Mazanie a cistenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

dusky
prispievateľ
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 6 years

Príspevok od používateľa dusky »

@Steff zalezi co od toho cakas a ako pouzivas zbran, aku zbran a ake ine maziva na nej su.

WD40 mi pride skor na uvolnovanie a rozpusatnie inych maziv. Zaroven nevydrzi dlho naneseny a nevytvara vrstvu dlhodobejsie. Odolnost na teploty som neskumal. Ale videl som par videi, kde ked sa mu to zaseklo, vykupal to vo wd40 a strielal dalej - len uz nikto neukazal co spravil vecer a ci to tak nechal lezat mesiac.

Ja som zostal pri 2 in 1 Gun-Tuning 100ml sprej (3eura za wd40 vs 10eur za toto), pouzivam na namazanie aj konzervaciu. Celkom pekne drzi, odolava teplu aj pri vacsich a rychlejsich mnozstvach, a ak sa stane, ze sa k zbrani vratim po dlhsom case (mesiac) tak pekne drzi vrstvu, zaroven sa na neho nelepi moc sajrajtu.

Nanoprotech Gun som chcel skusit, ale tento nie a nie minut a to cistim zodpovedne po kazdej akcii :)
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Preto by som bol rad ak by sem napisal niekto kto pouziva este nieco drahsie ako Ballistol (CLP) - coz je podla mna taky najznamenjsi CLP sprej u nas.
Mne balistol vyhovuje, vycisti, nemal som ziadny problem nikdy na ziadnej zbrani.
Ked odkladam na dlhsie vz58 tak miesto balistolu na neho dam nejaku ruzovu vazelinu, meno si nepamatam. Tiez to drzi spoko.

Povodna otazka:
Ale co drahsie cistiace/Mastiace/ochranne prostriedky? Su naozaj o tolko lepsie
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Inak na zaklade toho co pisete som si uvedomil, ze ja vlastne cistim, ale nemazem a nekonzervujem :shock:

Strielam cca raz za 14 dni, vzdy cca 50 ran a vzdy olovo (9L, 39Spc, 45ACP).
Po kazdom strielani zbrane dokladne vycistim, na tento ucel pouzivam vyhradne WD-40. Da sa povedat ze som si ho pred rokmi vybral na zaklade odporucani a asi aj koli jeho dostupnosti a kedze bordel rozpusta naozaj spolahlivo a som s nim spoko tak som sa na nom usadil a pouzivam ho na cistenie dodnes.

Priznam sa, ze mazanie a konzervaciu som NIKDY neriesil, nakolko ako som pisal v predchadajucom prispevku, po vycisteni WDckom mi zbrane nehrdzaveju a vzdy funguju spolahlivo..

V blizkej dobe sa chystam vyskusat mazanie "2in1 gun tunning" od nemeckeho Schleteku (diky skemro), papierovo to vyzera zaujimavo, tak som zvedavy co bude oproti nemazaniu ine, lepsie (.. dam potom vediet).
https://schletek-guntuning.de/index.php ... g-1-detail
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

A používa niekto aj mot. olej viskóznej triedy 5W-30? napr.?
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

kamarat pouziva motorovy olej ja konzervovanie zberatelskych zbrani uz dlhe roky a funguje mu to.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Motorový olej používam na mazanie pohyblivých rozhraní (predovšetkým telo zbrane - záver, vratná pružina - vodítko, hlaveň zvonku a tak podobne - cca 1 kvapku rozotrieť). Predtým vyčistím wedečkom, vytriem do sucha zbytkami bavlnených tričiek a nakoniec všetky oceľové časti vyutieram mastnou handrou zľahka streknutou Konkorom 101. Taký kúsok mastnejšej handričky pretlačím aj hlavňou, kde zostane olejový film, a konzervácia hotová. V suchom panelákovom byte ani po mesiacoch žiadne známky líšky... Keď idem na strelnicu, hlaveň vytriem jednou suchou handričkou.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Tiež používam motorový olej, aj viac ako kvapku. Ak sa mi niekedy nechce čistiť (viem, je to lajdáctvo), tak len nahrubo poutieram tampónom na líčenie a namažem klzné časti motorovým olejom. Zvonku zvyknem pretrieť Triflow-om (mne krásne vonia), nech nesmrdí po motorovom oleji. Kúpil som pred časom aj vazelínu v spreji, len som ju ešte nemal odvahu použiť. Ale na zakonzervovanie CZ50 ju asi použijem.
Ten konkor101 sa dá kúpiť? Na vojne sa všetko mazalo/konzervovalo konkorom, či to je nejaký iný?
Používateľov profilový obrázok
VZ93
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 6 years 1 month

Príspevok od používateľa VZ93 »

Ahoj, Konkor 101 sa dá kupiť, nedávno som ho kupil v Kampflande za tušim 2,50 v spreji , bol v regále s vecami do auta.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa matus69 »

aj v 101 drogerie ho maju (mali?).

a kde si kupil triflow?
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 11 years 9 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Už si ani nepamätám, bolo to dávno, ale asi niekde v Košiciach.
No keď je to konkor101, tak v drogérii 101 je ich povinnosť ho mať :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

pietro32i napísal: Ten konkor101 sa dá kúpiť? Na vojne sa všetko mazalo/konzervovalo konkorom, či to je nejaký iný?
Konkor kúpiš v každom lepšom sklepe s farbami alebo s autodielmi...najviac sa vyskytuje produkt od firmy Coyote.

Na vojne sa :
- čistilo s Konkorom 101.
- konzervovalo s Konkorom 103.
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Tusim aj na Shell pumpach maju svoj vlastmy Konkor v spreji ak sa nemylim
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Boresnake 22lr z Ebay - mate taky ktorý sa naozaj zmestí do .22 hlavne?
Mam 2 22lr pušky a 2 boresnake z ebay a ani jeden "se tam nevejde"
Mosadzné závažie nie je dosť ťažké a šnúrka na začiatku hada je príliš hrubá.
Cistim vyterakom, ale chcem aj boresnake.
Dajte odkaz na fungujúci. Vdaka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."