Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ja naopak toto a jemu podobné nylonové puzdrá ako dlhodobejšie riešenie rozhodne neodporúčam.

Plusy - cena, pohodlie.
Mínusy - nie je samosvorné (t.j. zbraň v ňom drží len tlakom opasku a gravitáciou) a nemá pevné ústie, t.j. zapuzdrovanie zbrane je v lepšom prípade otravné a v tom horšom nebezpečné. O chuti majiteľa pravidelne s takýmto puzdrom trénovať tasenie ani nehovorím.

Pri súčasnej dostupnosti a kvalite kydexových príp. kožených puzdier ja osobne vidím úlohu nylonu (bez poistného pásika) len ako lacnej šuflíkovej rezervy. To je myslené pre tých, ktorí to s nosením myslia aspoň trocha seriózne.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

ja to s nosenim myslim hodne seriozne, kedze ho nosim denne v praci a zatial som nic lepsie a hlavne pohodlnejsie na denne nosenie nenasiel a skusal som vselico, hlavne na leto...ale to je vec individualneho vkusu...na opasok kydex, tam nie je co riesit, ale na telo mi osobne plast nevyhovuje...
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Mne sa celko pozdávajú aj tieto http://www.vedderholsters.com/ tam ide na telo koža ale je to kydex. Vraj posielajú aj k nám. Len sa to trochu predraží na poštovnom.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Triarius:
Ja ťa presviedčať nebudem, je to môj pohľad na vec.
Toto sa podľa mňa netýka vkusu, ale rozdielnej funkčnosti tých puzdier. Ako vec vkusu by som bral napr. porovnávanie kvalitného kydexového a kvalitného koženého puzdra, tam je funkčnosť v podstate rovnaká a rozdiely sú v detailoch a osobných preferenciách.

Súhlasím, že nylon je čo sa pohodlnosti týka skvelý, nosil som v takých puzdrách zbrane, ale pre mňa nie je pri skrytom nosení pohodlnosť prioritou číslo jedna.
Na LOS-ku nám chodí množstvo ľudí s vnútornými nylonovými puzdrami a mám možnosť zblízka sledovať ich trápenie a vynútené chyby pri zapuzdrovaní zbrane. Pri strelcovi s vnútorným nylonom si ako rozhodca dávam extra pozor, aby zbraň vybil tak ako treba a do puzdra ju išiel tlačiť naozaj prázdnu. V jeho vlastnom záujme.



hornet:
Toto už je vec vkusu a osobných preferencií.
Skúšal som kožu aj kydex a mne osobne je na holú kožu príjemnejší kydex, koža sa mi skôr začne lepiť na telo.

Pri tých veľkoplošných puzdrách (tu napr. ComfortTuck) by ma zaujímalo, či to v teple nie je nepríjemné, taká veľká nepriedušná plocha na tele. Voľakedy som vážne uvažoval o podobnom puzdre M-TAC od Comp-Tac-u, ale potom ma to prešlo.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa dantes »

Ja podobny nylon pouzivam uz cca 5 rokov a v pohode. Opasok mi zbran v pohode udrzi aj pri behu a spravil som s nim aj hasicak cez plot - to uz bolo trocha na hrane, ale zbran zostala riadne v puzdre. Ziadnu akrobaciu som s nim radsej neskusal. Zasada je mat normalne utiahnuty opasok, to ale plati pre vsetky klipove puzdra. Navyse nylon je makky, takze okrem pohodlia nerysuje tak ako koza / kydex. To makke ustie je trocha nevyhoda pri puzdreni a pri suseni, ale da sa to zvladnut.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Podľa mňa to v pohode nie je a osobne nevidím dôvod, prečo pri pravidelnom serióznom používaní zbrane neinvestovať cenu zopár krabičiek nábojov do poriadneho puzdra. Obzvlášť, keď je dnes ponuka trhu taká bohatá, ako asi nikdy nebola.

