Mazanie a cistenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
pitlo
prispievateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa pitlo »

Čisty marketing. Mat na kazdu suciastku zbrane nejake mazadlo a cistidlo. Blbost. :(
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mazanie je len jedno.
Ale rozpustanie karbonu ci kovovych nanosou v hlavni je rozdiel. Tam su produkty dva.
Na malo znecistene zbrane a vyplachnutie od drobneho bordelu pouzivam len jedno cistidlo.
Tu islo o to ukazat na jednej zbrani co najviac. Ak by to bola dlha, pouzijem aj cistic skla, pripadne gumovy tmel medzi kruzky a puskohlad. A to sa ozaj nepouziva pri kazdom cisteni :wink:
Sajgon
občasný prispievateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Sajgon »

Osobne pouzivam na cistenie a mazanie cisto len pripravok Ballistol, uvazujem o pripravku HOPPES No.9 na cistenie hlavne. Mate niekto s tym skusenost? ci staci pouzivat na cistenie a mazanie ballistol?

Dakujem za vase odpovede
inspiring_goldwasser

Príspevok od používateľa inspiring_goldwasser »

jako u vsetkeho, zalezi na co, na jaku zbran, co s nou strielas (strelivo), co s nou strielas (pouzitie, discipliny). na samonabijaciu pistol, ked mam balistol po ruke, pouzivam iba balistol, ked nemam, pouzijem nieco ine. na cistenie aj mazanie. haven necistim, strielam len tovarne fmj, priliz mnoho mi toho laufom neprejde. na staru samonabijaciu pusku pouzivam rozne prostriedky na cistenie od karbonu, na cistenie hlavne, na mazanie vazelinu a na par miest olej. a napriklad kosu, u tej hlaven prelejem vriacou vodou, vnutornosti pretrem handrou, trochu primazem tym, co je zrovna po ruke.

takze to fakt zalezi na vela faktoroch, od zbrane, pouzitia, streliva... az po to, jake si hovado a co dokazes tolerovat
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

hornet napísal:Ešte taký lama dotaz. Ako s mazaním AR? Kde všade? Čistiť som čistil, že som povytieral kde som sa dostal, do hlavne strekol olej a potom pár krát pretiahol hada.
Tiež som to hľadal, návodov na youtube sú mraky, schématicky pomôže napr. toto:

"L" = zľahka
"1" = 1 kvapka postačí
"G" = výdatnejšie


Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Dik, toto je dobré.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na radu skúsenejších som vyskúšal Kojota a som viac než spokojný. Dnes večer som s tým vyčistil môj forty-four Magnum, ktorý bol zaprasený od poteflónovaných olovených Fiocchi a všetko to išlo dole jedna radosť. Žiadne veľké kefovanie a drhnutie, jednoducho som to nasprejoval rozprašovačom na revolver, tie najpripečenejšie miesta som pobehal nylónovou kefkou, nechal chvíľu pôsobiť a basta. Veľmi ľahko a dobre všetko zliezlo dole, zvyšok čistiaceho procesu asi nie je potrebné popisovať. Doporučujem.

Obrázok
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Podobnú službu na silno zapečený karbón spraví aj čistič DPF filtra. Ale rozpúšťa aj všetko ostatné nekovové. :)
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ešte spomeniem neúspešnú kefovačku bez vyvrcholenia. Nadrel som sa ako kôň, ale olovo usadené v laufe forty-four Magnumu stále víťazilo, bez ohľadu na použitú chémiu a intenzitu kefovania. Hľadal som Shooter's Choice Lead Remover, ale keďže nikde nebol okamžite k mání, tak som až podskočil od radosti, keď som objavil v Hermese nemecký prostriedok LUPUS Blei und Pulver Entferner. Po polhodinke bolo po všetkom, polia aj drážky ako zrkadlo, dokonca aj vnútorné hrany v drážkach pekne čisté... Doporučujem, ale zobral som odtiaľ posledný kus.

Obrázok
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Nejaky rozdiel medzi Ballistol sprej - Biely+cerveny vrchnak Vs Cierny+zeleny vrchank :?:

Okrem toho, ze cierny (cierna plechovka spreja) je vela v nemcine :?:
RomanDiamond
prispievateľ
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa RomanDiamond »

Ja po vselijakych pokusoch pouzivam na cistenie Balistol, po cisteni na mazanie a konzervaciu Schletek Gun Tuning v spreji a na hybajuce na plochy mam z ciny pero kde je na konci malicky stetec a to mam napustene tiez Schletek olejom.
Akurat na cistenie hlavne, som pred nedavnom dostal doporucenie a kontakt na dovozcu, na Bore Tech Carbon Remover a Cooper Remover, musim povedat ze toto naozaj vycisti hlaven uolne perfektne a bez zapachu.

A tato kombinacia nevadi ani milej, lebo to neciti, len troska ten balistol...
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ak by ste si chceli nieco objednet z http://guntuning.sk Tak po potvrdeni objednavky zadajte kupon : “ zlavaonline “
Malo by vam to hodit zlavu 10% :wink: Platnost je do konca mesiaca.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Chcem sa spytat:
Vy, ktori mate skusenosti s tymi lepsejsimi (=drahsimi, zahranicnymi) olejmi, mazadlami, rozpustadlami a zaroven skusenosti s tymi obycajnymi (=lacnymi a menej vonavymi) - vidite v tych znackovych produktoch naozaj taky prakticky prinos, ktory by vykompenzoval ten rozdiel v cene?

Ak mozem povedat za seba, kedysi som si fical na Brunoxe ale teraz uz roky rokuce vsetko doradu brblem len s WD-ckom - vycistit vycisti, namazat namaze a hrdzaviet mi to nehrdzavie..
= zbrane mam spolahlive, presne aj krasne..
S "tuzexovymi" olejmi nejaku suvislejsiu skusenost nemam - ak mam povedat pravdu, mam taky "pocit" ze s tym WD-ckom vybavim vsetko co potrebujem a ze sa prakticky asi ani nieje kam posunut..

(nepisem to sem aby som prilieval "olej do ohna" - naozaj ma to zaujima.. :wink: )
Steff
častý prispievateľ
Príspevky: 624
Dátum registrácie: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa Steff »

Používam balistol - takže entry level clp

Wd40 o sebe píše, že je vhodné na zbrane https://www.wd40.com/news/in-the-news/w ... gun-owners

5 minút som hľadal ale nenašiel som obrázok, alebo link na wd sprej ktorý som videl v hornbachu a mal na sebe znázornenie "vhodný na zbrane"
Používateľov profilový obrázok
romen3
častý prispievateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa romen3 »

Wd40 je len zafarbeny petrolej s primesou oleja. Dokaze sa vysusit do sucha za tyzden. Je vhodny na rozmazanie a uvolnovanie a tiez fajn na cistenie, no nie na dlhodobu konzervaciu. Ale v hornbachu som kupil daky sprej na zbrane, zeleny obal ma, vraj s nanotechnologiou. Tak uvidime aky bude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."