Kovové terče - výroba

Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Kovové terče - výroba

Príspevok od používateľa Max11 »

Mám možnosť dať vyrobiť kovové terče aj so stojanmi. Ak by mal niekto záujem, môžem dať vyrobiť viac kusov. Úpravy tvaru a veľkosti terčov sú možné aj podľa vlastných požiadaviek.

Terče budú vyrezané laserom z ocele hrúbky od 8 do 12 mm (podľa požiadavky). Ku gongom je možnosť dať vyrobiť skladací kovový stojan na 4 gongy striekaný práškovou farbou.

Ja osobne beriem:

1x IPSC full size siluetu + stojan
4x gong 20mm + rám (skladací) na 4 gongy
2x gong 30mm

Cenovú ponuku mám zatiaľ len na 200 mm gongy o hrúbke 10mm (5,47€/kus) a skladací stojan na 4 gongy (34,56€/kus).

V prípade záujmu pošlite SS. Objednávku pre výrobu budem riešiť niekedy budúci týždeň.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Chcelo by to myslím aj nejaké info ohľadne použitej ocele, resp. upresnenie, na aké kalibre/výkony sú tie železá dimenzované a na aké už nie.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Informácie o oceli zatiaľ nemám, hoci to bolo tiež prvé čo ma zaujímalo. Jediné čo výrobca povedal je, že podľa jeho skúsenosti stačí na pištoľové terče hrúbka plátu 6mm. Hneď ako zistím viac info, dám vedieť.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Max11 napísal: Cenovú ponuku mám zatiaľ len na 200 mm gongy o hrúbke 10mm (5,47€/kus) a skladací stojan na 4 gongy (34,56€/kus).
.
No z blata je to vyrobene co cakas za 5€ kus. :roll:

Z mojej skusenosti to budú vyhodene peniaze.
To nepisem preto lebo mam na terce firmu, alebo aby som dehonestoval niekoho pracu, ale preto lebo mam bohate skusenosti s výrobou.
Bezný zámocnik nema ani tusenia o balistike a plastických deformáciach sposobených strelivom.

Tu sa pozri ako vyzeraju fuserske roboty a takychto fotiek mam desiatky:

http://steel-targets.webnode.sk/fotogaleria/

Clovek sa uci na vlastných chybách. :wink:
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Urcite to nebude Abrasive Resistant (AR) ocel aka sa pouziva casto na tercoch. To by ta cena nebola okolo 5€ za kus ale skor 50 a viac ;) Uvidim ci sa mi podari ziskat info o oceli, ak nie, pokusne dam vyrobit aspon stojany a 4 gongy, otestujem a hodim sem foto ako to vyzera s opotrebenim.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Dostal som odpoveď ohľadom použitej ocele:
Standardne pouzivame ocel. plech triedy 11 375
http://prirucka.bolzano.cz/cz/technicka ... /S235JRG2/
A údajne sa dá objednať aj iný materiál podľa vlastného výberu. Samozrejme s tým sa potom zmení aj cena.
Max11
prispievateľ
Príspevky: 276
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Max11 »

Včera som prevzal stojan s gongmi a dnes som bol testovať. S kvalitou vyhotovenia som za tie peniaze spokojný, do farby som si ho dal sám i keď je možnosť nástreku práškovou farbou už pri výrobe.

Čo sa týka tvrdosti ocele gongov, určite to nie je špeciálna oceľ, ktorá sa používa na výrobu profi terčov, no zodpovedá tomu aj cena. Po niekoľkých desiatkách výstrelov som nebadal žiadnu výraznú deformáciu povrchu hoci som strieľal cca zo 6m prebíjancami s laboráciou tesne pod hornou hranicou (nie som expert na prebíjanie tak pls ospravedlňťe prípadné neodborné výrazy :) ) Na fotke vyzerá stopa po dopade projektilu horšie ako v skutočnosti je. Keď prejdem po povrchu gongu prstom je cítiť len takmer nepatrnú deformáciu.

Po dlhšom používaní určite napíšem malý update s informáciami ako gongy držia. Predpokladám, že .22 na tom poznať nebude vôbec, no najviac zvedavý som na 7,62x39. Odhadujem, že na puškové strelivo to vhodné nebude, no na klasické strelivo 9mm luger by to mohlo nejaký čas vydržať. Okrem toho, za tie peniaze nie je problém vymieňať raz za čas aj gongy.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

No podla fotky je jasne ze je to blato, ako pisal Miso vyssie. Po zasahu lugrom na normalnom gongu nieje ziadna preliacenina, iba flak po rozprsknutom olove. Tipujem ze tak po 30-50 ranach do stredu, ti gong odide.

PS: 7.62x39 ani neskusaj, je jasne ze prejde durch.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

skús do toho vystrielať krabičku továrenských fmj striel a uvidíš tie pupáky.

Mimochodom- písal si, že si strielal zo vzdialenosti 6metrov. SILNE NEDOPORUČUJEM :!:
Dodržuj aspoň 8metrov a viac. Ak ti kovový terč vráti guľu z tak malej vzdialenosti- budeš kňučať na zemi a budeš rád, že to nebolo do oka (či si mal brýle sa pýtať radšej nejdem...)
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Daj si to na nejakych 10, pripadne 15 metrov a daj do toho viac ran. Potom poreferuj, ako to s pouzitym materialom vypada. Uvidime, co to spravi.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Tu plati jedno prislovie:

Nie som tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci. :wink:
V tomto pripade to plati 2 krat.
Takto dopanu vetky terce, ktore su neni urobene na profi urovni.
Ale ludom nevysvetlis. 8)

http://steel-targets.meu.zoznam.sk/imag ... 533%29.jpg
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Daj nejake nove info.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Ked sme pri tych kovovych tercoch. Pouzivate nejake kovove terce na malorazku - vzdialenost 50m?
Napriklad sklapacie terce, alebo nieco podobne?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ked som este kedysi strielaval zavodne s mackoprdom (klubove oznacenie mojej malorazky ;-) ), tak som si narobil na trening redukovane ocelove IPSC s hlavou a par padacich platov.
Teraz by sli durch, tak ich nevyhodim a necham synatorovi ked dorastie nech ma na co trenovat.
Používateľov profilový obrázok
daredevil
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 11 years 4 months

Príspevok od používateľa daredevil »

Mne kamarát urobil nejaké kovové u nich vo fabrike, materiál Hardox, s K100 luger je to bez známok poškodenia, ale skúsil som jednu z 58my a to už nevydržal :D ale na moje pukanie z pištole je to dobré.
Prílohy
DSC_0082_out.jpg
1385902063354.jpg
1385902063354.jpg (20.26 KiB) 10967 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."