Vector Optics 6-24x50, 10-40x50

sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Registered for: 14 years 1 month

Vector Optics 6-24x50, 10-40x50

Príspevok od používateľa sentinel »

Rád by som si urobil obraz o skúsenostiach s čínskymi optikami Vector Optics 6-24x50, prípadne 10-40x50. Ak máte nejaký dobrý typ tak aj iná môže byť. Nejakú obdobnú optiku by som chcel na malorážku zkm 456 na trénig polohovej streľby a zábavu na malých strelniciach. To že uvedená optika nevydrží spätný ráz riadnej guľovnice mi je jasné. Na to mám 2 Leupoldy. Chcel by som poprosiť majiteľov čínskych puškohľadov s obdobnými parametrami aby nás oboznámili so skúsenosťami čo sa mechaniky týka, aj prenosu svetla, samotného obrazu a funkčnosti vyrovnávania paralaxy - zaostrovania pri zmene priblíženia a vzdialenosti. Kľudne môže byť uvedená aj cena a rok nadobudnutia. A ešte kritické zamyslenie či by do tejto optiky išli ešte raz. Verím že nie som jediný zvedavý.
rikky
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa rikky »

Vector puškohľad mám a žiadny problém, v číne patrí medzi drahšie, jedna z mála reálnych čínských značiek, ale osobne by som ešte ako alternatívu zvážil niečo takéto (puškohľady Optisan)

http://www.roy.sk/polovnicke/10594-pusk ... x60ir.html

http://www.roy.sk/polovnicke/10919-pusk ... 0-amd.html
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Vector som nemal ale Optisan na PCP vzduchovke ano, mozem vrele doporucit. Na malorazku by som ho dal tiez.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mam XD optics 10-40x50 made in china kupovane asi pred 3-4 rokmi moc sa optikam nerozumiem takze recnzia bude taka aka bude :)

pouzivam ho na zkm-ke a jedine co by som mu vytkol je to ,ze ak ho porovnam s bushnellom 3200 pri 10x , za rovnakych svetelnych podmienok tak obraz je "sivsi" ci je to sklom alebo priepustnostou svetla netusim ...

inak moj exemplar "zatial" drzi nastrel aj po zmene zvecsenia
zaostrovanie je v poriaku ci na 50m alebo len tak "do poli"
"klikanie" funguje aj po "tych rokoch"
apropo ma za sebou cca 2500 vystrelou
no a cena bola okolo 160€ presne si uz nepametam
no a ci by som ho kupil este raz ? urcite ano ako som nedavno pozeral ich cena je cca polovicna takze neni o com arat by som kupil verziu mil dot a nie tu co mam
Prílohy
t.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"