Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Trochu rozved tvoju uvahu. Preco ti to tak vychadza?
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

Mesi napísal:Trochu rozved tvoju uvahu. Preco ti to tak vychadza?
Nosenie na 5, resp. 6 - siahas na "slepo" (jasne, mas to natrenovane, ale aj tak ruka v strese smeruje neprirodzene dozadu), ak niekto stoji za tebou, moze ta lahsie spacifikovat (odzbrojit), robis dlhsi pohyb rukou (cas pre protivnika), ak mas v zime bundu/kabat, tak sa k zbrani dostanes tazsie, ak sa branis utoku vedenom nozom, musis odkryt polovicu tela (pri siahani po zbrani), ak ta zalahne super/medved/pes, intuitivne mas ruky pred sebou a siahanie po zbrani je v takej pozicii horsie ako ked rukou siahnes dole medzi nohy (AC) :-)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

pozri si toto video - https://www.youtube.com/watch?v=mfGKUg9yCBU

Ano je milion videii na tuto temu, pretoze je tolko sposobov/zbrani/puzdier ako nosit.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Na 5-tej resp. 7-mej hodine (*) by som ja zbraň nenosil z 3 hlavných dôvodov:
- zbraň je pre druhú ruku veľmi ťažko dostupná až nedostupná (aj v závislosti od puzdra, jeho sklonu a techniky tasenia);
- pri ľahšom oblečení (košeľa, 3čko) nemám priebežne žiadnu kontrolu nad tým, nakoľko je zbraň resp. jej obrys skrytý pred pohľadmi okolia;
- neviem si predstaviť, ako by som v takomto nastavení šoféroval alebo sedel na normálnej stoličke/sedadle s operadlom.

Asi sú to skôr praktické než taktické dôvody.
Hovorím samozrejme o celodennom nosení v bežnom živote, nie o nejakej situácii v špecifickom prostredí, ústroji a úkonoch.


(*) nosenie priamo vzadu na 6-tej hodine považujem za hlúposť a koledovanie si o invalidný vozík
Breza
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa Breza »

yarco napísal:Na 5-tej resp. 7-mej hodine (*) by som ja zbraň nenosil z 3 hlavných dôvodov:
- zbraň je pre druhú ruku veľmi ťažko dostupná až nedostupná (aj v závislosti od puzdra, jeho sklonu a techniky tasenia);
- pri ľahšom oblečení (košeľa, 3čko) nemám priebežne žiadnu kontrolu nad tým, nakoľko je zbraň resp. jej obrys skrytý pred pohľadmi okolia;
- neviem si predstaviť, ako by som v takomto nastavení šoféroval alebo sedel na normálnej stoličke/sedadle s operadlom.

Asi sú to skôr praktické než taktické dôvody.
Hovorím samozrejme o celodennom nosení v bežnom živote, nie o nejakej situácii v špecifickom prostredí, ústroji a úkonoch.


(*) nosenie priamo vzadu na 6-tej hodine považujem za hlúposť a koledovanie si o invalidný vozík
Paradoxne, pri soferovani (a celkovo sedeni) je to pre mna pohodlnejsie, ako mat zbran vtlacenu do brucha.


edit electron: prispevky priamo predchádzajúce necituj !
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja na 5/7 nosim. Ma to vyhody aj nevyhody. Hlavna nevyhoda je, ze naozaj by sa mohlo stat, ze by ti niekto tu zbran zozadu vytrhol. Ak sa ale niekto do tej pozicie, je to skoro jedno, lebo ta moze aj bodnut, udret do ladvin alebo pokusit sa uskrtit. Riziko vytrhnutia sa da znizit napr puzdrom s putkom a pod, ale to sa pomalsie tasi. Tasenie je tiez pomalsie v porovnani s apendix carry, ked sedis, ale je to podla mna pohodlnejsie. Nemam problem s tym sediet v aute alebo hocikde inde bez nejakého trapenia. Ak sa ocitnes na zemi na chrbte, je to problem, ale super ti ju tiez tazko vytrhne. Kotrmelce alebo pady na chrbat si ale moc predstvovat nechcem, ale da sa to.

Vyhoda pre mna je pomerne pohodlne a velmi skryte nosenie. V pripade konfliktu to vidim skor ako vyhodu, lebo protivnikovi sa staviam celom (ak stihnem) a protivnik v takom pripade nema dosah na zbran, co je podla mna pri appendix carry problem, ak je dost blizko. Volnou rukou sa chranim zatial co druhou tasim. Automaticky ma to da do postoja pre pokracovanie obrany strelbou od boku (na velmi kratky kontakt nenahodis) alebo trebars uder zbranou - do ksichtu dost ucinne, hoci plastak to nemusi prezit :wink: . V pripade nosenia na 5/7 vytasis pomerne efektivne aj slabou rukou.

