Puzdro pre Appendix Carry

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Puzdro pre Appendix Carry

Príspevok od používateľa yarco »

Otázka na tých, čo nosia zbraň v tzv. Appendix polohe (*):
S akými puzdrami pre AC máte skúsenosti?
Ktoré by ste odporučili, ktoré nie a prečo?

Prosím, vyhnime sa tu flejmu na tému Appendix áno alebo nie, sme v sekcii venovanej puzdrám.
Vďaka.


(*) Vnútroopaskové puzdro niekde medzi 12-tou a 1-nou hodinou (u praváka), obvykle s nulovým/priamym sklonom.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja mam vnutorne puzdro od Falca pre svoje PPS.

Niekedy ho nosim ako "Apendix carry" a niekedy vzadu na pravej polovici "krizov".

Je to klasicke, textilne vnutorne puzdro.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: ja som pár rokov nosil v tejto polohe plynovú P22ku a zhodou okolností som ju nosil v nylon Falcu pre Glock 26. Existujú samozrejme aj lepšie púzdra (aj dnešné Falca sú lepšie, minimálne majú ten zadný diel väčší aby sa zbraň nedotýkala), ja ti ale píšem hlavne pre to že mám skúsenosť s nosením púzdra pre 26 a je to podľa môjho názoru celodenne zvládnuteľné, včítane šoférovania.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nylonové puzdro a všeobecne puzdro, ktoré po vytiahnutí zbrane nedrží 100%-ne tvar, je pre mňa ako dlhodobé riešenie neprijateľné.

Už tá onania pri tréningu, keď po každom tasení puzdro spľaskne a mizerne sa do neho zapuzdruje (aj obojručne), je pre mňa dostatočným dôvodom na jeho odmietnutie.

A keď si predstavím reálnu situáciu niekde vonku, keď stojím s nabitou zbraňou v ruke, celý rozklepaný, slabá ruka z ľubovoľného dôvodu nefunkčná - a ja v strese nie som schopný jednou rukou bezpečne zapuzdriť...


Pozn: marí sa mi, že ten IWB Falco pre G26-ku (mám ho niekde v skrini) má mierny sklon, čo nie je moc vhodné pre AC.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

Yarco, ked mi prisiel Phantom, tak som ho skusal nosit par krat na apendixe a moc to neslo. Zbran je prilis dlha a ja prilis maly. Teda to vlastne slo. Problem som zbadal az ked som si isiel zaviazat snurky na topankach a nemohol som sa zohnut, lebo ma to tlacilo.
Na druhej strane, appendix carry povazujem za jednu z najlepsich variant, lebo zbran je v podstate neustale pod kontrolou majitela a aj pri pokuse o uchopenie cudzou osobou je to tazsie ako pri zbrani na boku.
Ale stale o appedixe uvazujem a rozmyslam nad nejakym puzdrom od Blade-techu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Súhlasím, nenašiel som u Phantoma polohu, v ktorej by to (pri pohybe) nezavadzalo a netlačilo. Ale on na AC ani nie je stavaný.

AC puzdrá od B-T tuším nemajú moc dobré referencie. Odporúčam pozrieť si napr. túto kvalitnú 40+ stranovú debatu, hovorí sa tam veľa aj o puzdrách.


Btw. toto vlákno v sekcii 'Puzdrá' nám možno odpovie aj na to, či sa oplatí otvoriť debatné vlákno ohľadne AC. Kým sa nenájde dosť ľudí s reálnymi skúsenosťami, nemá to zatiaľ asi význam.
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

chlopy a na toto ste už niekdo pozerali ,som zvedavý či sa da u nás zohnať

http://www.511tactical.com/All-Products ... lster.html
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa revino »

mám nejake skúsenosti s AC nosením.

výhodu vidim v tom, že zbraň je viac pod kontrolov a človek je schopný ochrániť si ju oboma rukami. ďalej ak vás kopú na zemi a ste schúlený, tak vám na zadku netrčí nič, čo by zbytočné ťahalo oči. taktiež rýchlosť tasenie je podla mňa dobrá.

