Kahles k624i vs. S&B PMII vs. NF atacr

elegant_goldwasser

Príspevok od používateľa elegant_goldwasser »

BTV, ten Spuhr mount vyzera uplne super. Tym padom nemusim vobec riešiť picatinny. Trošku mam trach, ci Kahles nebude mat problem s nastavenim paralaxi, lebo tie uchyty pre scope sa zdaju priliš pri sebe, ale možno len skresluje ta foto :D .
Je možne ich zohnat niekde na SK event CZ/ A?

Dakujem za napady...
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Kahles a Spuhr idu dokopy, no problem :wink:
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Ja som kamaratovi objednaval priamo z webu ktory som postol. Dokonca mi priamo oni potvrdili ze v pripade ak montaz nebude sediet, bezplatne ju zoberu naspat, pripadne vymenia.

Ak nechces objednavat od vyrobcu, tak ju predava aj nemecky roedale.

Ja som mal Kahles s montazou Recknagel Era-Tac so sklonom 20Moa a v pohode. Skus si ked tak porovnat vykresy/rozmery.

Ale ako pise SteyrH5, malo by to byt OK.
millos
prispievateľ
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa millos »

Medonos: ERA robi montaz s nastavitelnym sklonom 0-70MOA, len ta cena 430e. Ja mam Zeiss Victory, 6-24x56 a hravo naklikam s naklonom na 1400m a este mam rezervu 25 klikov.
Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 20 years 1 month

Príspevok od používateľa Kall »

ještě jedna věc,Kahlesmyslím kliká na stranu naopak než NF a ostatní, takže kdo má zkušenost s těmi, tak se to blbě přeučuje.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ku klasike PMII 5-25x56 si dovolim par slov,ano jej velky minus je ako spominal lovec tunelovy efekt zorneho pola medzi 5-cca 7,5x ale v realne ak sa nato pozrieme , kto striela na zoome mensom ako 10x? da sa povedat ze sutazny strelci na LR pouzivaju pri strelbe vzdy maximalne mozne zvacsenie.. ma perfektnu paralaxu nastavitelnu od 10 metrov a vezicky s presnym klikanim a s optimalnym odporom,perefektnu signalizaciu double turn, ma optimalnu hrubku osnovy 3,5mm/100m P4Lfine, konkurencia ako Kahles ,Steiner,Henslodt - tie maju osnovy hrube 5mm/100 m , ale najpodstatnejsia deviza klasickej PMII 5-25x56 je SKLO , je neuveritelne ako perfektne je na nej potlacena chromaticka aberacia - najpodsatnejsia vec pre kvalitu a rozlisenie obrazu + vernost farieb , obrazovo PMII 5-25x zrejme konkuruje March a byvaly Premier - neviem nemal som moznost priameho porovnania v terene ... ale v ziadnom pripadne sa kvalitou obrazu na PMII nechyta Kahles 624i , Minox ZP 5-25x56 , Zeiss V8 alebo klasika 6-24x56,v porovnani s Hensoldtom 3,5-26x porovnanie aberacie bolo narovnako ale vo vernosti farieb bol lepsi PMII , zase co sa tyka protisvetla tomu najlepsie odolaval spominany Hensoldt ... a to nie je len moj nazor, ale v tomto sa zhodli vsetci ktory to mali moznost porovnavat priamo v terene a vsetko naraz ...

Kall : Co sa tyka PMII, Kahlesu alebo Steineru ... vies si urcit smer klikania...CW alebo CCW, len ten Zeiss nestastny s CW urceny pre lavakov :lol:
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Aké konkrétne rozsahy klikania majú tie puškohľady? Ja mám leupolda VX III 8,5-25x50 s osnovou tmr. Klik 1/4moa, rozsah 93 moa vertikálne. Samozrejme cena nového je okolo 1300 eur ale stále je to polovica zo spomínaných puškohľadov. Záruka na 30 rokov, spoľahlivé klikanie a znesie aj veľké magnumové kalibre. Zvažoval som aj mark4 8,5-25x50 tmr, ale tam je cena o 1000eur vyššia, záruka tam je iba 10 rokov a má menší rozsah klikania. Prijal by som aj osvetlenie osnovy, ale zatiaľ som sa zaobišiel aj bez. Momentálne tiež poškuľujem po niečom novom. Chcem to na novú magnumovú pušku a chcem strieľať cez 1400m v Senici. Možno aj ďalej ak bude niekde príležitosť. Zvažoval som aj ten kahles aj SB PMII a aj NF. Ešte nie som rozhodnutý. Možno zostanem aj pri leupolde VXII8,5-25x50.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Vsetky maju okolo 90 MOA , a vacsinou na dve otocky ..presne udaje si najdes na strankach vyrobcov , Leupold Mark4 alebo VX-III je dnes uz ozaj dost zastarala optika.. uzke zorne pole, male vezicky , nie je FFP .. nehovorim ze su zle , len maju uz dost daleko k sucastnym trendom , ak chces aj osvit urcite by som vylucil NF kvoli nemoznosti rychlej zmeny sily osvitu osnovy , da sa povedat ze ten osvit akoby ani nemal... lebo davat dole krytku a nasledne skrutkovacom nastavovat osvit .. uff :lol:
Inak ja na 20 MOA liste dokazem na PMII naklikat 23,1 Mrad co je cca 80 MOA + dalsie vies preniest na osnove...no ako casto budes strielat cez 1600 m ?
sentinel
prispievateľ
Príspevky: 178
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa sentinel »

