.

Podľa toho, či kvôli práci resp. celkovému spôsobu fungovania potrebuješ nasadzovať a zhadzovať puzdro bez odopnutia opasku, si vyberaj úchyty buď uzavreté alebo otvorené (napr. polouzavreté C/J spony alebo ohybné úchyty zapínateľné na druky).
Keď som ešte nosieval na boku, používal som napr. Phantoma od BladeTechu. Bol som s ním spokojný - funkčný a lacný.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

yarco: typ spony a odopinanie som si neuvedomil, dik za postreh.

abakan: nechytam sa, co si mal na mysli...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

na margo putiek:
Prave pred mesiacom sme sa bavili s kamaratom o putkach na puzdrach. Je pohodlny typ, odopina puzdro z opasku cez putko s "cvokom". Vravel som mu, ze to nie je spolahlive, ze sa mu to moze v nevhodnu chvilu urvat.
https://www.youtube.com/watch?v=HJckTCa7Mo0 :lol:
Pred tyzdnom mi "vitazoslavne" referoval, ze sa mu to "konecne" urvalo po troch rokoch nosenia a pouzivania.
@calvin:
Mal som na mysli, len tolko, ze ten fobus trpi touto chorobou a z toho dovodu by som ho vobec ani nezaradil do repertoaru spolahlivych puzdier.
Ak Ti to moda umoznuje, vyberaj puzdro s prievlacnym putkom.
Používateľov profilový obrázok
calvin
prispievateľ
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa calvin »

vsjo jasno, dik. skusim zacat pri BP Holsters.
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

@ yarco
u toho blade techu neodstava rucka neprirodzene od tela ? resp. nie je problem s tym, ze su putka tak blizko pri sebe ?

@ calvin
Ak zacnes u Bohusových puzdier, tak u nich aj skoncis a ostanes u nich. Má ich na velmi dobrej urovni. Ja pouzivam nieco na sposob sharku. Piranha nedrzi uhol voci nohaviciam, pretoze ma len jedno putko.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

2Ferri719: "Piranha nedrzi uhol voci nohaviciam, pretoze ma len jedno putko" Ale drzi... To putko ma sirku 5cm alebo viac a je spojene s puzdrom pevne. Na kvalitnom, pevnom opasku sa nema ako pretocit, ak je spravny rozmer putka na dany rozmer opasku. Ak si ho upnes na o cm mensi opasok, ktory sa prehyba vlastnou vahou tak ano... nedrzi :)

2calvin: ak pojdes do tych BPHolsters, asi ozaj nespravis chybu - len sa nacakas, je to rucna vyroba a objednavok ma na mesiac, dva dopredu vacsinou v poslednej dobe. Fobus je puzdro, ktore si kupis ku zbrani, ked ti ho nanutia v obchode aby si mal docasne aspon v niecom nosit, lebo je snad na kazdu myslitelnu zbran a za smiesnu cenu. Mne osobne sa zdalo, ze prilis odstaval od tela, aj tie s nastavitelnym uhlom aj tie pevne, tak som si ich nanutit nenechal :)
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

Mrzo, mas pravdu, opasok som mal uzsi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."