Týmto som asi vyčerpal svoj príspevok do tejto debaty.
vitamin
občasný prispievateľ
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa vitamin »

Triarius napísal:http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-na- ... 433-5.html ... uz som ho sem niekde daval, mam ho na g19 a aj na HS9 SC, nosim casto a mozem len doporucit, som vacsi chlapec, ale nosi sa pohodlne aj v aute..
Čítal som že puzdra na kríže sú dosť nebezpečne ak padneš na chrbát. Zbran ti vtedy tlači na chrbticu a nemusí to skončiť dobre...
Čo si o tom myslíte?
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

yarco bez urazky, ale pochybujem, ze mas patent na rozum a neexistuje univerzalna pravda, kazdy ma ine poziadavky...ja som len povedal, ze mne vyhovuje a mam ho odskusane, ty si nos, ake chces...poziadavky sportovych strelcov su mne uplne ukradnute, ja potrebujem aj spolahlivost aj pohodlie, kedze cele dni travim v aute, tak musim riesit aj toto a toto puzdro vsetky poziadavky splna, preto ho doporucujem aj inym ato ze je lacne, je len vyhoda, nie znamka nekvality...

vitamin...bezpecnost tazko posudit, vzdy zalezi, ako padnes...viem si predstavit blby pad aj s podpaznym alebo opaskovym puzdrom...
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1897
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa matus69 »

Triarius> ako budes riesit nasledovnu situaciu: vytasis, obtiahnes (predpokladam, ze nenosis IN) a teraz bud vystrelis, alebo aj nie, ale v danom momente pominie potreba strelby, zato budes potrebovat zbran skryt, alebo budes potrebovat obe ruky.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Normalne zapuzdri. Aspon ja som nemal s nylonom nikdy problem zapuzdrit. Aj s jednou rukou a hrubou zimnou vetrovkou - naboj v komore. Tlacim ale cez kladivko, s Glockom by som to asi nerobil, ale da sa.
Az bude mat BP puzdra na P1 mk12, tak idem do kydexu ale nadavat na nylon ako najvacsiu zlobu sveta ... nieje to idealne ale funguje, zbran drzi aj pri stojke na hlave.

PS: Este stale moze zbran vybit a zapuzdrit potom
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Triarius napísal:yarco bez urazky, ale pochybujem, ze mas patent na rozum a neexistuje univerzalna pravda
Pochybuješ správne - nemám a neexistuje. :wink:

Ty si napísal svoje odporúčanie a ja som tiež napísal svoj názor, keďže s daným typom puzdier mám nejaké skúsenosti a o zdieľaní skúseností to tu celé je.
A o "športových" strelcoch tu nepadlo ani slovo, tí aj na LOS-ku chodia s úplne inými puzdrami než IWB nylon.
Toť vsjo.



vitamin:
Ja sa prikláňam k tomu, čo si čítal.
Viem si predstaviť, že aj nešikovný pád na bočné alebo podpažné puzdro môže dopadnúť zle, ale tam skôr predpokladám zranenie/ochromenie jednej končatiny, či už ruky alebo nohy. Pád rovno na kríže s puzdrom priamo pod chrbticou, to podľa mňa môže skočiť dosť zle.
Napr. teraz v zime, keď ťa na ľade "predbehnú" obe nohy naraz. Padáš dozadu na chrbát a telo sa ešte inštinktívne prehne dopredu, aby chránilo hlavu. No fuj.


Zlomizub napísal:ale nadavat na nylon ako najvacsiu zlobu sveta
:shock:
Ale chápem, je koniec týždňa a všetci toho už asi máme dosť. :wink:

Užite si voľný víkend, teda kto ho voľný máte.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa hornet »

Zlomizub napísal:Az bude mat BP puzdra na P1 mk12, tak idem do kydexu ale nadavat na nylon ako najvacsiu zlobu sveta ...
Môžeš začať z jeho FB stránky :D

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 8520_o.jpg

https://www.facebook.com/BPholsters/pho ... =3&theater
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

yarco - na tych sportovych strelcov som reagoval prudsie, lebo nedavno som mal jednu neprijemnu vymenu s mudrlantmi sportovymi strelcami, tak som na to momentalne trochu alergicky, takze sorry a peace...na opasku tiez nosim plastove puzdro a nevymenil by som ho za nic, pod nim sa mi ale holt nosi lepsie nylon, to je proste skusenost nic viac...

to matus69 - ako ti uz zapisali, zapuzdrim normalne, jednak mam to puzdro uz od pistole vytvarovane a mam s tym aj nadrilovanie (co je absolutna nutnost pri akomkolvek puzdre), takze s tym problem nemam a ak je treba, nosim aj s nabojom...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3697
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zlomizub napísal:Az bude mat BP puzdra na P1 mk12, tak idem do kydexu
Ma. Nemas za co.
Používateľov profilový obrázok
autogen
občasný prispievateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa autogen »

Ma, len ta 2-3 mesacna cakacka je dost dlha :-(
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."