Často asi nie, ale jeden nikdy nevie. Pred 7-10 rokami som ani nesníval že budem strieľať na vzdialenosť 1000m a nie ešte triafať terče vo vzdialenosti 1000-1200m. Dnes som niekde úplne inde ako pred tými 7rokami. Ak sa mi niekedy podarí rád by som si to skúsil niekde takú vzdialenosť. Legálne u nás len tých 1400m v Senici. Ale keď majú parametre streliva účinný dosah cez 1500m, chcel by som aj optiku s parametrami ktorá by to mohla zvládnuť. Na pušku 300WM, 300RUM, 338LM by mi bola zbytočná optika vortex 8,5-25x50 ktorá kliká 65moa. Tak hľadám. To prisvietenie netvrdím že tam musí byť. Len vravím že by sa mi to páčilo. A ten SB PMII sa mi tiež dosť páči. Ešte som našiel NF atacr ktorý by mal klikať 120moa. Neviem či je tento údaj správny, ale je dosť zaujímavý. Jediné čo ma na týchto puškohľadoch odrádza je tá strašná cena :-( Niekedy si to k tebe asi prídem pozrieť ten SB PMII. Je mi jasné že ten leupold VXIII je trošku pozadu s vývojom, ale vie splniť všetky tie požiadavky čo potrebujem za polovicu peňazí. Mark4 som už zavrhol.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

ATACR F1 ma rozsah tak ako pises 120MOA. Ma ho napr. Rasto v Leviciach, tam si ho mozes pozriet, teraz v nedelu je sutaz... Nastavovanie podsvietenia sa ovlada tym svetlym tlacitkom vid obrazok. ATACR, ktory ma osnovu v druhej fokalnej ma napr. AKI, tiez si ho vies u neho omrknut, asi aj on bude v nedelu na sutazi. Subjektivne si myslim, ze ATACR je momentalne asi najlepsi model od NF, len ta cena v EU nie je prave ludova. Sice sa to da riesit dovozom z USA, len potom prip. servis/zarucna oprava je problem, vacsina oficialnych dealerov v EU to odmieta zobrat dokonca aj na plateny servis, cize zase to treba nejako dopravit do USA a naspat, co uz je slusna otrava. Mechanika je tradicne spolahliva a sklo je uz uplne iny vesmir oproti rade NXS.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Cena teda ozaj nie je ludova .. ATACR 5-25x56 F1 : 4070 €
http://www.henke-online.de/index.php?id=1184
Inak uplny suhlas z Lovcom , aj podla mna je to najlepsi NF v sucastnosti , vrcholny B.E.A.S.T je svojou zlozitou vezou a cenou aj zbytocny
elegant_goldwasser

Príspevok od používateľa elegant_goldwasser »

Zdravim, ja som nakoniec zobral ten SB PMII 5-25x56. Na Sako TRG som to montoval bez lišty za použitia SPUHR montaže s 13 MIL rad naklonom a po nastreleni na 100m mam plne 2 otočky na nastaveni elevation, čo je 26 MIL rad. Puškohľad som bral u pana Fraňa v Nitre za podľa mňa pomerne slušnych 2700€. Takže oproti tomu NF super cena.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

ja som este NF ATACR zohnal zaciatkom roka za necelych 2400,- ecok, ten kurz dolara to vsetko riadne posral s optikou zatial max. spokojnost
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Rado, tu sa bavíme o variante FFP a tam je cenovy rozdiel diametralny voči základu SFP :wink:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

to som postrehol, ale aj zakladny NF ATACR isiel cenou poriadne hore . Inak nevidim dovod doplacat za FFP len koli tomu ze mozem merat cez mildot pri kazdom priblizeni, aj tak cez mil dot skoro nikto bezne nemeria vzdialenost. Za ten priplatok mam v pohode dialkomer
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"