Čo na uši, čo do uší

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

Za prvé predpokladám, že dovnútra sa nikto len tak nebadane nedostane...
Za druhé, kým sa dostane až ku mne, prejde určitý čas...
Za tretie, v krízovej situácii mám poradie pištoľ, telefonát na 158-beží hlasitý odposluch a ak je čas, dávam si slúchadlá...

V realite sú tie tri úkony len pár sekúnd od momentu narušenia, to v mojom špecifickom prípade znamená, že somár sa motá ešte len niekde na prízemí... Zatiaľ rozložím aj nášľapné míny, nieto iba tie tri veci.

Na ulici - tam je príliš veľa faktorov a to je asi jediné prostredie, kde by mi hrozila rana bez slúchadiel...
V prírode je to prípad od prípadu v závislosti od okolia a nie je to predmetom môjho skúmania, pretože ja mám svoje ušiská rád a aj na lov používam elektronické slúchadlá.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mam otazku, viete niekto o predajni kde realne maju sluchadla peltor kid?
Potreboval by som pred nakupom vyskusat.
Idealne ak by to bolo: Skalica, Senica, Bratislava, Trnava, Nitra, Trencin , Zvolen
Dakujem za rady, ak budu sediet, potrebujem ruzove :wink:
cretino
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 7 years 9 months

Príspevok od používateľa cretino »

Bauhaus v BA.. mali tam kriklave zlte a ruzove.. inak, oproti tym zakladnym zltym v nich ziaden rozdiel nevidim, je to to iste, len v kriklavej farbe

P.S. aj moja zena potrebovala tie ruzove :)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

nepraskaju vam na sluchadlach plastove voditka?

edit:
Prílohy
sluchadla-peltor-bull-s-eye-zelene-airsoft.jpg
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Čo myslíš pod plastovými vodítkami?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Dik , tie ruzove ale potrebuje moja dcera :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

electron napísal:nepraskaju vam na sluchadlach plastove voditka?
Mám ich cca 7 rokov a nepraskajú. Používaš ich aj v zime? Ja v zime nestrieľam, resp. len málo, preto neviem, aký vplyv na plast môže mať mínusová teplota.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

3x uz praskli,ci to bude zimou neviem /sluchadla smart loader/
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Steff napísal:Tak po pár zbytočných sa tu objavili aj nejaké k téme. Pýtam sa, lebo som našiel toto na českom fóre.
Či Vám napadlo pri zbrani na obranu pri dodržaní zákona myslieť aj na nasadenie sluchatek/stuplov do uší.
:shock: :roll: :o
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... nuž keď vidím tie hustokruté äkšn filmy, kde si rachnú z .357 Mag dnuká v pouzatváranom aute a potom sa pozostalí/preživší ešte kľudne rozprávajú... a počujú navzájom :lol:
Ono stačí, keď si dáš pod hluchátka brýle s hrubšími postranicami a máš to pekne "forte" :D
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Obrázok

"Marvine, co si o tom myslíš"
"Vúbec nevím co si mám o tom myslet"
"Musíš si o tom něco myslet, chri říct, myslíš že sestoupil búh..."

"K***a co se děje do hajzlu, co se děje"
"Doprdele ja jsem ho střelil.. byla to nehoda"
"Podívej se jak to tady vypadá"
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron napísal:3x uz praskli,ci to bude zimou neviem /sluchadla smart loader/
Dva kusy Peltor SportTac, nepraskajú ani na jednom.
Asi SmartLoader zvolil blbý materiál.
Používateľov profilový obrázok
Marek524
občasný prispievateľ
Príspevky: 66
Registered for: 9 years 8 months

Príspevok od používateľa Marek524 »

Čaute chlopi,

chcem sa vás opýtať ohľadne môjho problému s elektronickými slúchadlami.

Objednal som si pred nejakým časom od Strobla el. slúch. značky Caldwell, konkrétne tieto :

http://cs.strobl.cz/elektronicka-slucha ... w-profile/

Problém spočíval v tom, že po prvej, ale fakt že po PRVEJ 3-hodinovej návšteve strelnice mi slúchadlá prestali fungovať a to tak, že síce sa zapnúť dali, ale prestala fungovať funkcia TLMENIA a ani úroveň nastavenia hlasitosti nefungovala. Problém sa neodstránil ani po niekoľko-násobnej výmene bateriek za všetky možné dostupné značky na trhu. Nejaký čas som na to kašlal až ma to nakoniec dopálilo tak, že som ich jedného krásneho dňa zabalil a poslal naspäť do Čiech. Vyriešenie problému bolo okamžité, slúchadlá vymenili za nové bez debaty.

Nové slúchadlá prišli, dal som do nich čisto-nové baterky a po DRUHEJ návšteve strelnice sa situácia zase zopakovala, naposledy mi fungovali presne 1 hodinu a potom zvyšnú hodinu zase bez tlmenia.

Chcem sa vás opýtať hlavne tých, ktorý používajú túto značku, či ste sa s podobným problémom niekedy stretli a ako ste to riešili. Slúchadlá sú jednoduché, žiadne možnosti nejakého nastavovania nemajú, zapnúť, vypnúť a pootočiť kolieskom na požadovanú úroveň hlasitosti a to je asi tak všetko. Neviem no, sú to moje prvé el. slúchadlá, iné značky som nemal a ani neskúšal, tí čo u nás majú Caldwell tento problém nemajú, tak sám neviem, či som mal šťastie na zlé kusy alebo čo, už si sám pripadám že robím niečo zle, ale čo ????? Založiť si slúchadlá na hlavu, zapnúť ich, nastaviť hlasitosť a čo sa dá na tomto pokaziť fakt neviem :D :D :D :D :D. Všetci túto značku vychvaľujú ale za mňa absolútna nespokojnosť.

Dík za každú radu.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Dve poznámky:

a/ spomínaná funkcia TLMENIA funguje vždy, tieto elektronické chrániče fungujú totiž opačne.
Silné zvuky ako sú napr. výstrely tlmia pasívne ako bežné chrániče (t.j. rovnako, či sú zapnuté alebo vypnuté), naopak slabšie zvuky zosilňujú na úroveň, ktorú si nastavíš.

Existujú aj aktívne elektronické sluchátka/chrániče s protifázou, ale strelecké som zatiaľ nevidel. Neviem, či sa vôbec robia, tieto sú podľa mňa vhodnejšie skôr proti stabilnejšiemu monotónnemu hluku.

b/
Marek524 napísal:Všetci túto značku vychvaľujú ...
Nepočul som žiadne extra chvály, sú to jednoducho lacné elektronické chrániče. Ich cena je násobne nižšia než osvedčených chráničov od Peltora či Sordina (ktoré tiež nie sú dokonalé ani bezporuchové), tak to tak aj treba brať.
Asi si mal smolu na konkrétne kusy.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ja som casom dosiel k tomu, ze lacne stuple z pracovnych pomocok su uplne najlepsie. A clovek sa v horucave pod nimi nepoti, obzvlast ak je cely den na nejakej sutazi. Na pistol bohate stacia, zvacsa aj na pusku. Ked nie, staci pridat este obycajne pasivne Peltory (hlavne vacsie raze s kompenzatorom).

Elektronicke sluchadla maju vacsinou vyrazne horsie tlmiace schopnosti (rovnako ako rozne uzkoprofilove) a elektronika neraz zlyha. Chapem tomu, ze niekto potrebuje pocut pokyny apod. ale ja osobne tejto elektronike nedoverujem. A to som od techniky, no vo veciach co maju nieco vydrzat silne konzervativny :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."