Svietidlá, batérie

inspiring_newton

Svietidlá, batérie

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

co pouzivate?
Hladam vhodnu celovku min.6 LED.
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 26 Feb 2009, 20:15, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

mam vyborne skusenosti s PETZL celovkami
maju rozne kombinacie LEDiek s normalnymi lampami ale aj single LEDky.
na najslabsej intenzite by mali vydrzat 70 hod. ja ju mam uz asi1.5 roka a stale svieti a to ju pouzivam hodne. osvedcili sa aj v jaksyniach.(priatelka ma taku istu)
jedinou nevyhodou je cena, standardne sa hybe okolo 1500 Skk
inspiring_bartik

Príspevok od používateľa inspiring_bartik »

svietidlo Z9 NEXTORCH


Cena: 1990 Sk s DPH

viacúčelové svietidlo Z9 NEXTORCH:

1. Vynikajúce výkonne viacúčelové svietidlo.
2. Žiarovka 9 V xenónom plnená.
3. Výkon 110 lumenov.
4. Doba chodu je 90 min. nepretržitého svietenia.
5. Batérie 3 ks CR123A sú súčasťou dodávky.
6. Vodeodolná hliníkova konštrukcia.
7. Dĺžka 174 mm.
8. Priemer 27 mm.
9. Hmotnosť 172 g bez batérií.
10. Dosah svetla 220 m.
11. Doživotná záruka na telo svietidla a jeho komponenty! Na žiarovku záruka 2 roky.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

A kde si si take daco kupil? Zda sa ze je to fajn baterecka. Ja mam duralovu od Walthera na 2 CR123 a musim povedat ze ak vecer ti nou niekdo blikne do tvare tak z 10-15 metrou, tak vidis zlte kruzky a tie prejdu az ked stoji doticny pri tebe.
vigorous_mclaren

Príspevok od používateľa vigorous_mclaren »

mate niekto skusenosti s nextorch z9 lebo my na nabijacie clanky vydrzi len 20 min ak ju niekto mat tak my napiste ako je to s vasou vydrzou lebo v manualy uvadzaju 90 min dikes
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

marek350: Zalezi aj ake konkretne baterky/nabijacku pouzivas, Z9 a podobne typy bateriek zeru 'rechargeables' na pockanie :shock: :lol: a aj lepsie CR123ky dlho nevydrzia (podla znacky/zlozenia zvycajne od 30-60min). Moja 600lumenova solarforce na 'nabijacich' vydrzi necelych 10 minut, a s novymi origos max trikrat dlhsie.

Scorpiony co pouzivam na zbraniach vydrzia o cosi dlhsie (na dve 'nove' CR123ky cca 40-60 min), ale stale to nie je ziadna slava. Tie nove MC-E diody uz sice maju nizsiu 'spotrebu' voci Q5kam a P7ckam, ale uz sa nemozem dockat toho noveho LfL - kapacitorova technologia, vydrz 24h/90min/90sekundove nabijanie, atd. Cenovo sice vychadza cez 3 litre, ale mala by to byt ozaj baterka na cely zivot - vraj 50,000 nabijacich cyklov bez badatelnej degradacie.


electron: Co sa tyka celovky, pridavam sa k odporucaniu Majaca - s Petzl celovkami mam tiez dobre skusenosti a mozem len odporucit.


Gunslinger
vigorous_mclaren

Príspevok od používateľa vigorous_mclaren »

mam origo clanky aj nabijacku nextorch le je divne ze dva clanky su 800ma a 1 je 600ma a spolu to vyslo skoro do 4-rch litrov a 20 min svietenia za 4 litre to je trocha drahe svietenie s vykonom som spokojny ale ta vydrz je na nic ale diky za odpoved
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Blade »

Celkom ok su aj celovky od Energizer (konkretne tuto aj mam):

http://www.ukaprika.cz/celovky-lampy-ba ... 6-led.html

Dobry pomer cena-vykon, mozem odporucat.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

marek350 napísal:mam origo clanky aj nabijacku nextorch le je divne ze dva clanky su 800ma a 1 je 600ma
no a práve tam je chyba, nikdy sa nesmú miešať rozdielne kapacity, v núdzovom prípade môžu ale potom má celý blok kapacitu toho najslabšieho. Takže ak máš odber povedzme 1,6A tak s 800mAh by mala vydržať max. pol hodiny. Pri aplikáciách kde je potrebná výdrž je najvhodnejšie vyberať články podla reálnej kapacity, údaj na článku sa líši aj do -30% záleží od výrobcu, k tomu potrebuješ inteligentnú nabíjačku ktorá je schopná odmerať kapacitu každého článku...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

R napísal:... v núdzovom prípade môžu ale potom má celý blok kapacitu toho najslabšieho ...
Ono to moze byt este horsie.
Ak je jeden clanok slabsi nez ostatne (kapacitou alebo aktualnym stavom), skor sa vybije. A v zariadeniach, ktore nemaju extra kontrolu napajania a vedia vycucat baterie az na doraz (typicky lampy, hracky, atd.), sa casto stane, ze najslabsi clanok sa vybije az na nulu a dokonca najaky cas ma opacnu polaritu. To je s nim potom dost rychlo amen.

Preto sa dost bezne stava, ze v zariadeni napajanom napr. 4xAA po nejakom case jeden clanok (=najslabsi) uplne 'zomrie', pricom dalsie 3 su priblizne v rovnakej forme a funguju veselo dalej. Z tych sa pri dalsom pouzivani zase vyselektuje najslabsi - prirodzeny vyber funguje bezchybne :)

Cize rada na zaver :wink: - investovat do rozumnej nabijacky a (ak to nie je nutne) hlavne nevybijat clanky az "do sucha". Ak ich je v zariadeni viac, jeden z nich si to takmer isto odnesie.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

yarco: nešiel som do hĺbky problému :) ale je to ešte horšie ako píšeš. Ak máš v packu jeden polomŕtvy článok a nabíjaš v obyčajnej nabíječke ktorá vie nabíjať iba v pároch tak článok nabíjaný v páre s polomŕtvym ide do kytiek velmi rýchlo kôli prebíjaniu. Kto používa nabíjačku na celý pack povedzme 8xAA riskuje pri jednom článku s vnútorným skratom celý pack. Vo večšine spotrebičov používam AA tak som investoval do voltcraft ipc-1 a zatial sa nestalo aby ma niektorý článok zradil.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

asi zvazim a kupim R nabijacku.Kupil som sadu 8ks novych GP clankov,tak nech maju vykon. :D
aj ked sa mi zda casovo narocne nabijat 2 sady /2x4/
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

R:
Suhlasim. Ved preto som aj pisal "investovat do rozumnej nabijacky".

electron:
Ja mam Ansmann Energy 4 a plna spokojnost. Ansmann robi aj Energy 8, ale to uz je dost velka krava. I ked malych nabijaciek na 8xAA/AAA asi vela nebude :wink:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Tiez dobre svetielka :wink:
http://www.kronium.cz/
Ja osobne mam TK 10 je to dost slusne svetlo...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 1 month

Príspevok od používateľa spherixis »

Osobne by som isiel do fenixa.
http://www.fenixtorch.co.uk/head-torche ... rches.html

Viac ako vynikajuca kvalita. Sam mam asi dva roky tuto:
http://www.fenixtorch.co.uk/led_torches ... 2d_q5.html

Precestovali sme spolu pol sveta a myslim, ze som ti ju Elecron aj ukazoval. U tejto znacky sa nepomylils.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."