Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

@dantes - ono je to dane aj tym ze mam 198/+-95 (podla toho ako stiham cvicit a kolko pijem po veceroch piva :D). GPcko nosim v OWB opaskovom. Kvalitny opasok je samozrejme nutnost. Na zakrytie mi pri mojej postave staci dlha kosela ale nosim ho len ked sa to da istit vestou pripadne bundou. Inak pod dlhsou zimnou bundou mi prislo lepsie nosit na "cross-draw" (cca 10hodina). Jednak je to na lavej strane pohodlnejsie v aute a jednak sa da k tomu lepsie dostat jednou rukou. IWB som len testoval - znamena to povolenie opasku o dve dierky ale inak vcelku pohoda. Ale nepouzivam - cez leto proste nosim SPcko.

Vsetko kozene puzdra - kydex na revolver mi proste pride totalna prasaren (asi ze nemam plastovy Ruger LCR pripadne SW Bodyguard). Mozno je to menej prakticke ale mne to zatial vyhovuje. A vsetko s poistkou "patentkou" - uz sa mi par krat stalo ze som neplanovane musel bezat, u koze je lepsie mat taketo istenie. A da sa to velmi pekne vycvaknut palcom ked clovek taha.

@desade - s tou velkostou zbrane suhlas, akurat mam prilis velke paprce na to aby sa mi od urcitej "malosti" zmestila rozumne ruka na rukovat a prst pod lucik. Uz Ruger SP je na hranici. Taky Ruger LCR(x) pripadne Jckove SWcka su krasne veci, ale aj ked sa to urcite nosi super, mne sa z toho napriek opakovanym pokusom strielat dost dobre neda :(. Radsej znesiem viacej vahy na opasku a upravim oblecenie. A otvorene ... ja mam proste 4" SW Lko (pripadne GPcko) velmi rad :mrgreen: .

Mal som ja blbec staru 2.75" SW 66ku (Kckovy ram) a k tomu super OWB "high ride" puzdro, to slo nosit na 10 hodine velmi pekne aj v horucom lete pod koselou - akurat som ho v slabej chvili poslal do sveta. Ked narazim na pekny kus, tak SPcko asi pojde nakonzervovane dozadu trezoru a vratim sa k tomuto.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

bujny, tiez som to riesil bundou do pasa, tam som nepotreboval ani obojsmerny zips. Ale ked je poriadna zima a som vonku dlhsie, parka je lepsia. Videl som ale tusim od Helikonu nejaku bundu, ktora mala taky kratky zips na bokoch kvoli dostupnosti zbrane. Zips bol isteny patentnym gombikom, takze zips mohol byt aj otvoreny, stacilo otvorit kombik a zbran mohla ist von. Nevyzerala ani prilis militantne, ale neskusal som ju.

MM:Tiez myslim, ze revolver patri do koze. Mozno tak to lcr by pasovalo aj do plastu, ked je plastove.
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Dátum registrácie: 11 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

To je tuším Gunfighter. Len to je skôr jesenná bunda jak seriózna zimušna. Protibežný zips je u mňa nutnosť, inak by som sa nenarval napr v smocku alebo vetrovke pod zadok, s mojou telesnou konštitúciou do približovadla čo používam.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

M M: asi 3 tyzdne mam doma SPcko v 3 palci a vyberam si k nemu puzdro
Stale ma to taha ku kozi presne z dovodov o ktorych pises, ale bojim sa ci to puzdro po case a nasiaknuti potom nezacne "byt citit" - bavime sa o vnutroopaskovom puzdre kde to potenie v letnych mesiacoch byva naozaj faktor, nehovoriac o tom ze to chcem obcas nosit aj do lesa na tury.. (mal som hodinky s kozennym remienkom a uz nikdy viac! - ten remienok bolo citit snad na meter :lol: )
..zatial je favoritom FALCO 406 (https://www.falcoholsters.com/media/201 ... ge-v-2.jpg) so sponou na opacnej strane (akoby na lavaka) aby sa dalo nosit ako vnutroopaskove na 4 tej hodine/apendix.

Inak vsetko co pises o tych SW na rame velkosti J podpisujem - tiez som chcel nadupaneho drobca ale skoncil som pri SP101 prave preto ze tie mensie revolvery som nedokazal spravne uchopit (201/126).