ako nevýhodu vnímam to, že je veľmi obtiažne tasiť, ak nastane situácia telo-na-telo a taktiež vám môže útočník z kratšej vzdialenosti uchopiť zbraň/ruku, keď sa snažíte zbraň vytiahnuť z púzdra. pri nosení zbrane na 4-5 hodine sa stači natočiť a útočnik na ňu už nemá dosah.
tasenie spod oblečenia jednou rukou (ak je druhá zamestnaná), môže byť v strese zložitejšie.

ja osobne som prestal nosiť AC preto, lebo mi to vzhľadom na moju telesnú konštrukciu a absenciu tuku bolo nepohodlné. hlavne pri zohýbaní a dlhšom sedení.

ak si chce AC niekto vyskúšať, tak odporúčam nylonové vnutorné Falco Typ 433-2. nie je to žiadna veľká investícia, takže na vyskúšanie dobré. tento model má časť pri hornej strane záveru zosilnenú, takže sa pri vytiahnutí zbrane úplne nestlačí a nie je potom problém zbraň zasunúť nazad bez asistencie druhej ruky.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

RAVENi predstavili svetu v predpodukčnej sérii nové puzdro - Eidolon.
Je určené aj (ale nie len) na AIWB, preto je v tomto vlákne.

Nejdem ho samozrejme chváliť ani haniť, v ruke ani na páse som ho nemal. Len ma zaujala jeho modulárna konštrukcia a spôsob prevedenia AIWB prvkov, tak to sem dávam ako inšpiráciu, keď napr. niekto pôjdete za Bohušom dohadovať svoje nové puzdro :wink:
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Mne AC osvedčilo pri Walther PPK so zásobníkom bez pätky v klasickej vnútornej Daste do smokingu. Za opasok do vnútra a potom šerpou prekryť to, čo trčalo. Nikto nič nezbadal.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Človeče, SMOKING :?:
To "appendix carry" sa mi teda riadne predraží! Do starého sa už nezmestím, predsa len od svadby uplynulo už viac rokov ako má tu priemerný fórista... Ale čo sa dá robiť, pôjdem si kúpiť! Máš doporučenú značku šerpy? Stačí štandardná hodvábna?
:wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco napísal:RAVENi predstavili svetu v predpodukčnej sérii nové puzdro - Eidolon.
Je určené aj (ale nie len) na AIWB, preto je v tomto vlákne.

Nejdem ho samozrejme chváliť ani haniť, v ruke ani na páse som ho nemal. Len ma zaujala jeho modulárna konštrukcia a spôsob prevedenia AIWB prvkov, tak to sem dávam ako inšpiráciu, keď napr. niekto pôjdete za Bohušom dohadovať svoje nové puzdro :wink:

Yarco: keďže som ťa práve pasoval do role hovorcu Ravennu, tak dve otázky.

1) http://cdn1.bigcommerce.com/n-63unu/uxo ... 80.jpg?c=2 - toto je niečo ako si si ty lepil na apendix púzdro aby ti ho odtláčalo viac od tela? v určitom mieste?

2) Čo si myslíš o tom obrátenom sweatguarde?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ravenn mi faktúru za služby hovorcu stále nepreplatil :wink: , takže odpoviem len za seba:

1) Tipujem, že hej. Rozumne spravili, že pripravili úchyt pre tú "vypchávku" a jej tvar a materiál si už človek upraví podľa vlastnej potreby. Detto bočné "krídielko".

2) Podľa galérie by som skôr povedal "obojstranný".
Podľa mňa ide (v galérii) skôr o ukážku, že vedia urobiť, čo si len zákazník spomenie. Sweatguard na jednej, oboch či žiadnej strane. Puzdro je stavané ako modulárne - pre praváka/ľaváka, IWB/AIWB(/OWB), ...
Takto narýchlo z brucha mi napadajú dva dôvody, načo by niekto mohol chcieť SG aj na vonkajšej strane - ochrana odevu a modularita do tej miery, že chce vedieť podľa potreby nosiť puzdro v pravej aj ľavej orientácii.

Ale to sú len také špekulácie ...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Pekne a zrozumiteľne (*) popísané špecifiká AIWB puzdier a ich výberu:
Choosing a Holster for Appendix Carry

(*) ale v angličtine
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ani nevies ako dobre,ze si ozivil tuto temu
zhanam dobre vnutorne puzdro
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."