Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Machead napísal:Na sponu to chce proste kov. Ani nie kvoli hmotnosti zbrane, to ta spona prezije, ale kvoli tomu, ze je namahana pri davani zbrane z opaska dole a opatovnom nasadzovani. Casom to praskne.
Možno by bolo dobré rozlišovať plastové a kydexové spony. Z kydexu som mal spony hrúbky 2mm, 2,5mm a 3,2mm, širky od 1,5cm do 2,5cm, dôkladne vyleštené hrany bez vrubov a všetky praskly. Teraz použivam spony ocelové, plastové od evokydex a ulticlip - všetko drží. Zatiaľ... :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

objednaval som puzdro od BP holster,spona bola plastova..po 2 tyzdnoch praskla,poslal mi opat plastovu,praskla..
dalsia poslana spona bola uz ocelova
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mate niekdo skusenost s ulticlip? Malo by to byt nieco taketo: https://www.youtube.com/watch?v=ohe4APxbUtU
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

slnko napísal:
Machead napísal:Na sponu to chce proste kov. Ani nie kvoli hmotnosti zbrane, to ta spona prezije, ale kvoli tomu, ze je namahana pri davani zbrane z opaska dole a opatovnom nasadzovani. Casom to praskne.
Možno by bolo dobré rozlišovať plastové a kydexové spony. Z kydexu som mal spony hrúbky 2mm, 2,5mm a 3,2mm, širky od 1,5cm do 2,5cm, dôkladne vyleštené hrany bez vrubov a všetky praskly. Teraz použivam spony ocelové, plastové od evokydex a ulticlip - všetko drží. Zatiaľ... :)

Tak dnes som zistil že jedna plastová mi zas praskla... :(

Dantes: ja mám.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

A ake su s tym skusenosti?
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Zmiešané.
Kúpil som len jeden kus. Počítal som s tým že puzdro nebude držať na mieste tak dobre ako puzdro s dvomi klipmi. Ale to ako rotovalo s jedným ulticlipom bolo pre mna prekvapivé a úplne neprijatelné. Pohybovalo sa značne viac ako pozdro s jedým klipom na opasok a s dvojklipovým na opasok sa to nedá ani zrovnat. Párkrát sa mi stalo že puzdro(aiwb) skorovypadlo spoza pása a keďže samotný klip drží na látke nohavíc veľmi dobre, zostalo by visieť z vonkajšej strany hlavňou hore. Tiež sa mi niekoľkorát stalo že sa časť klipu s nacvaknutými nohavicami vysunula nad opasok, a ten sa natlačil pod tú packu ktorou sa klip rozopína. Síce sa mi nerozopol ale už k tomu nemám dôveru.

Na druhej strane ako klip na transportné puzdro ktoré nacvakneš dovnútra tašky alebo batohu funguje dobre, puzdro zostane kde chceš a nelieta po celom vnútri.
Momentálne ho mám na kydexovom puzdre na nôž a tam je super. Dá sa nacvaknúť na lem vrecka nohavíc, v prípade potreby bleskovo prehodiť do vrecka bundy alebo do rukávu, na batoh, stehenné vrecko kapsáčov...atď.

Samotný klip je spracovaný pekne a na látke zacvaknutý drží silno.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Vdaka za info!
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

Na g19x som si objednal puzdro od evokydexu. Cisto zo srandy som si k objednavke prihodil aj tieto putka na skusku - http://evokydex.sk/?product=rychloupina ... speedloops .

No, po cca 2ch dnoch "streleckeho vikendu", som pri taseni nalomil jednu z noziciek klipu a odtrhol puzdro od opasku (mal som zrazu zbran v ruke aj s puzdrom). Od vtedy uz len kovove oka... kebyze to takto urvem pri obrannej situacii, tak je najskor pomne, lebo zhodit puzdro druhou rukou proste nejake tie cenne sekundy trva.
slnko
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 7 years 4 months

Príspevok od používateľa slnko »

Oprava!
Na to video som klikol až teraz a to čo som písal sa týka Ulticlipu, nie Ulticlipu XL ktorý je na videu :(
Ten XL vyzerá lepšie a kludne by som ho skúsil...
Používateľov profilový obrázok
tata7474
prispievateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: 7 years

Príspevok od používateľa tata7474 »

To Filip: ja mam puzdra RH s tymto https://www.kydexovapouzdra.cz/ocelova- ... e-pouzdro/
Odvtedy na OWB nic ine nepouzivam
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Kovovy klip na najlacnejsom latkovom IWB puzdre od Falco sluzi uz najmenej 10 rokov bezchybne.
Filip
prispievateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Filip »

tata - skusim ich a uvidim, z ocele to asi vydrzi viac ako ten plast
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

jasne ze ocelove, plastove nevydrzi to ohybanie :arrow: puzdro hore, puzdro dole. Jedno sa mi zlomilo, druhe nahradne popraskalo tak som poziadal o ocelove a odvtedy je klud. BP holster IWB
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa jedei105 »

Pani, potebujem nove owb kydex puzdro. Neviem sa rozhodnut ci BP Holster, Evo Kydex, Falco, RH holster...viete mi poradit ktore je najlepsie spracovane? dakujem.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Nazdar pani.
Mam taku otazku. Mate niekto vnutorne opaskove puzdro na K100?
Ak ano ake a ako ste spokojny? Dakujem za reakcie
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."