Nechcem o nicom presviedcat - pre mna ukazana plati. Skusali sme to s airsoftkou na blizky kontakt a pri apendix carry som 2x z 5 nestihl vytasit - super mi zablokoval zbran a raz som tasil ale nedokazal som zamierit - super mi zablokoval ruky aj so zbranou nasledne ma eliminoval. Treba ale cestne priznat, ze super vedel co sa bude diat a kde zbran je.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Dlho som nosil kožu na 4-5 hodine a zavrhoval apendix carry, no musim povedať, že je to omnoho pohodlnejšie ako som myslel. Rovnako som nedôveroval kydexu ale skúsil som a už inak a v inom púzdre nenosím. A to nenosím kompakt ani subkompakt ale poctivý 6" kvér. Chce to nájsť si správne miesto a uhol púzdra. Povedal by som, že je na apendixe kvér menej vidieť ako na boku.
Používateľov profilový obrázok
mabo
častý prispievateľ
Príspevky: 636
Dátum registrácie: 11 years 3 months

Príspevok od používateľa mabo »

bujny - a to tam pritom veľa miesta nemáš... :lol: Prepáč, ale nemohol som si odpustiť nezareagovať...
Sorry za OT.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:Vyhoda pre mna je pomerne pohodlne a velmi skryte nosenie.
Chodíš stále v saku alebo bunde?
Ak nie, ako vieš posúdiť, či je to nosenie naozaj po celý čas veľmi skryté pre cudzie oči?

Nevŕtam ani nespochybňujem, len sa pýtam, lebo ma to zaujíma.
Väčšina môjho nosenia je pod jednou tenšou vrstvou (košeľa/3čko) a už pri nosení na 3-4 hodine som pri niektorých polohách ako napr. zohnutie či podrep nemal istotu (ani možnosť kontroly!), ako to vyzerá na mojom pravom boku pri pohľade zozadu a či nejako výrazne "neprintuje" pažba. Bol to jeden z dôvodov, prečo som skončil pri AC.
Pri nosení na 5-7 hodine mám pocit, že tá možnosť nenápadnej priebežnej kontroly je prakticky nulová, snáď s výnimkou zrkadlového bludiska ani bežné odrazové plochy (výklady, autá, zrkadlá) neposkytnú pohľad zozadu.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Cekoval som to viackrat a ten printing je dost maly. Samozrejme, musis vediet ako si napr zaviazat snurky :D Vyhoda tiez je ze sa to da rovnako nosit so sakom (aj rozopnutym) aj s trickom, ktore moze byt aj slimfit, na krizoch neobopina telo ale sa nakrci, co poskytuje zbrani lepsie skrytie. Len pre upresnenie, hovorim o noseni G19.

Musim ale priznat, ze momentalne testujem aj nosenie v tom elastickom opasku od falca.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Pre ilustraciu o com pisem vyssie, predstavte si, ze by ste tasili z apendix carry v takejto situacii: https://www.youtube.com/watch?v=lVjU_5BRAO0

Tym nechcem apendix carry zhadzovat, ale podobne situacie mozu lahko nastat. Ako som to testoval ja, schopny utocnik moze tasenie dost skomplikovat ak nie znemoznit. Ale nech si kazdy vyskusa a rozhodne sam.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Je fajn, že píšeš tak o 20 rokov starých veciach. Aspoň oprášim nostalgisky staré knižky na horných poličkách, vyberiem zo šatníka podpažbné púzdro, nabijem na "izraelca" prvý akustický, druhý brokový a tretí gumenný a vyrazím medzi šelmy :lol: :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:Cekoval som to viackrat a ten printing je dost maly.
Akým spôsobom si to "čekoval"?

To s tým slimfit 3čkom sa mi moc nezdá. Ako vieš, že v priebehu bežných denných aktivít je nonstop "nakrčené" a nie obtiahnuté, keď si naň nevidíš?
Ako vieš, ako to vyzerá, keď na teba zozadu fúkne ostrejší vietor? Lebo vietor spredu vie niekedy veľmi pekne vyrysovať inak dobre skrytú zbraň v AC.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Ako vyzera nosenie so slim fit trickom si mozte ist kuknut pred ten cirkus na Hviezdku :)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

yarco, no da sa to ceknut v zrkadle... :wink: Ak si fakt detailista, chod do skusacej kabiny v nejakom obchode, tam byvaju zrkadla dokola. Pokial ide o slimfit, asi to zavisi aj od telesnej konstrukcie, ja mam tieto tricka v pase celkom volne. Nehovorim o nejakych elastakoch/vyslovene obtiahnutych modeloch. S tym nakrcenim to tak jednoducho mam, nakrcenie zabrani aby sa zbran uplne vyrysovala vo vetre a tym ze sa latka hybe obrys sa rozostruje.

Podla mna pomahaju aj vselijake pruzkovane / kockovane/kvetovane vzory, ktore obrys pazby (ktora pri IWB trci) dokazu rozostrit. Ked si len v tricku, pri pozornom a dlhsom sledovani by clovek videl, ze tam "nieco" je. Na to, ze je to zbran pride asi len ten kto sa na to focusuje a rozumie co hlada.

Sade, dufam, ze ty mas kvetovane tricko uz najmenej tych 20 rokov. :D Vzdy musi ist niekto napred.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."