Taktické nohavice a opasky

Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Blade »

Keďže mám 5.11 dlhé, 5.11 dlhé taclite, 5.11 krátke (nie taclite) a Helikon UTP tak nejaké postrehy:

5.11 dlhé - dobré nohavice, ale majú viacero nevýhod: tmavá farba na všetkých modeloch začne zliezať už po pár praniach tak ak chceš kupovať odporúčam khaki farbu, v lete je v nich neznesiteľne teplo, pôsobia "vojensky" a ich strih rozširuje zadok chudším ľuďom a tým oblejším ho ešte zväčšuje. Sú pohodlné a človek tam zmestí veľa vecí, ale púzdro na zasobník som nikdy nemal ako využiť lebo aj na G17 zásobník je prihlboké a priúzke na jeho rýchle vytiahnutie.

5.11 taclite dlhé - na leto skvelé nohavice, dajú sa nosiť aj fakt v horúcich dňoch
shot: neviem či tvoje sú z iného materiálu ako moje, ale tieto nohavice vodoodpudivé niesu, práve naopak. Premoknú hneď a nalepia sa na telo, teflonová úprava má odpudzovať skôr nečistoty ako vodu.

5.11 krátke (nie taclite) - tiež super na leto, vyzerajú dobre a sú pohodlné, odnesú veľa keďže sú z bavlny ako dlhý model, ale nie je v nich horúco. O farbe a vreckách platí to isté čo u dlhých, treba rátať s tým, že krátke 5.11 z bavlny bývajú v tej istej vekosti pásu o čosi užšie oproti dlhým.

Helikon UTP - jednoznačne najlepšie "taktické" nohavice. Pohodlie, vzhľad, materiál a rozloženie vreciek úplne super, ale tiež sa nedajú kvôli hrúbke nosiť v lete, ale je dostupný aj letný model pokiaľ viem, dokonca aj v krátkom prevedeni. Bez váhania by som dlhé 5.11 čo mám doma vymenil za Helikony, sú o krok vpredu, akurát ten sucháč miesto gombíka je diskutabilný, ale ja s tým zatiaľ problém nemám.

Blackhawk nohavice sú dosť podobné 5.11 materiálom aj vreckami, akurát BH má viac vreciek, o farbe platí to isté čo u 5.11 pokiaľ viem, ale sám ich nemám.

Opasok nosím kožený priamo z kožiarskej dielne z najhrubšej kože čo sa dala zohnať a aj keď je v jednom mieste dosť prehnutý a už som musel pridať 3 nové dierky lebo sa roztiahol, nemám k nemu žiadne výhrady.
magical_noether

Príspevok od používateľa magical_noether »

Pozri si Blackhawk nohoavice, mam troje a neviem si ich vynachvalit. Ta skyta guma v pase a skrte vrecko nema chybu. Bocne vrecko na zips doad kolenom dlho som ho nevedel vyuzit, az som prisiel na to, ze je to jedine vrecko, do ktoreho sa bez problemov dostanes ked sedis ci soferujes. Potom potzor, robia sa dva tipi: jedny su lahke s ripstop latky, tie su impregnovane a nedrzi sa na nich ani voda ani spina, druhe su bavlnene, tie skor odporucam do vacsej zimi, alebo kto ma rad fakt prirodny material.
Este sa robia MDU, tie nie su take volne a nemaju tolko vrecak suchy zips ani prosismikovy pas na tricko z vnutra, ale nosia sa mi pohodlne hocikde von.

Blackhawkacke opasky poznas? Asi najlepsie co som dotreaz mal. Na tah udrzia asi 3 tony, maju sponu na ksobu na zlanovanie, chalani na nich zlanuju. Neni to primarne na to urcene, ale v pripade potreby to udrzi aj slona :)

Tu mas oficialnu stranku na distrubora Blackhawku pre SR, tam si vyberies, aj akcie maju dost dobre.

www.4nox.sk
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja mám od stredy Helikon UTP v béžovom/pieskovom prevedení. Ja mám rád aj v lete pevnejšie nohavice, mne teplo nevadí a cez hrubšie nohavice ma aspoň neštípu komáre. Musel som ich skracovať, takže sme z nich 2cm odstrihli. Bol som až prekvapený ako ťažko šli prepichnúť nožnicami, fakt pevná látka. Rozloženie vreciek je úplne super, ja v nich nenosím zásobníky ale mobily a fakt celkový vzhľad nie je vojenský, takže nie sú také maskáčovo bratislavsko piťovské. Teším sa až si ich vyskúšam na nejakej dovolenke na Sahare alebo niekde v severnej Afrike.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

iba Bauer si moze do afriky vziat cokolvek co pripomina vojensky odev...

prudko neodporucana vec, ale ked niekto stoji o buzeraciu , nech tam nabehne hoci aj v maskacoch
nominacia na Darwinovu cenu nie je vylucena
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

No osobne som bol v Acu v Egypte v 2009 a nepocitoval som to viac nez v praci :-)
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

tak mozno ma rad dobrodruzny zivot a cavity search :)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no to vies.. pre niekoho je "vylet do Afriky" to, ze si zajde s cestovkou do Tunisu a od hoteloveho delegata si necha skalibrovat vencek na priemer baseballky...

