Aké púzdro používate na nosenie?

Aké púzdro najčastejšie používaš?

Fobus
34
11%
Opaskové
99
32%
Opaskové vnútorné
142
46%
Podpažné
9
3%
INÉ
27
9%
 
Celkom hlasov: 311

Používateľov profilový obrázok
iko111
občasný prispievateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa iko111 »

ja som objednaval od RH holster IWB kydexove puzdro carbon uplny sweatguard na G19 objednavka 19.2.2016 a dodany 14.3.2016 chcel som povodne od puzdro od BP ale ma velmi vela objednavok a dodany by bol az v maji takze tak..
Prílohy
IMG_3574.JPG
eloquent_wescoff

Príspevok od používateľa eloquent_wescoff »

ahojte,

vie niekto povedat ako by pasoval HKP30SKS do puzdra Falco typ 95 pre P30 ? Resp skusal to uz niekto?
Falco nevyraba momentalne model pre sks ale paci sa mi design.
Bol som sa pytat, ci ho nahodou nemaju v par obchodoch na okoli, ze by som to skusil, ale bez uspechu.
Celkovo najst nieco na nete na tuto pistol je mierne obtiaznejsie, nakolko vsade pisu iba o P30 a tazko povedat ci tym myslia aj SKS.
Je mi jasne, ze SKS je kratsi a ma o poistku viac ako P30 ale inak zaver aj spust atd vyzeraju mat rovnaky tvar/rozmery (az na dlzku).
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

V pondelok mi doslo IWB puzdro od BPHolsters a mozem povedat ze vsetky tie reci ake su tie puzdra dobre sa zakladaju na pravde :)
Co som ale necakal, ze sa bude nosit pohodlnejsie ako nylonove! Odporucam.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ja som musel Shark podlepit zo spodu penou (klasicky PE, ako sa pouziva na balenie elektroniky). Predsa len, je to povodne externe puzdro, ten spodok ako je ustie hlavne nie je zaobleny skoro do vnutra ale idu rovno hrany kydexu ako je rezany. Tiez som pridal hrubu penu z izolacnej rury (tiez PE) na spodok vnutornej strany, aby to pritlacalo pazbu viac k telu kvoli printovaniu.

Vsetko riesene klasickou patex/duckt paskou.

Teraz sa to nosi velmi prijemne na appendixe IWB, cca na 13:30 hodine. Glock 19.

Uvidime, ked pride Piranha. Tu penu si tam ale dava kopa ludi na lubovolne puzdro, fakt to potom odtlaci spodnu cast od tela a tym padom pritlaci pazbu hore k telu.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Ked sa tu spomina to podlepovanie - neskusali ste nikto podlepovat kydexove IWB puzdro neoprenom? Chcem to skusit, len neviem jak hruby kupit… Nasiel som platy 2-4mm.
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

zdravím vospolok, uvažujem nad koženým púzdrom FALCO Typ 95 http://www.falco.sk/e-obchod/puzdra-na- ... 05-95.html
púzdro chcem prioritne na vonkajšie nosenie...
chcem sa opýtať na to aké skúsenosti s ním máte, chcem ho na G43 (prevažne do obleku...)
Používateľov profilový obrázok
Dudko
občasný prispievateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa Dudko »

Uvedené púzdro (Falco typ 95) používam asi mesiac (mahagónová farba) a som s ním nadmieru spokojný. Zatiaľ ho používam iba na vonkajšie opaskové nosenie a nosím v ňom svoju "GP P1 Ultra". Hlavná výhoda tohto púzdra pre mňa je jednak systém uchytenia na patentky, to znamená, že si ho zakladám na opasok bez toho, žeby som ho musel vyťahovať a prevliekať cez pútka. Ďalšia výhoda pre mňa je, že zbraň nie je v púzdre zvislo dolu, ale pod miernym uhlom naklonená dopredu, to znamená, že pri skrytom nosení mi rukovať nevytláča vzadu tričko a naopak pri sadaní si mi hlaveň netlačí do stehna. Materiál je dostatočne mäkký aby sa to príjemne nosilo opreté o telo, ale zasa je dostatočne tvrdý aby zbraň na páse neodstávala. Uvidíme časom, či si ten materiál (ručne tvarovaná hovädzia koža) zachová tieto dobré vlastnosti.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

Mam Sickinger Officer na N frame SW, tvrda koza, presne sedi od prveho zapuzdrenia zbrane aj napriek rozdielnemu tvarovaniu valca, nakolko moj revolver je 8 ranovy, SW 627 PC. Zakupeny priamo od vyrobcu. Neviem ci by som dokazal zohnat na konkretnu zbran lepsie puzdro, ak aj tak asi len za morom.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

myslim, ze tu na fore bol prispevok a mam pocit ze aj s videom, kde bolo upozornenie na kozene puzdra, ktore ak nedrzia tvar v oblasti spuste, tak pri glocku a moze stat, ze ked sa vklada do puzdra nabity glock, tak sa moze stlacit spust o deformovane puzdro. Skusim to este pohladat
Používateľov profilový obrázok
regnak
prispievateľ
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa regnak »

http://www.desantisholster.com/C-H-A-M-P
zaujalo ma aj toto, ale mám obavu z oteru zbrane o košeľu...
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa xmaster »

síce to nie je moje púzdro a ani to tak nenosím, ale snáď ako "námet" to poslúžiť môže :twisted: :twisted: :twisted:

jedná sa o uloženie zbrani v aute...

http://zbrane-a-strelivo.armybazar.eu/s ... a-id52010/
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

veru, tento blby napad tu uz minimalne raz bol.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

nechcem zakladat novu temu, ale rad by som sa opytal ake puzdro je najvhodnejsie pre vnutroopaskove nosenie, kydex, koza alebo textil? Doteraz som pouzival na opaskove puzdro kydex od bp a v pohode, len si niesom isty s pohodlnostou pri vnutroopaskovom.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mam vnutorne, kydex BP (GP P1), bez problemov aj 12h ci v aute alebo praci... prekvapujuco je premne pohodlnejsie ako nylonove of Falca.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Textil resp. nylon nedrží samosvorne zbraň (jedine v kombinácii nylon+plast), nedrží tvar a pije pot, z môjho pohľadu určite nie.

Plast a kožu treba skúsiť, každému sedí niečo iné. Ja uprednostňujem plast, puzdro je tenšie a tvarovo stálejšie. Tiež spotený plast mi je na kožu resp. tielko príjemnejší.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."