.. a este jedna otazka: mate niekto skusenost s "blue jeans" farebnym prevedenim od FALCa?
https://www.falcoholsters.com/sk/farebnica
M M
prispievateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa M M »

To vnutorne puzdro je exponovane voci tvojej kozi len v hornej casti - pokial teda nechodis naostro :D. Pozri foto. Takto vyzera po troch letnych sezonach - sice je to pomerne blblo vidno ale horna cast je vyslovene stmavnuta. Nesmrdi vobec - je citit len kozou, asi kvalitna impregnacia. I ked mozno som deformovany, pretoze urovne zapachu pravidelne prepotenych kozenych boxeriek len tak nieco nedosiahne :mrgreen:.

Bezne ho takto nosim na niekolkohodinove cesty autom a slapacky ~10km. Ale rozhodne by som si na viacdennu turu pribalil handru a nieco ako male WDcko. Na tom revolvere je to spotenie po horucom dni vidno, takze na zaver dna vyutierat do sucha a ak mozne niecim maznut. Mozno to prehanam, kvalita toho nerezu od Ruger-a ma byt dost vysoka - vratane vnutornych casti. Dalsia vec co s tym suvisi je ze v lete pravidelne menim nosene naboje - po par dnoch idu na hromadu na trening a nabijam nove, je to na hilzniach vidno ked ich mas takto par krat nosene.

Ak chces na uvod usetrit, tak otestuj ten "handrak" - predstavu ci ti sedi alebo nie ti to da. Ale latka ti urcite naberie potu viacej ako koza, navyse mne osobne je to kozene prijemnejsie na telo.
Falco_SP101.jpg
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dnes rano pri Twin City. Dufam ze to nebol niekto z miestnych. Tricko Urban Defense este dajme tomu, ale ladvinka Falco na opasku, na boku dalsia… :roll:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ale určite by ti vedel hodinu vyprávať o "situational awareness", Cooperových farebných kódoch a pravidlách 'Urban defence'
:roll: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

..este doplnim - sheepdog concept :mrgreen:
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Miestnych poznas podla toho, ze maju 42 kil, vytocene fuziky a prikratke gate. Na obed jedia streetfood za 8. Tvojmu opisu zodpovedaju miestni sbskari, obcas ich stretnes vzadu na Tovarenskej
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Miestnym som myslel dakoho z fora. Toto nebol SBSkar, ti uz chodia do prace v dress code "Men in black" :D.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Ja som mal minule uvahy v podobnom duchu (je to forista - nieje?), ked som stal v obchode za typkom v obtiahnutom tricku, cez ktore sa dali pomaly patrony v zasobniku pocitat :)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mozno mal v tych kapsach desiatu :D

Inak to sa niekedy proste stane, ze sa zbran ukaze. Sedel som pred par rokmi v pizza hut v petrzalke a tu postarsi panko ide ulickou a vzadu na 6 hodine mal pekne a detailne viditelnu 1911 full size. Pri sedeni sa mu vyhrnulo tricko. Decentne som ho upozornil ze mu trci naradie a vsetko sa hned vyriesilo. Pocul som ale viac pripadov, ked ludia volali PZ, co je asi aj logicka reakcia od nedrzitelov.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Tak ako dnesni tacticool ludkovia nosia 5.11 a Helikony a nosia v ladvinkach, tak tito postarsi pankovia zas chodia v tych rybarskych/fotografickych vestach a nosia cezety v kozi. Kazda generacia ma svoju modu :)

Ja debil som minule upozornoval na vytrcajucu buchacku ochranku pred ambasadou. Chalanisko to nastastie zobral sportovo :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

dantes napísal:Inak to sa niekedy proste stane ... vzadu na 6 hodine mal pekne a detailne viditelnu 1911 full size. Pri sedeni sa mu vyhrnulo tricko.
To je to, o čom som písal stránku dozadu - pri nosení vzadu (5-7 hodina) bez saka či bundy je z princípu väčšia šanca, že okolie uvidí zbraň.
Možnosti vizuálnej kontroly sú takmer nulové a kontrolovať a popoťahovať si stále 3-čko na chrbte rukami sa buď nedá (plné ruky) alebo je to pre znalé oko podobný indikátor, ako spomínaná Falco taška.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Na FB som zachytil skupinu ktora je zamerana na lov (fotografovanie) privrzencov ucesu typu "mullet" (vpredu biznys, vzadu párty):
https://www.facebook.com/groups/1562512797110636/
- mozno by nebolo odveci zalozit tu na WF vlakno do ktoreho by bolo mozne pridavat obdobnym sposobom fotografie "neskryteho-skryteho nosenia zbrane" na verejnosti :D
Naposledy upravil/-a theplaky v 19 Júl 2018, 22:59, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."