Zeiss VICTORY V8 2.8–20x56

Jean
prispievateľ
Príspevky: 460
Dátum registrácie: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa Jean »

erebos: Firma recknagel ma vo svojej ponuke 2 typy swenkovych montazi.
Magnumovym kruzkom to nazval predavac z Autocompo. Original v katalogu je to oznacene ako "Swing mounts with 22 large steel rings ø 36 mm" Predny kruzok ma 6 srub a zany je klasicky so 4.

Turbi: by som naozaj chcel pochopit ako je zabezpecene ze ak zlozim dole optiku z picatiny listy a znova ju nahodim bude nastrel ten isty ? U swenku mi je to jasne na prvy pohlad. To ze sa to zvycajne podari nasadit tak ze sa nastrel nezmeni z toho nerobi pravidlo.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Co je na tom weaver nepochopitelne?
Tak si kup ten Schwenk s tymi "magnum" kruzkami, ako ti povedali "odbornici" vo Zvolene a budes spokojny. A nemusis sa bat, ked niekde nahodne buchnes s puskou, ze sa ti ten uzasny Schwenk nepohne. :mrgreen: :mrgreen: Neviem, na kolkych puskach si mal Schwenk alebo weaver listu, ale ja na poslednych styroch gulovniciach som vsadil na istotu a spolahlivost weavru a schwenk nechcem ani vidiet.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Dátum registrácie: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Tak tu to bude tazke.... :roll:
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Preco tazke Erebos, ty si napisal vecne, Turbiak tiez a ja hovorim len z vlastnych skusenosti. A s tym weavrom sa stretavam coraz castejsie na polovackach. Lenze vela ludi si myslii, ze ked kupi drahu montaz, ze bude aj vynikajuca, jasne, ze si nekupim Kozap, CZ...a dam prednost renomovanej, osvedcenej znacke, ale myslim aj na spolahlivost, univerzalnost. To s tym polovnym vzhladom si dobre vystihol, ale poskulovat budu len ludia, co tomu nerozumeju, a hlavne ti, co cely zivot maju na pleci staru ZKK v 8x57 a na nej stary Zeiss 4x.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Jean : Ked uz silou mocou nechces kruzky , aby ti nedeformovali tubus, resp. aby si sa nemusel hrat s nastavovanim optiky do osi , tak mozne riesenie je picatinny lista + tieto zakladne na Zeiss sinu : http://www.autokompo.sk/e-shop/action/p ... ista.xhtml resp. http://www.autokompo.sk/e-shop/action/p ... ista.xhtml
pevnejsie upnutie uz hadam ani nemoze byt ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"