a potom su tu aj na tomto fore ludia, co maju medzi obratnikmi viac najazdene v landroveri po prachu nez nejaky takticky konzultant najazdi za cely zivot v MHD
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ja mam tie helikony tiez. Su super.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Som za každú srandu, ale nerozumiem tomuto športu. Vysvetlite mi to. Ide len o to robiť si prdel z Bauera, alebo ide o to vyprovokovať ho, aby sa utrhol z reťaze a potom sa kochať pri čítaní, ako mu admin naparí ban?
:roll:
Nikto ma nemôže obviňovať, že patrím do jeho fanklubu, alebo mu tu držím stranu. Za ten čas, čo tu funguje, som si naňho mohol utvoriť názor. A áno, niekoľkokrát som mal dôvod považovať ho za exota. A to hovorím pomerne kulantne. Ale rešpektuje pravidlá tohto fóra, neuráža, neútočí. A keď som ho vyzval, aby neodpovedal na každú provokáciu a nechytal sa zakaždým na háčik, tak to akceptoval. Hoci viackrát to preňho mohlo byť ťažké hrýzť si do jazyka. Preto si myslím, že už je najvyšší čas viacerých vás zdvorilo požiadať, aby ste si robili prdel z niekoho iného. Napríklad z takého Gašparoviča.
:D
Inak povedané: apelujem na vás, aby ste sa k Bauerovi skúsili správať aspoň trocha korektne, rešpektovali jeho prítomnosť na webfore a nerýpali vždy, keď sa naskytne hoci len minimálna príležitosť, ba aj vtedy, keď sa práve žiadna neponúka. Bolo by to od vás pekné už aj preto, aby sme to nemuseli riešiť my, modi ani admin. Za to vám viacerým vopred ďakujem.
:idea:

EDIT: Chyba v písaní.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

OK zacal som OffTopic , tak to aj ukoncim.

Tu nejde o Bauera, ten sa uz nezmeni. Voda je mokra , nebo je modre.. urcite veci sa nemenia.

ale

Obliekanie military a tacticool handier mimo strenicu so sebou prinasa emocie na strane ludi, ktori Ta vidia.
Ci je to v MHD, v obchode, v kostole, alebo na policajnom chceckpointe kdesi v pusti.

Kym na slovensku pupkateho chlapa v maskacoch automaticky zaradis do kategorie "rybar" , su krajiny kde sa realne bojuje. V afrike prakticky neexistuje krajina, kde by sa behom poslednych 20 rokov nebojovalo budto priamo na jej uzemi alebo na uzemi susedneho statu. Afrika je plna ludi, ktori si v sebe nosia traumu z obcianskych vojen, genocid, perzekucii od diktatorskych rezimov a podobne.

Afrika je moja srdcova zalezitost, tu na fore je to vseobecne znamy fakt, bol som tam uz velakrat na vlastnu past, vzal som tam aj zopar kamaratov a vzdy sme prezili v zdravi.
Jedna z veci, ktoru VZDY prizvukujem ludom, ktori idu so mnou je, aby si nebrali na seba nic "military look" a idealne ani nic zelene. Nemam to z vlastnej hlavy, rovnake odporucanie najdete v kazdom slusnom bedekri.
Su proste veci , s ktorymi sa nezartuje, miestnym do hlavy nevidis, nevies aku traumu zazili , ci to maju v hlave v poriadku, ci nema o kamen opreteho kalacha a zrovna mu niekoho nepripominas.

Ani severna afrika v tomto nie je mimo, staci si spocitat v kolkych krajinach sa za posledny rok bojovalo. Po uzavretom hotelovom rezorte si kazdy moze pochodovat v com chce, ale do realnej afriky odporucam skor nenapadne skromne oblecenie, budto safari-style aby bolo jasne ze si turista, alebo obycajne dzinsy + tricko, ak si das cervene tricko s logom nejakeho futbaloveho klubu, budes skoro vyzerat ako miestny.

Takze spat k teme : ja mam nohavice Urban Tactical, kupil som ich minuly rok na Slovenskych Pieskoch v nejakom stanku (meno si nepamatam) , nosim ich na strelnicu , par krat dokonca aj v BA po meste, ale do afriky beriem radsej nieco od firmy Bushman alebo obycajne zodrate rifle.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Od bushman som mal ladvinku. Do pol roka vylamana pracka (nahradil som karabinkou) a o 2 tyzdne na to vydraty samorozchadzajuci sa zips (kovovy, nejake blato)... nosil som v nej len doklady, penazenku a kluce..
inspiring_cohen

Príspevok od používateľa inspiring_cohen »

Tak nakoniec som sa rozhodol pre blackhawk nohavice a opasok uvidíme keď prídu.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa vanto »

Bezne nosim Helicon UTP nemal som tym problem ani pri letistnej kontrole. Raz ma chceli skoro vyzliect ale to som mal na sebe SFU olivovu koselu tak beriem. Tieto nohavice su v pohode aj na civilne nosenie a hlavne velmi prakticke.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BTV »

Helikon SFU na letiskovej kontrole robia problemy...

Mal som ich na sebe dvakrat a dvakrat ma "obchytkavali".

Problemy robia kovove prievlecniky na nastavenie pasu. Detektor ich zachyti a zacne pipat :(

Odvtedy ich na letisko nenosim.
Používateľov profilový obrázok
Rudo
častý prispievateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Rudo »

Chodim v zelenych SFU Helikonoch stale. Nie stale v tych istych, mam viac nohavic tohto modelu a farby :P.
V poslednej dobe mi ludia co sa ani nevideli vycitaju vzhlad fotbaloveho fanusika. Mam taky pocit, ze sa zacina aj na Slovensku davat pozor na to, ako je kto obleceny a podla toho sa skatulkuju stereotypy. Zrejme bude rozumne upustit od tohto modelu na bezne nosenie. Pre mna je to napriklad tazke rozhodnutie. SFU nosim ako druhu kozu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."